Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Smakor napisał:

No i Nissan w stosunku do renault to jednak prestiżowa marka co by nie mówić. Renault to taki Ford czy Skoda :)

A Nissan, to takie chińskie Volvo.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Smakor napisał:

Fakt jest taki, że Renault uratowało Nissana, ale czy Nissan to Renault? Raczej nie. Ile jeździ Kadjarów? A Ile QQ?

Eeee - zakładam się, że 90% części ma znaczek renault w Qashqaiu, w tym cała elektronika. Najbardziej mnie zdziwiło, jak wszedłem do Qashqaia rocznik 2014 i zobaczyłem w podsufitce lampkę w 100% identyczną jak w poprzednim Scenicu rocznik 2004.... hehehe a mówią, że Dacia jest z oszczędności robiona na częściach poprzedników.

19 godzin temu, Smakor napisał:

Fakt jest taki, że Renault uratowało Nissana, ale czy Nissan to Renault? Raczej nie. Ile jeździ Kadjarów? A Ile QQ?

Nissan - jak się chwalą - został zaprojektowany w Europie. Chybia nie będziesz mnie przekonywał, że zamiast skorzystać z swoich francuskich inżynierów (nie tych dostarczanych pontonami z afryki) - przywiexli tabuny japońskich nissanowskich inżynierów? Produkowany też jest w Europie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by polemizować. Unifikacja części to standard w obecnej motoryzacji. Nawet modele taka samo wyglądają a różnią się np wielkością i jakimiś detalami. Nie ma w tym nic złego. To obniża koszty i ułatwia logistykę. W każdej branży tak jest. Tv różnią się kolorem ramki i dostępnymi funkcjami (odblokowanymi w menu serwisowym bo większość ma te same. bo tak jest taniej i prościej). Jeździłem Kadjarem i ma takie same elementy jak QQ niektóre, czy to wada? Raczej nie. Co do produkowania to zarówno mój Swift jak i X to rodowite japończyki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smakor napisał:

Co do produkowania to zarówno mój Swift jak i X to rodowite japończyki :) 

Jesteś pewien? Swift'y na Europę produkowane są od lat na Węgrzech, a X-trail'a przenieśli kilka lat temu do Turcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Smakor napisał:

 Co do produkowania to zarówno mój Swift jak i X to rodowite japończyki :) 

Rodowity Japończyk to Mazda albo Mitsubishi a z dwójki którą przedstawiłeś to bliższy tego określenia jest Swift ale na pewno nie Nissan.

13 godzin temu, Karminadel napisał:

Chybia nie będziesz mnie przekonywał, że zamiast skorzystać z swoich francuskich inżynierów (nie tych dostarczanych pontonami z afryki) - przywiexli tabuny japońskich nissanowskich inżynierów? Produkowany też jest w Europie itd.

Nietrafione porównanie. Zobacz Kię Cee'd która powstała specjalnie dla Europy a podejrzewam, że Słowacy jej raczej nie projektowali.

Nie oszukujmy się i nie zaklinajmy rzeczywistości. Nissan jest najbardziej francuski z Japończyków i najbardziej japoński z Francuzów. Pamietajcie o nowej strategii Aliansu to tak w kontekście tej następnej Micry o której pisałem trochę wyżej.

Chociaż silnik 1,2 tce podobno wymyślili Japończycy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zapytać czym różnią sie te wersj radia ? Chce kupić Qashqai po FL czyli 2018 w góre. Czy to z wyłączonym ekranem jest nowsze montowane od 2019 ? nie widze tam wejścia na kartę sd ? ktos moze coś podpowiedzieć :)

Z góry dzieki za odp

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare ma przycisk Camera na dole z lewej nowe na górze z prawej. Szukaj auta z nowym radiem bo stare to przeżytek z XIX w.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 07:10, MariooPL napisał:

Witam

Chciałbym zapytać czym różnią sie te wersj radia ? Chce kupić Qashqai po FL czyli 2018 w góre. Czy to z wyłączonym ekranem jest nowsze montowane od 2019 ? nie widze tam wejścia na kartę sd ? ktos moze coś podpowiedzieć :)

Z góry dzieki za odp

 

 

FL to od połowy 2017 roku.

Tak, jak kolega powyżej napisał, radio z wejściem SD to zabytek. Sporo osób wymieniło je na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czym usunąć "zacieki" na przedniej szybie, występujące poza torami wycieraczek. Wyglinkowałem szybę, przemyłem alkoholem izopropylowym, szyba jest gładziutka, skrzypi jak kieliszek ze zmywarki ale niestety zacieki nie zeszły.

