Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jeździł ktoś na Yokohamkach Adrive? Bo potrzebuję do innego autka zakupić (Pugolota 106), Oceny niby mają dobre no i cena nie wygórowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z jakich firm warto kupić letnią oponke w cenie do 180zł. 185/65/14 ??

i może ktoś z Wrocławia może polecić jakiś dobry zakład oponiarski ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sewojtas

Mam takie pytanie: na jakich jeździcie oponach, chce zwiekszyć komfort jazdy, bo na naszych drogach mamy straszne nierówności. Mam obecnie opony 205/60/16 Dunlop SP SPORT 300E.

Rozgladałem sie w internecie za takimi samymi oponami i komplet kosztuje 1350zł.

A dlatego pytam na jakie zmienić bo czytałem gdzies ze jak jeden gość zmienił to dużo lepiej sie jeździ. Ja teraz jak wjade na nie równa nawierzcznie to strasznie samochód skacze czego nie odczywa sie w innych.

 

Mam na oku takie opony, nie wiek które wybrać? pomocy.

DUNLOP SP SPORT FASTRESPONSE 205/55/R16 91 W

DUNLOP SP SPORT 9000 205/55/R16 91 W

DUNLOP SP SPORT 2000E 205/55/R16 91 V

DUNLOP SP SPORT 3000A 205/55/R16 91 V

 

Może jeszcze jakies inne polecicie no i może zmiana profilu coś pomoże. DZIĘKI Z GóRY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: na jakich jeździcie oponach, chce zwiekszyć komfort jazdy, bo na naszych drogach mamy straszne nierówności.

 

Może jeszcze jakies inne polecicie no i może zmiana profilu coś pomoże. DZIĘKI Z GóRY

 

piszesz cytat "chce zwiększyć komfort jazdy" to czemu planujesz zmianę profilu opony na mniejszy :?:

przeczesz czym większy profil tym więcej opony amortyzuje cytat "straszne nierówności" a niższy mniej przynajmniej tak myśle ;)

a czemu akurat chcesz dunlopy :?: nie śmigałem na dunlopach to ich nie znam

za to inne moge polecić np. Nokian, Yokohamy, Toyo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sewojtas

Dzieku za porade.

Wydaje mi mi sie ze profil 60 a 55 duzo roznicy nie zrobi, ale chciałem zapytać czy ktos nie miał takiego problemu i temu nie zaradził.

Wiesz co do Dunlopow to nie wiem czy sa idealne, ale jak fabryka zaklada takie to powinny byc testowane, ale juz sam nie wiem jakie wybrć. POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieku za porade.

Wydaje mi mi sie ze profil 60 a 55 duzo roznicy nie zrobi

 

5% to przy szerokości 205 ponad 10mm na strone czyli 20mm w sumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu założyłem 2 oponki Falken ZE512 i jestem zadowolony, czytałem opinie że są bardzo miękkie i w FWD na przedniej osi starczają na ok 30-40tys km (akurat dla mnie ok, bo to na 3-4 sezony starczy na przedniej osi) i dobrze trzymają się w zakrętach.

Po założeniu jakoś troche zrobiło się ciszej i przy jeździe po dziurach mniej "bije" kierownicą :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sewojtas
Dzieku za porade.

Wydaje mi mi sie ze profil 60 a 55 duzo roznicy nie zrobi

 

5% to przy szerokości 205 ponad 10mm na strone czyli 20mm w sumie

 

 

Tomaszek czyli moge bez problemu te opony założyć. czy ta zmiana bedzie bardzo odczuwalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieku za porade.

Wydaje mi mi sie ze profil 60 a 55 duzo roznicy nie zrobi

 

5% to przy szerokości 205 ponad 10mm na strone czyli 20mm w sumie

 

 

Tomaszek czyli moge bez problemu te opony założyć. czy ta zmiana bedzie bardzo odczuwalne?

 

Możesz zakładać ale nie licz na wzrost komfortu wręcz przeciwnie ;)

jeśli chodzi o komfort to różne opony mają różny komfort i w zmianie marki szukałbym poprawy komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

panowie interesują mnie oponki do N14 wielosezonowe - kosztujące 100-150 za sztukę

Jakieś pomysły ?

