Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, 2pac napisał:

kravvsebb dziękuje tobie za cenną uwagę. Mam nadzieję, że ulżyłeś sobie i lepiej już się czujesz. Pozdrawiamemoji870.png.

A zwróć jeszcze takiemu uwagę rzeczową, to zamiast zastanowić się czy coś nie jest na rzeczy to jeszcze odpysknie.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 2pac napisał:




Według telefonicznej informacji otrzymanej z ASO Odyssey Lublin Nissan dopuszcza +/- 1 miesiąc od ostatniego przeglądu. Pzdr.

 

Nie dopuszcza - tak było kiedyś Było już o tym na forum  Poczytaj sobie zapisy  gwarancyjne w aktualnej  książeczce przeglądów. Jest rok albo przebieg , bez +/-miesiac. Jak to ASO jest takie mądre to niech Ci to dadzą na papierze (lub email) a nie info telefoniczne. Bo jak coś się stanie a gwarant się wyprze to z pewnością nie będzie ich telefon:)

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwróć jeszcze takiemu uwagę rzeczową, to zamiast zastanowić się czy coś nie jest na rzeczy to jeszcze odpysknie.

Rzeczow to odpowiedział Andrzej G a ty kolego nic nowego do tematu nie wniosłeś, a jedynie jakieś metafory.
Rozumiem miałeś gorszy dzień. Ja ze swoje strony życzę tobie wszystkiego dobrego. Pzdr i kończę ten off topic.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się jeszcze wetnę.

Samochód zarejestrowany przez dilera w lipcu.

Ja kupiłem od dilera we wrześniu, przebieg 2 km.

Do kiedyś jest gwarancja i kiedy robić przeglądy?

Podobno jest miesiąc od pierwszej rejestracji na uruchomienie gwarancji, a mi to teoretycznie zrobili z dniem odbioru, czyli po 2 miesiącach.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopuszcza - tak było kiedyś Było już o tym na forum  Poczytaj sobie zapisy  gwarancyjne w aktualnej  książeczce przeglądów. Jest rok albo przebieg , bez +/-miesiac. Jak to ASO jest takie mądre to niech Ci to dadzą na papierze (lub email) a nie info telefoniczne. Bo jak coś się stanie a gwarant się wyprze to z pewnością nie będzie ich telefon:)

W ks. gwarancyjne w tabelach faktycznie jest zapis rok lub przebieg - z gwizdką co nastąpi wcześniej. Myślałem jednak że jest jakaś karencja. A teraz też okazuje się że ASO wprowadza w błąd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
37 minut temu, 2pac napisał:

W ks. gwarancyjne w tabelach faktycznie jest zapis rok lub przebieg - z gwizdką co nastąpi wcześniej. Myślałem jednak że jest jakaś karencja. A teraz też okazuje się że ASO wprowadza w błądemoji53.png

Wyślij do ASO maila z zapytaniem w tej kwestii, podając w pytaniu wszystkie szczegóły takie jak:

- data ostatniego przeglądu

- nr VIN

- nr rej pojazdu

- swoje dane

Wtedy ich odpowiedź będzie wiążąca i w razie czego podstawą do roszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2021 o 23:19, aquariusmax napisał:

To ja się jeszcze wetnę.

Samochód zarejestrowany przez dilera w lipcu.

Ja kupiłem od dilera we wrześniu, przebieg 2 km.

Do kiedyś jest gwarancja i kiedy robić przeglądy?

Podobno jest miesiąc od pierwszej rejestracji na uruchomienie gwarancji, a mi to teoretycznie zrobili z dniem odbioru, czyli po 2 miesiącach.