Macie jakiś patent albo możecie polecić jakąś chemię żeby to usunąć?

 

20210817_190801.jpg

20210817_190808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Franek2000 jak przetestujesz to podziel się proszę czy się udało.
U mnie w miarę to schodziło po zwykłym szamponie od Shiny Garage ale nie było jakoś rewelacyjnie z tym, że ja mam położoną jeszcze niewidzialną wycieraczkę.

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2021 o 16:07, Jacoob napisał:

@Franek2000 jak przetestujesz to podziel się proszę czy się udało.

przed

20210820_172135.thumb.jpg.512d5c6f05fde42a00757a8eb7fc4df8.jpg

2 browary później

20210820_182531.thumb.jpg.d88018ca10e921b9b4d279240d2ee2c5.jpg

Jestem zadowolony z efektu, położyłem na to jeszcze niewidzialną wycieraczkę.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie wiem jakby miało to zamaskować, to musiałaby być jakaś chemia a'la Harry P, taka pasta niewidka 😀

a na poważnie - syf z szyby zszedł, teraz tylko muszę trafić płyn do spryskiwaczy który nie zostawia na szybie osadu.

Jakieś typy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak taki osad powstał.  Ja nie widzę po 4 latach nic a nic.

O dziwo - bardzo mało zużywam płynów. ALe najbardziej podchodzi mi autoland. najmniej smug zostawiał. W porównaniu np z auchanem.

Nie wiem jak cenowo - ale stara metoda - woda + denaturat? odtłuszczanie + antyzamarzanie w jednym :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Brzyk napisał:

nie wiem jak taki osad powstał.  Ja nie widzę po 4 latach nic a nic.

O dziwo - bardzo mało zużywam płynów. ALe najbardziej podchodzi mi autoland. najmniej smug zostawiał. W porównaniu np z auchanem.

Nie wiem jak cenowo - ale stara metoda - woda + denaturat? odtłuszczanie + antyzamarzanie w jednym :)  

Psilk psik z Autolandu zapchał mi kiedyś dysze spryskiwaczy w J10, że aż chciałem kupić inne, używane za 150 zł (nowe, to chyba ponad 400 zł było w ASO).

Kiedyś nawet oddałem jeden Psik psik do sklepu, bo pływały w nim jakieś brązowe fafory. Poza tym, nawet oryginalnie zamknięty, ale położony na boku się wylewał i to każde opakowanie. Wyleczyłem się z niego.

Zmieniłem płyn na Sonax Xtreme (uwaga, są różne wersje) i się mocno zdziwiłem jak naprawił mi zapchane dysze, które były do wymiany (czyszczeniem szpileczką w gorącej wodzie nie pomogło, a płyn z nanocząsteczkami, taki jest opis, o dziwo "naprawił" dysze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Brzyk napisał:

Nie wiem jak cenowo - ale stara metoda - woda + denaturat? odtłuszczanie + antyzamarzanie w jednym :)  

he he, przy okazji nabomblowany za darmo, trochę mi walory zapachowe tego rozwiązania nie pasują 😀

 

2 godziny temu, aquariusmax napisał:

Zmieniłem płyn na Sonax Xtreme (uwaga, są różne wersje) i się mocno zdziwiłem jak naprawił mi zapchane dysze, które były do wymiany (czyszczeniem szpileczką w gorącej wodzie nie pomogło, a płyn z nanocząsteczkami, taki jest opis, o dziwo "naprawił" dysze).

Piszesz o tym w kolorze, hmm fioletowym? Też na niego patrzyłem, dużo ludzi ma o nim pochlebne zdanie.

A jak walory zapachowe, nie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów naprawiał ostatnio wyciek spod pokrywy rozrządu w QQ J11? Jaki koszt i gdzie najlepiej pod kątem jakości takiej naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Franek2000 napisał:

Jestem zadowolony z efektu, położyłem na to jeszcze niewidzialną wycieraczkę.

Elegancko wyszło :)

19 godzin temu, Franek2000 napisał:

a na poważnie - syf z szyby zszedł, teraz tylko muszę trafić płyn do spryskiwaczy który nie zostawia na szybie osadu.

Jakieś typy?

 

Ja używam K2 Nano i jest spoko :) (i jest za 6 zł :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...