Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić patrola? Masz pytania? Pytaj tutaj


Gość tho-mas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź. :)

Jeśli chodzi o LONGa to jest on trochę za duży, wersja 3 drzwiowa bardziej mi pasuje i chyba bardziej mi się podoba.

Chciałbym wiedzieć czym różni się wersja z wysokim dachem od Patrola z niskim, czy to chodzi o fotele z tyłu czy o jakąś homologację ciężarową? Bardzo proszę o wyjaśnienie.

Z handlarzem za Sławna jestem w kontakcie, czy ktoś z Państwa miał z nim do czynienia?

Powiedział że Patrol GR1 Y60 ,którym on jeździ na co dzień pali mu 10l. prawda czy reklama?

Przeglądam też aukcje allegro, ale tam wydaje mi się, że ceny jakieś dziwne, za auta, które na pierwszy rzut oka wydają się interesujące nie schodzą poniżej 15 tyś ,oto przykład:

http://allegro.pl/ni...760751025.html.

Z góry dziękuję za porady.

pozdrawiam.

Edytowane przez Franek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie dachy to przeróbki holenderskie - takie chyba tam przepisy że przestrzeń ładunkowa ma być wyższa gdy zmieniają na ciężarówkę.

Z tym handlarzem ze Sławna nie miałem przyjemności - wskazałem tak ze względu na Twoją lokalizację. Kiedyś jak szukałem dla siebie to miałem tam jechać ale znalazłem w Łobzie (tam też jest handlujący Patrolami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić Patrola. Mam do Ciebie pytanie, ponieważ widzę, że jesteś obeznany w temacie - w jaki sposób mogę kupć silnik 4,2 ? Czytałem twoje wcześniejsze wypowiedzi, że można go kupić za rozsądne pieniądze np. z Japonii. Jeżeli możesz to przybliż mi ten temat bo jestem zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w jaki sposób mogę kupć silnik 4,2 ?

Modele z silnikami 4,2 , to rarytasy które sprzedawane były tylko w Australii, Bliskim Wschodzie, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii tak wiec są bardzo rzadkie do kupienia. Co również wiąże się z brakiem części zamiennych do tychże silników.

 

http://www.rajdy4x4.pl/index.php/ida/27/?faqID=12&p=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich użytkowników forum, wszystkiego dobrego w 2013 roku!

Proszę o namiar na sprawdzony warsztat, mechanika z okolic Zakopanego. Chce zweryfikować parcha przed zakupem.

 

Żeby nie mnożyć postów zapytam od razu:

czy bardzo niepokojące jest dymienie ma czarno przy ruszaniu ze sprzęgła? (Ustępuje przy normalnej jeździe)

Jakie potencjalne pryczyny?

2.8D 2001 r.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez a.t.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego nie ma patrola z 2001 r z silnikiem 2,8 od 2000 r były tylko z 3.0 prawdopodobie wtryski leca juz ze kopci na czarno ( lepiej na czasrno niz na biało lub niebiesko )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość szymon15567

Witam wszystkich !

 

Założyłem konto na tym forum ponieważ w najbliższym czasie zostanę posiadaczem NISSANA PATROLA. Niestety nie mam pojęcia jaki model wybrać. Wiem tylko, że ma to być diesel . Myślę o silniku 2,8 ale nie wiem czy to dobry wybór. Auto ma służyć głównie do jazdy po asfalcie ale nie tylko. Mam nadzieję, że jako znawcy tematu udzielicie mi interesujących odpowiedzi. Cena w granicach 10-17 tys.W patrolu musi być tylnia kanapa , to podstawa . Dziekuję i pozdrawiam .

 

mam sztuke na oku:

http://szukaj.pl.mob...pl&pageNumber=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 - 17 tys budżet, + głównie do asfaltu? Na końcu równania nie powinien znaleźć się Patrol... Odpuść sobie.

 

1. Y60 jako wozidupa 90% po asfalcie się nie nadaje. Znalezienie egzemplarza, który nie był dłubany i jest w dobrym stanie, zajmie Ci pół roku...

2. W tym roczniku, mimo że to pancerne wozy, czekają Cię spore koszty utrzymania, serwisu, napraw. Musiałbyś te 17 tysi potraktować jaką pierwszą ratę! :)

3. Do asfaltu, to szukaj y61 rocznika 2004 i wyżej.

4. Albo kup Vitarę, Gallopera, Pajero czy coś podobnego. Byle jak najmłodsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

 

Jestem nowy na forum więc proszę - bez karczycha jak pogadam trochę głupot (:-

 

Szukam Patrola już jakiś czas, szykam długiego Y61 - mam teraz całkiem dzielną Vitarkę ale niestety krótką i nie ma w niej szans na dalsze eskapady.

 

Na początku rozglądałem się w sumie w 3.0 po 2002r (żeby uniknąć kłopotów z silnikiem).

Ale im więcej tu zerkam tym bardziej skłaniam się do 4.2TD.

 

Potrzebuję autko do śmigania wokół komina (jakieś 10k km rocznie) + kilka wypraw rocznie (tak z 10-15k km) Temat się rozkręca, trochę znajomych Landkami jeździ i chcę z rodzinką się wciągnąć.