Jak będziesz robił u nich,to dadzą Ci spokój i zrobisz wtedy kiedy kupiłeś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Kupował ktoś w ostatnim roku jakiegokolwiek nowego nissana za gotówkę? Albo inaczej, czy przy zakupie samochodu wg konfiguratora, nie te co mają w salonach od ręki, jest wymagana wpłata całości wartości samochodu czy jakaś część, a reszta przy odbiorze? Byłem dziś u dealera i nie spytałem się w sumie o to. Ktoś wie? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle spisuje się umowę, wpłaca zaliczkę. Wielkość zaliczki może być zależna od stopnia udziwnienia skonfigurowanego auta pewnie (jak ciężko będzie je sprzedać jak się rozmyślisz). Najprościej zadzwonić bo to mogą być wymogi konkretnej firmy (właściciela salonu). 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darekpro napisał:

Auto z Niemiec po VIN nie jestem w stanie sprawdzić przebiegu dzwoniąc do PL salonu?

Sprawdź w naszym polskim systemie o pojazdach, tam jest zakładka z danymi z zagranicy (trzeba uaktywnić) i to za darmo.

Ale jak nie ma w naszym systemie, to może nie da się wyszukać.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darekpro napisał:

Auto z Niemiec po VIN nie jestem w stanie sprawdzić przebiegu dzwoniąc do PL salonu?

Phi. Oni nie są wstanie powiedzieć co się działo z autem z PL zakupionym i serwisowanym w innym serwisie. Chyba że były to akcje serwisowe. Ponieważ nie posiadają wspólnej bazy danych.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
3 godziny temu, darekpro napisał:

Auto z Niemiec po VIN nie jestem w stanie sprawdzić przebiegu dzwoniąc do PL salonu?

Ty myślisz, że Salony prowadzą działalność charytatywną i na telefon udzielą Ci jakichkolwiek informacji w tej kwestii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Andrzej G napisał:

Ty myślisz, że Salony prowadzą działalność charytatywną i na telefon udzielą Ci jakichkolwiek informacji w tej kwestii ?

Pomijając fakt, że jak kolega Rapu napisał w Nissanie nie ma centralnej bazy danych i nic się nie dowiesz to uwierz mi, w salonach można na telefon zdobyć wiele informacji. Trzeba tylko umieć rozmawiać z ludźmi. Oczywiście na postawione wprost bezczelnie pytanie - "panie , powiesz mi ile przebiegu ma ta fura?" spuszcza Cię na drzewo ale przy odpowiednim poprowadzeniu rozmowy dowiedz się co chcesz wiedzieć. Po drugiej stronie słuchawki jest człowiek i on też prawdopodobnie kupował kiedyś samochód i zna takie rozterki. Kilka razy dowiadywałem się szczegółów dotyczących samochodów , którymi byłem zainteresowany. Nie udało się może raz. Źródłami były ASO, warsztaty niezależne, leasingodawcy. Zaczynając rozmowę od zwrotu - wiem, że Pan nie powinien ale czy chociaż mógłby mi Pan odpowiedzieć na kilka pytań tak/nie byłbym bardzo wdzięczny....potem trochę o tym, że to poważny zakup i sam Pan wie jak łatwo dać się dziś naciągnąć..... Trochę życzliwości w głosie (kobiety mają dodatkowy atut) i dostaniesz odpowiedź na pytanie typu - czy to możliwe żeby samochód XY miał dziś przebieg xxxx, czy regularnie był w serwisie, czy sa wpisy dotyczące szkód komunikacyjnych. 

To naprawdę działa, trzeba jednak podejść do tego jak do szukania przysługi a nie usługi.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak jest i to w wielu kwestiach... ale spokojnie poradzę sobie nie polski to niemiecki pomoże. Trzeba potrafić rozmawiać z człowiekiem.

Pytanie było konkretne nie potrzebuję opowieści o filozofii świata, a to że nie ma bazy to partactwo z ich strony niesamowite.