Jakieś rady ?

rozmiar to 175/(65-75)/13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad kupnem do swojej primerki opon - Fulda EcoControl 185/65/14

może ktoś się wypowiedzieć w sprawie jakości tych oponek i komfortu jazdy

i zastanawiam się nad kupnem alufelg, tylko nie mam pojęcia jaki brać rozmiar, na co zwracać uwage :/ itd.

byłbym wdzieczny za jakieś porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dorzucę swoje trzy grosze, w świąteczny poniedziałek wracałem od rodzinki ( Hrubieszów, jakieś 60 km od Chełma ) i dziękowałem oaptrzności, że tydzień wczesniej u wulkanizatora była taka kolejka, że nie chciało mi się czekać, dzięki czemu zostałem na zimówkach.

Wyjechaliśmy przezornie wczesniej, połowa drogi do Chełma ( jakieś 30 km ) jako tako, potem zaczęło sypać i padać na przemian, aż do samego Lublina i jeszcze trochę dalej. Zamieć, to mało powiedziane, na drodze śnieg i pełno błota pośniegowego, pługów oczywiście nie uświadczysz, bo jak zwykle zaskoczeni......

Ale do rzeczy, zimówki zimówkami i dzięki nim mogłem jechać szybciej niż niektórzy jadący 50-60 km/h, bardziej chciałbym napisać o marce i modelu.

SAVA Eskimo3 ( grupa GoodYear, kierunkowe, rozmiar 195/60, tylko dlatego, że kupowałem w pierwszym lepszym sklepie i nie było rozmiaru 185/65 ), na suchym nie miałem żadnych przygód, a do powolnych nie należę, na mokrym i śniegu, dopiero miałem okazję przekonać jak się sprawują.

No i co? Miłe zaskoczenie, powiedziałbym, że bardzo miłe. Z początku, wiadomo, z braku zimy człowiek zapomina jak się jeździ w takich warunkach i trochę niepewnie, ale po dwóch niespodziewanych hamowaniach, spowodowanych nieudolnością innych kierowców ( chyba na letnich ), przekonałem się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Zero niepewności, dziwnych i anormalnych zachowań - pełne zaskoczenie.

Jedyny minus, piszę z własnego doświadczenia, są ciut za głośne na suchym, ale to byłoby wszystko. Ale jak wiadomo, głośność i pozostałe odczucia są bardzo subiektywne, niemniej jednak, ja jestem zadowolony i gdybym miał komuś polecać opony w rozsądnej cenie, to właśnie te.

 

Niebawem będę zakładał alu na 16, póki co, bieżnik na tych Michelinach mam 6-7 mm, ale podejrzewam, że całego sezonu nie przejeżdzę i tutaj staję przed dylematem.

Nie tylko chodzi o markę, bo te chyba już upatrzyłem ( Nokian H lub GoodYear Excellence ), ale bardziej o rozmiar.

Dlaczego opony w rozmiarze 195/50 lub 195/55 są droższe od 205/50 ????

I czy jest sens zakładać te szersze, patrząc na stan naszych dróg.

Pomijam aspekt wizualny, bo ten stawiam na daszym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera
Witam

panowie interesują mnie oponki do N14 wielosezonowe - kosztujące 100-150 za sztukę

Jakieś pomysły ?

Jakieś rady ?

rozmiar to 175/(65-75)/13

 

hej!

 

w tej cenie to:

Hankook

Kumho

 

Co prawda Korea, ale w testach nie odbiegają zbytnio od europejskich produkcji..

 

Ja kupilem w zeszłym tygodniu te hankooki i na razie wrażenia pozytywne - dostawa za pośrednictwem tego sklepu bez problemów.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy! Jako że na ogolnym Almera dostałem z..bke od LEMUR-a przenosze zwoje zapytanie tutaj :D

 

Jako że wiosna tuż tuż.... zmieniłem sobie opnki z zimowych (FULDA) na letnie (tyż FULDA ) no i niestety ku mojemu przerażeniu opony są BARDZO głośnie nawet w porównaniu z zimowymi tej samej marki Nie do zniesienia jest szum jaki wydają z siebie te oponki Na zimówkach tego nie było więc raczej odpadają zużyte łożyska.....prawda??