 

Chętnie kupiłbym zrobione autko (i tak czeka mnie zakup całego szpeju) ale to zawsze ciut loteria niestety.

4.2 nie robiony to z kolei spora rzadkość.

 

Znalazłem takie autko:

http://otomoto.pl/nissan-patrol-4-2-d-4x4-f-vat-23-s-polska-C27705103.html

 

Może je znacie albo należy do kogoś z Was (co prawdopodobne).

 

Będę wdzięczny za opinię i pomysły - może ktoś ma znajomka, co ma znajomka itp.

 

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupic pod koniec tygodni patrolka y60 94r 2.8td z firmy motomax4x4. patrol jest podniesiony chyba +3 iron man na kolach 35. jestem zielony w tych sprawach ale moze ktos ma opinie na temat ich samochodow. http://moto.allegro.pl/nissan-patrol-gr-lift-3-cale-snorkel-monster-i2965356326.html samochod ma mi sluzyc na co dzien i do wypraw narazie lagodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Randol mogę Ci powiedzieć, że jest sporo niepochlebnych ocen o tej firmie

http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f=6&t=85734&p=3026619&hilit=z+poznania+firma#p3026619

http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f=6&t=85734&p=7779780&hilit=z+poznania+firma#p7779780

http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f=6&t=85734&p=3022421&hilit=z+poznania+firma#p3022421

 

Podobno nie przykładają się do remontów tylko robią na pokaz ... ale to tylko z zasłyszanych plotek więc sam poszukaj innych opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wiedzialem ze sa zbyt piekne ;p no nic poszukam czegos od prywatnych osob. i sam przerobie tak chyba byloby najlepiej dokladnie chodzi mi o dlugiego patrolka 2.8td jak zrobilbym lift zawieszenia +3 i opony 33 lub 35 to musze cos jeszcze robic np. panhardy czy jakos tak ;p czy moge go uzytkowac bez ingerowania w inne podzespoly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dołożę, swojego Y61 2.8. Stan, powiedzmy idealny - powiedzmy, bo idealny to jedynie z salonu. Jeżdził turystycznie, nie był katowany, topiony, i "drutowany" i nie ma 600k przebiegu jak wiekszość z oferty handlarzy na otomoto, czy allegro. Przebieg 193000 km ina 99.9% jest rzeczywisty .Warto rozważyć. Trochę doszpejowany co widać na zdjęciach.

post-28422-0-45258300-1359987173_thumb.jpg

post-28422-0-74512500-1359987203_thumb.jpg

post-28422-0-29723900-1359987232_thumb.jpg

post-28422-0-50087200-1359987287_thumb.jpg

post-28422-0-94114100-1359987677_thumb.jpg

post-28422-0-18605800-1359987743_thumb.jpg

Edytowane przez clipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość 1509ferdek

Witam posiadam Nissana Patrola Gr1 89r 2.8TD 116km. i mam problem z ubywającą wodą z układu chlodniczego ubywa mi 5l wody lub plynu i podczas ostrej jazdy temperatura mi rosnie ale jak po krótkim czasie maleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

jestem zainteresowany zakupem Patrola 2,8 Y 61. Jeśli ktoś ma do sprzedania samochód to proszę o maila na yaro130@wp.pl

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne przebiegi samochody busy 20 letnie i 230 tys hehe az wstyd tak to cofac mój znajomy ma 4 busy jezdza tylko 4 razy w miesiacu 2008r crafter i ma 210 tys a sprintery z 2004 po 500tys

za samo to juz bym tam nie pojechał wiadomo wszyscy cofaja ale to juz przesada i pewnie niezłe cwaniaki to sprzedaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zaufania to nie budzi...

Powoli trzeba sie bedzie rozpatrywać(może przejazdem i tam zajrzę).

Szukam auta "zdrowego" jeśli chodzi o mechanike - nie musi mieć pieknej karoserii ani wnetrza.

Na kołach 35(może mi nie potrzebne takie ale taka zachcianka...).

Dwudrzwiowego, 2,8 i żebym mógł zabrać wiecej jak 2 osoby.

 

Czy ceny, z poniższego linka, Waszym zdaniem są adekwatne do tych "zachcianek".

http://www.cenauta.pl/ceny-aut-uzywanych/nissan-patrol-gr-i-y60/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wiesz mozesz kupic patrola za 10 tys i20tys z tego samego roku to nie jest passat gdzie ceny sa podobne , tu ceny wachaja sie na setki procentów mozesz miec patrola za 10tys i 30 tys z tego samego roczniaka i nikt nie powie ze duzo chce bo moze byc tyle wart muszisz jezdzic i szukac jak ci sie spodoba i bedzie wart sumy jaka za niego chca i bedzie ci odpowiadała to dopiero kupuj ja szukałem z 3 miesiace swojego patrola codzinnie siedziałem przy komputerze i odsiezałem strony patrzyłem czy niema nowych ofert , tylko ze ja patrzyłem w mazowieckim bo akurat tu mieszkam nie chciałem jezdzic po polsce i szukac bo to bez sensu jest wiecej na bezyne bym wydał miałem nauczke i powiedziałem ze nigdy wiecej za wczesniejszym samochodem jezdziłem po całej polsce zmarnowalem pare tys na bezyne i na sam koniec kupiłem 25km od domu badz cierpliwy hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...