Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki panowie! A jest tu ktoś z Krakowa, kto mógłby mi powiedzieć gdzie podjechać z autkiem na kontrolę? W ASO zrobią mi diagnostykę ASB? Tak z marszu pewnie nie...

 

Pozdro

Marcus65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, sorki za off-topic ale widzialem ze wczesniej rozmawialiscie o ubezpieczeniach, w tym miesiacu mus swoja maxi ubezpieczyc, sprawdzam te ceny i poki co najlepsza daje mi Link4, ma ktos u nich ubezpieczenie? ja to u nih wyglada z likwidacja szkod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem dzisiaj, że w Dominet Banku ubezpieczenie nie zależy od wielkości silnika, a od marki i tym podobnych, standardowych rzeczy. Więc. Dla posiadaczy trzylitrowej Maximy powinna być to wiadomość jak najbardziej pocieszająca:) Tylko, że (także podobno) trzeba się pofatygować i udać się wprost do siedziby Dominet Banku żeby się wszystkiego dowiedzieć. Ja mam dopiero 21 lat, a chce kupić Maximę 3.0 V6 91' więc pytam gdzie się da o najniższe stawki za OC;) Kumpel ubezpieczył prawie nowego Forda Focusa (dokładnych szczegułów nie znam) i wyliczyli mu ok 650 złotych, a ma lat 20. Więc jest ogromna różnica bo gdy obliczałem podatek dla mnie (w internecie) to za osiemnastoletnią Maximę miałbym zapłacić od ok 1800 zł do ok 3000 zł, a to przekracza wartość mojej (prawie) Maximy dwu-, trzy- krotnie.

 

[ Dodano: Pon 27 Kwi, 2009 13:42 ]

a Link4 wszyscy mi odradzają bo za niską stawką kryją się problemy z likwidacją szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważnym czynnikiem jest miejsce w którym się jest zameldowanym - fakt mieszkania w warszawie może podnieść koszt OC o kilkadziesiąt procent.

 

A co do pojemności silnika, to tak i nie. Bo zależy ale poniżej <2L, powyżej jest już zwykle równo. Policz sobie np. dla tej samej micry z silnikiem 1.0 i 1.4 ;-) zobaczysz, że wyjdzie różnica :)

 

Sprawdź w PTU (www.ptu.pl). Ja mam 20% zniżki i zapłaciłem za moją maxi '99 3.0 około 1tys, a mieszkam w warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedzialem sie juz wszystkieo. Jesli chce sie brac samo OC, to bierze sie to tylko tam gdzie masz najtaniej, bo to OC jest reglowane ustawa i kazdy ma to samo tak naprawde, ja biore Link4 nie znalazlem taniej....

cugine, pomysl moze zeby ojca wziasc na wspolwlasciciela, jesli ma znizki to zawse Ci to obzniy skladke, a Ty w takim Link4 bedzies mogl spokojnie zbierac sobie znizki placac tak jak ojciec by placil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj oglądałem nissana maximę 2004r, cena niecałe 40 tyś do negocjacji.

 

Auto sprowadzone ze stanów, przedni zderzak był robiony, sprzedawca twierdzi że poduszka od kierowcy została wystrzelona nie przez wypadek a żeby ominąć jakąś opłatę celną :zdziw:

 

Od czego mogą być luzy na kierownicy tzn góra dół?

Jaki koszt wymiany lamp przednich aby spełniały normy UE?

 

 

Czy pakować się w to auto czy szukać dalej, wiem że obecnie ciężko znaleźć coś nie bitego, widziałem zdjęcia jak wcześniej wyglądał samochód po mini stłuczce tylko najbardziej martwią mnie luzy na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania. OC w PZM TU (Polski Związek Motorowy :D) z współwłaścicielem zniżki -60% plus moja zwyżka za wiek 10% i wyszło mi ok 560zł.

Po zakończeniu polisy zmieniam towarzystwo ubezpieczeniowe gdzie nie ma zwyżki za wiek po ukończeniu 25lat. :)

 

A poza tym jesli chcesz dowiedziec sie czegos wiecej o ubezpieczeniach to jest sprecjalny dzial n NKP -> Ubezpieczenia, szkody i podatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj oglądałem nissana maximę 2004r, cena niecałe 40 tyś do negocjacji.

 

Auto sprowadzone ze stanów, przedni zderzak był robiony, sprzedawca twierdzi że poduszka od kierowcy została wystrzelona nie przez wypadek a żeby ominąć jakąś opłatę celną :zdziw:

 

Od czego mogą być luzy na kierownicy tzn góra dół?

