Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróć uwagę na jej zysk.

Niestety zysk podawany przez producenta jest tylko jego pobożnym życzeniem. Anteny mobilowe posiadają zysk na poziomie 0 dB i to te długie.

Jakie radio posiada full band i konkretną moc?

Do tego co napisałeś można dodać jeszcze

Lincoln

Ranger 2950 i 2970 - ok 50W w am

Prawie wszystkie na płycie EPT3600XX czyli alany 87, super ciotki, superstary itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, znalazlem juz poprawionego johnnego II nowego u ARRRTURS czy jakos tak, mowi ze robi to samo co w serwisie w częstochowie,czyli wymienia jakis tam przekaznik czy cos dokladnie nie wiem co i daje 2 lata gwarancji. Wychodzi niecale 20zł wiecej, zobaczylem tez ze oferuje wlasnie takie wymiany na elektroda.pl No to teraz pozostala antena. Juz mi chyba w sumie obojetne czy bedzie krotka czy dluga, wazne zeby byla dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marins a ile masz kasy na antenę? Ja ostatnio zmieniłem Hustlera IC-100 na Magnuma AT71 i jestem zadowolony. Tylko niestety, antenkę trzeba rozebrać i uszczelnić, bo inaczej wilgoć dostaje się do środka. Zasięg to ok 12km w mieście, w wielkim bajzlu.

Ogólnie to antenami, które chyba najlepiej wychodzą jeśli chodzi o stosunek cena/jakość to są Lemm'y. Moja rada jest taka nie kupuj anteny linijki bo nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zysk podawany przez producenta jest tylko jego pobożnym życzeniem. Anteny mobilowe posiadają zysk na poziomie 0 dB i to te długie.

O, ciekawe.

A czy relacja między lepszą a gorszą anteną (jak podane 5 db) zostaje? Tzn ta lepsza 0 dBi, a gorsza -5 dBi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh mnie tez to ciekawi z tym decybelami:P

 

Chcialbym nie wiecej jak 200zł wydac ale jesli bedzie jakas super extra za 250 to sie skusze. Myslalem o Ml-146 presidenta albo o hustlerze. Szwagier ma hustlera jakiegos little wil , podejrzewam ze to ten ic 100 i mowi ze na plaskim terenie przy dobrych warunkach do 40km moze mu zlapac. Do moje radyjka sprzedaja w zestawie ml-145 sirio i nie wiem czy to dobry wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma hustlera jakiegos little wil , podejrzewam ze to ten ic 100 i mowi ze na plaskim terenie przy dobrych warunkach do 40km moze mu zlapac...

 

No raczej to jest nie możliwe, takie zasięgi to tylko i wyłącznie na stacjonarce. W chwili obecnej mam Sirio ML-145 i zupełny maks na tej antenie jaki udało mi się uzyskać to jakieś 17 km późnym wieczorem przy pustej drodze (zero zakłóceń). Więc nie chce mi się wierzyć że hustler wyciągnie ponad 2 razy więcej. Chociaż przy dobrych warunkach może usłyszał kogoś kto nadawał ze stacjonarki, ale na pewno sobie z nim nie pogadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem z moją lepszą połówką ok. 15-16 (czyli godziny szczytu) dwoma samochodami i gadaliśmy sobie na 27 kanale. Ja miałem ML-145, a ona właśnie Wilsona Little Wil. I przez chwilę włączyła nam się w dyskusję jakaś stacjonarka, oddalona o ok. 20 km. My byliśmy w centrum Warszawy, stacjonarka poza Wa-wą, w kierunku północno-wschodnim. Ja słyszałem bardzo dobrze, moja połówka nieco gorzej, ale bardzo czytelnie. Stacjonarka ją też dobrze słyszała, ale może to też zaleta mikrofonu ze wzmocnieniem + echem. Ogólnie w trasie ML-145 jest sporo lepszy w odbiorze niż Wilson. Ale jak widać, pogadać się da. W mieście pomiędzy ML a Wilsonem słyszymy się na "19" jakieś 5-9 km, w trasie dalej niż 10 km nie byliśmy od siebie, ale odbiór był znakomity. Inna bajka, że komfortowo gadać na "19" to się nie da na dalsze odległości :diabel: Ale na innych kanałach - mogę w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marins za 200zł to porządna 2m montażówka razem z uchwytem np. Sirtel Santiago 1200, Lemm Turbo AT2001, Siro Turbo 5000, wszystkie President'y te lepsze.

Jak masz te 200zł na antenę to się nawet nie baw w Hustlery czy Wilsony tylko porządną antenę taką min 1,5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi mowil, ile z tego prawdy-nie wiem ,ale raczej mi by nie sciemnial.

 

 

Musze miec magnesowa antene.

A czym sie rozni ML-145 sirio od presidenta czy tej 3 firmy??

Własnie myslalem tez o tej Indianie.

A ma ktos moze gamme90 ?? Bo slyszalem ze z tych malych tez jest nie kiepska??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze czy duze straty bym mial jakbym ta antene na klapie bagaznika wozil?? Bo jesli nie to pozwolilbym sobie wtedy na duzo dluzsza antene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem , jedni piszą ze jak jest nowe radio i nowa antena to nie trzeba stroic, zreszta bez sprzetu i tak bym tego nie zrobił.

Zobaczyłem wczoraj u kogos na samochodzie ta Ml-145 - jaka ona wielka!! Az sie przerazilem czy nie bede nia niczego zahaczał? Bede musial ja chyba na bagazniku wozic...

Przyuwazylem tez ze Panowie tajniacy w nowej vectrze tez taka maja i tez na bagazniku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,chowacie swoje anteny za kazdym razem?Np.jak idziecie do sklepu?Odkrecic ja,to jest doslownie chwila i boje sie,ze moga zawinac :/ Z drugiej strony chowac tego badyla za kazdym razem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chowam tylko u siebie pod blokiem, ale i to nie zawsze, bo czego nie widać... ;) Mam generalnie zasadę, że jak wychodzę z auta na dłużej niż 5 minut, to chowam bata. Kwestia przyzwyczajenia. Antena anteną, bardziej się boję, że jak ktoś zobaczy antenę, to może zapragnie "zajrzeć" do środka przez szybę, po radyjko, a to już może mnie zaboleć.

 

Co do strojenia - strojenie to nie majątek. Bez strojenia, w najgorszym przypadku spalisz sobie końcówkę mocy albo będziesz piszczeć radyjkiem. W najlepszym - nic się nie stanie. Ale jak napisałem - to nie majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike_83 nakleja się po to, żeby nic Ci nie wyło w radiu - np. wycieraczki, otwieranie szyby itp. To jest jakbyś miał antenę na uchwycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co robicie aby antena magnetyczna nie rysowała dachu? Czy takie podklejenie czymś spełnia rolę i jest pewność,że nie będzie rysować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co robicie aby antena magnetyczna nie rysowała dachu?

 

Zmieniamy magnesówkę na antenę montażową mocowaną na uchwyt, albo na dziurę w dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co robicie aby antena magnetyczna nie rysowała dachu? Czy takie podklejenie czymś spełnia rolę i jest pewność,że nie będzie rysować?
Ja sobie kupilem za trzy zika naklejke pod antene.Jeszcze nie nakleilem,wiec nie wiem czy spelnia zadanie.Jakby co,to dam znac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...