 

Edytowane przez darekpro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od odpowiedzi na te pytania sa fachowcy którzy robia to odpłatnie. Koszt 500 zl w stosunku do xeny auta jest wart. Sam najżyczliwiej rozmawiając przez telefon tej informacji nie uzyskasz.. Kupujac używkę za 50 tys+ na pewno bym tak zrobił.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Smakor napisał:

Od odpowiedzi na te pytania sa fachowcy którzy robia to odpłatnie. Koszt 500 zl w stosunku do xeny auta jest wart. Sam najżyczliwiej rozmawiając przez telefon tej informacji nie uzyskasz.. Kupujac używkę za 50 tys+ na pewno bym tak zrobił.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Fachowcy są od weryfikacji stanu technicznego samochodu na obecną chwilę a nie do dłubania w jego historii. I nie wyobrażam sobie również nie skorzystać z ich usług przy zakupach za 50k+ . No chyba, że kupujesz samochód w komisie ASO , wtedy nie będziesz sprawdzał u nich samochodu:) 

Zresztą co do jakości firm świadczących usługę przeglądu/raportu przedzakupowego mógłbym się wypowiedzieć. W skrócie - kolorowo nie jest.

Zadanie w/w pytań szybko eliminuje wstępnie gruzy. Sam jestem w stanie na szybko ocenić czy wart poświęcić czas i pieniądze na dalsze oględziny, jeżeli mam wątpliwości - postępuje tak jak pisałem - zasięgamy języka. Jak auto jest OK w moich oczach - daje do sprawdzenia zawodowym mechanikom. 

Zresztą w przypadku ostatnich samochodów zmieniłem taktykę. Kupuję samochody z gwarancją producenta z ASO bądź nowe. Szkoda życia na użeranie się z kawałkiem gumy i blachy 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się sprowadza auto z Niemiec to nie sprawdza się przebiegu auta tylko stan silnika i to czy nie był ten samochód cały rozpierniczony. Przebieg w tym wypadku jest wg mnie bez znaczenia. No chyba, że ma zakwalfikować samochód do dalszych oględzin. Ja np. szukam micry i myśle używana/ nowa. Znalazłem fajną ofertę używki, ale nawet nie zwróciłem uwagi na przebiego bo ze zdjęć wyłapałem, że auto ma autopoziomowanie lamp, a z przodu zwykłe halogeny. Opis wersji nie zgadza się z wyposażeniem. Nie ma autopoziomowania z halogenami, jest autopoziomowanie z ledami, choć są ledy z ręcznym poziomowaniem (np. nowe juke i micry). Czyli auto na bank bite. To tylko przykład. Na to się powinno zwracać uwagę, przebieg ma drugorzędne znaczenie wg mnie przy autach z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zakup QQ z silnikiem 1.2 w miarę młodym roczniku z Niemiec to 90% mina bez względu na przebieg. , Aby zarobić handlarz musiał  kupic go okazyjnie co oznacza jedno - samochód z gatunku tych "tylko na eksport" . Co to oznacza przy silniku 1.2 ? Tubylcy forum szybko się domyśla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
13 minut temu, tomkek1912 napisał:

ze zdjęć wyłapałem, że auto ma autopoziomowanie lamp, a z przodu zwykłe halogeny.

Nie wiem jak to wygląda w Micrze, ale salonowy Pulsar 2014 w wersji Tekna ma autopoziomowanie, ma spryskiwacze reflektorów, natomiast żarówki ma zwykłe - tylko mijania ma LED-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała halogen. Tylko dzienne są led. No i visia+ z bose. Takich cudów nie było po przestudiowaniu wszystkich cenników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
8 minut temu, zeke napisał:

Moim zdaniem zakup QQ z silnikiem 1.2 w miarę młodym roczniku z Niemiec to 90% mina bez względu na przebieg.

Jak do tego dodać ostatnie kataklizmy powodziowe, to strach się nie bać kupować (szczególnie w tym okresie) "używkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież jeszcze Car Vertical zostaje. Mała opłata i można wiele znaleźć w kwestii samochodu.

A może macie jakiegoś zaufanego agenta ubezpieczeniowego? Ja kiedyś takiego miałem to mi pełna historię samochodu, który kolega oglądał przedstawił. Niestety potem ten agent zmienił branżę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...