Jaki koszt wymiany lamp przednich aby spełniały normy UE?

 

 

Czy pakować się w to auto czy szukać dalej, wiem że obecnie ciężko znaleźć coś nie bitego, widziałem zdjęcia jak wcześniej wyglądał samochód po mini stłuczce tylko najbardziej martwią mnie luzy na kierownicy.

 

 

Ja bym osobiście odpuścił, to pewno takie gadanie handlarzy, że dla ubezpieczenia czy cos, a prawdy pewno nie poznasz. Pojawiają sie fajne ogłoszenia na allegro. Jak masz czas to czekaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość jaanek66

Witam Wszystkich!!!

Jestem nowy na forum i chciałbym zasięgnąć języka, bo widzę że ciekawych rzeczy można się dowiedzieć na temat kupowanego samochodu. Szukam Maximy z 2004r. w pełnej opcji i znalazłem taką w komisie w Opolu, 3.5L czarna, od jakiegoś czasu pojawia się na Allegro, aktualnie cenią ją 43700zł, a wcześniej była chyba 44000, lub 45000, tak więc minimalnie zaszli z ceny. Czy ktoś ją może oglądał i wie coś na jej temat, czy jest godna zainteresowania, czy lepiej zacząć szukać jakiejś innej. Może ktoś zna właściciela i ma do niego kontakt, bo z Tymi ludźmi w komisie ciężko się gada, a i z ceny zejść nie chcą. A może Macie namiary na jakąś inną? I jeszcze jedna sprawa, jak w ogóle się sprawują te Maximy po 2004r. czyli te z USA z 3.5L silnikiem, jak wypadają w porównaniu z Europejskimi, czy jest się czego obawiać? Bo jak do tej pory nie miałem problemu z tymi samochodami, a jeżdżę już trzecią :D Maxima, pierwsza była z 1995 USA, potem 1998, a teraz mam 2001 - którą chce sprzedać, wszystkie miały silnik 3L z gazem i automat, poza tą z 95 - była w manualu i ze wszystkich byłem i jestem zadowolony, bo inaczej bym nie szukał 4 :one:

Jak ktoś by coś wiedział to proszę o pomoc!

Pozdrawiam!

Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!!

Jestem nowy na forum i chciałbym zasięgnąć języka, bo widzę że ciekawych rzeczy można się dowiedzieć na temat kupowanego samochodu. Szukam Maximy z 2004r. w pełnej opcji i znalazłem taką w komisie w Opolu, 3.5L czarna, od jakiegoś czasu pojawia się na Allegro, aktualnie cenią ją 43700zł, a wcześniej była chyba 44000, lub 45000, tak więc minimalnie zaszli z ceny. Czy ktoś ją może oglądał i wie coś na jej temat, czy jest godna zainteresowania, czy lepiej zacząć szukać jakiejś innej. Może ktoś zna właściciela i ma do niego kontakt, bo z Tymi ludźmi w komisie ciężko się gada, a i z ceny zejść nie chcą. A może Macie namiary na jakąś inną? I jeszcze jedna sprawa, jak w ogóle się sprawują te Maximy po 2004r. czyli te z USA z 3.5L silnikiem, jak wypadają w porównaniu z Europejskimi, czy jest się czego obawiać? Bo jak do tej pory nie miałem problemu z tymi samochodami, a jeżdżę już trzecią :D Maxima, pierwsza była z 1995 USA, potem 1998, a teraz mam 2001 - którą chce sprzedać, wszystkie miały silnik 3L z gazem i automat, poza tą z 95 - była w manualu i ze wszystkich byłem i jestem zadowolony, bo inaczej bym nie szukał 4 :one:

Jak ktoś by coś wiedział to proszę o pomoc!

Pozdrawiam!

Janek.

 

Witaj, niedawno byłem oglądać maximę w łodzi, jechałem za kierownicą auto ma świetne przyspieszenie, stan techniczny bardzo dobry jak chcesz mogę dać ci namiary. Ja niestety zrezygnowałem bo nie można wsiąść jej w leasing dlatego że w dowodzie ma rok prod 2004 a na samochodzie 2003 i jest za stara na leasing. Druga sprawa to że właściciele mówili że jak ja nie kupię to już raczej nie będą wystawiali ogłoszeń, jeżeli km nie przeszkadzają można spróbować. Cena to 45 + opony http://www.allegro.pl/show_item.php?item=610929831

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, podobnie jak poprzednicy chcę kupic maximę od 2004 wzwyż (chyba A34 z tego co sie zorientowałem). Zastanawiam się jednak nad wersją po lifcie - od 2007 - taka jak np. ta http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8746547 Możecie powiedzieć czym one się różnią? Na pierwszy rzut oka widze, że napewno tylnym zderzakiem i klapa(chyab samym spoilerem), przedni zderzak i atrapa inne - czy maska też jest minimalnie inna i lampy? Pytam sie w razie czego bo części do tych po lifcie wogóle nie ma:( We wnetrzu też widac pare zmian. Ale najważniejszy silnik - czy to prawda, że maximy od 2007 mają "tylko" 255KM? Czasmai na allegro pojawiają sie dane, że mają 300KM ale to chyba nieprawda nie? Czy są znacznie wolniejsze przez to od tych przed liftem i czemu tak jest? mają też nowe skrzynie automatyczne cvt, ktoś wczesniej pisał że niby padają czy to prawda? Czy warto do niej dołożyć bo model przed liftem pisaliście, że ma pare chorób wieku dziecęcego... z góry dzieki za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
o jak do tej pory nie miałem problemu z tymi samochodami, a jeżdżę już trzecią :D Maxima, pierwsza była z 1995 USA, potem 1998, a teraz mam 2001 - którą chce sprzedać, wszystkie miały silnik 3L z gazem i automat

Rozumiem że lada chwila będziesz sprzedawał obecnie posiadaną maximę 3.0 w gazie automat. Możesz coś o niej podać więcej, bo ja właśnie szukam maxi. z dobrych rąk.

Kiedy będziesz sprzedawał. Możesz pisać na e-mail. Porozmawiamy o konretach

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie jestem w trakcie szukania potencjalnego klienta, bo dwa lata szybko minęły jak już Nią jeżdżę i pora zmienić na nowszą. Jest to 2001r., z Polskiego salonu, srebrny metalik, pełna opcja, automat, sekwencyjna instalacja gazowa, silnik 3L, przebieg 180.000km. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt, udzielę wszystkich informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem właśnie na etapie zmiany samochodu. Obecnie jeżdzę Lancią Lybrą 2,4 JTD ale przyszedł czas na zmiany no i zamarzyła mi się teraz V6-tka.Czy ktoś z Was zna może tą maszynkę http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8483634 mam do niej dość daleko a nie chciałbym jechać przez całą Polskę na darmo. Jakby ktoś miał niedaleko i mógłby rzucić na nią okiem to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich użytkowników tej super maximaszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nosimy się z zamiarem zakupu Audi A8 D2 lub Maximy po 2004.Kiedyś mieliśmy Nissana i byliśmy bardzo zadowoleni. Co możecie ogólnie powiedzieć o Maximach z lat 04-07?.

-Jak sprawuje się zawieszenie w Maximie i jak jest z jego trwałością?

-Jak sprawuje się silnik a mianowicie chodzi o jego awaryjność

-Czy elektronika silnika się nie psuje?

-Czy ten silnik dobrze znosi instalacje gazową?

-Na allegro sporo Maxim jest z USA co wiąże się z faktem dostosowania auta z USA do warunków obowiązujących w UE

-Czy wszystkie Maximy posiadały czerwony wyświetlacz komputera podkładowego umieszczonego w centralnej konsoli? widziałem kilka kolorowych za pewne są z NAVI

-Jaka jest dostępność części do Maximy w PL?

-Jaka jest jakość materiałów zastosowanych w Maximie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po zdjęciach widać, że stoi w komisie V-max na Modlińskiej, a ten zasłynął już z kilku "spuer sportowych bezwypadkowych" perełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, czy i jak bardzo technicznie różni się to http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9138113 od Maximy A32?

Części te same?

 

Tak te same, prawie niczym się od zwykłego QXa nie różni, infiniti jest bardziej "wypasiona" wersją, np szyberdachu nie było w QXach, radio z CD itp

 

Dziwnie wygląda konsola środkowa, ciekawe czy tak oryginalnie było, i czy kierownice obszywał bo nie wygląda na oryginalną.

 

BTW: płynu we wspomaganiu ma za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te same, prawie niczym się od zwykłego QXa nie różni, infiniti jest bardziej "wypasiona" wersją, np szyberdachu nie było w QXach, radio z CD itp

 

Dziwnie wygląda konsola środkowa, ciekawe czy tak oryginalnie było, i czy kierownice obszywał bo nie wygląda na oryginalną.

 

BTW: płynu we wspomaganiu ma za mało.

 

 

w moim qx jest i szyberdach i radio z cd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...