 

Przeczytałem wiele pozytywnych i negatywnych poinii na temat różnych opon oraz zadzwoniłem do sklepu internetowego www.123autoopony.pl gdzie pan polecił mi:

 

Kleber DYNAXER HP2 - za 174zł sztuka - LINK

 

albo

 

FULDA ECOCONTROL z bieżnikiem asymetrycznym - LINK

 

Zastanawiam się jeszcze nad oponą GoodYear Exellence ale promocyjne ceny dotyczą jednynie rozmiaru 195/65/15 (185zł) natomiast inne są grubo ponad 200zł :( - co o niej sądzicie ?

 

 

Obie opony oczywiście w rozmiarze 185/65/15. Mam obawy do rozmiaru 195 ponieważ obawiam się że mogą nieładnie wyglądać na moich aluskach ENZO (za bardzo będą wystawać balonem poza obręcz felgi :( Wieczorem zapodam rozmiary felgi oraz foto na obecnych oponach i będe Was prosił o poradę :)

 

Prosiłbym szanownych forumowiczów o opinię na temat tych oponek... ewentualnie może doradzicie coś innego. Może znacie jakieś tanie sklepy z oponkami??

 

Zależy mi na tym żeby opona była cicha i dobra na mokrej nawierzchni

 

Dziękuję wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję przesiadkę z zimówek 175/65/R14 na letnie 195/50/R15 na felgach 7J.

Czy przy takiej zmianie szerokości mocno odczuwalny będzie wzrost spalania?

Auto nie będzie mulić? (90KM)

Czy profil 50 nie jest za niski na nasze drogi?

 

Dzięki za wszelkie opinie,

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję przesiadkę z zimówek 175/65/R14 na letnie 195/50/R15 na felgach 7J.

Czy przy takiej zmianie szerokości mocno odczuwalny będzie wzrost spalania?

Auto nie będzie mulić? (90KM)

Czy profil 50 nie jest za niski na nasze drogi?

 

Dzięki za wszelkie opinie,

Szymon

 

Moim zdaniem będzie za niski, auto może i zyska wizualnie, ale straci bardzo na komforcie. Rozsądniej będzie jak załozysz prawie standard czyli 195/60/R15, sam jeździłem na takich przez dwa sezony w astrze II i jak dla mnie rewelacja, teraz mialem takie zimowe, ale chyba nie porównuje się wrażeń z jazdy na takim samym rozmiarze, na oponach letnich i zimowych.

Obecnie jeżdżę na letnich 16 calowych aluskach i rozmiarze 195/55, ale zastanawiam się nad zmianą na 15 i założenie rozmiaru jaki Ci wyżej poleciłem.

Fakt, samochody z dużymi felgami i niskim profilem opony, wyglądają pięknie, ale prawda jest taka, że to nie jest na nasze drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czaję na wymianę 4 gum na GoodYear Excellence 195/65R15, asymetryczne, ponoc dobre oponki i teraz nawet promocja na nie jest - 204 zł/szt. - prawie 100 taniej niż w katalogu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czaję na wymianę 4 gum na GoodYear Excellence 195/65R15, asymetryczne, ponoc dobre oponki i teraz nawet promocja na nie jest - 204 zł/szt. - prawie 100 taniej niż w katalogu :)

 

Kuczę ja też czaje się na te oponki bo można je teraz kupić w promocyjnych cenach :) Ale zastanawiam się czy po zakupie takiego rozmiaru nie będzie mi nić obcierać w mojej almerce?????

 

Wiecie coś na ten temat??

 

Macie może jakieś opinie na temat tych opon?? Dodam że podobają mi się najbardziej

Warto w to wchodzić czy lepiej zakupić 195/60/15???? :)

 

 

Ps. Jeszcze jedno pytanie: jakie są + i - zmiany rozmiaru opon z 185/65/15 na 195/60/15 ??

 

 

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MickeyM_Wawa

Założyłem w tamtym roku na przednią ośke Falkeny Ziex ZE-512 w rozmiarze 195/60/15 i są super, na suchym trzymają bardzo dobrze, fakt że jak jest gorącą to robią się miękkie, przez co najprawdopodobniej szybko się ścierają, w tym roku zamieniam je na tylną ośke żeby wystarczyły na dłużej. Na mokrym tez zasuwają wyśmienicie, dobrze odprowadzają wodę.

Moim marzeniem było w tym roku posadzenie klamerki na 16" z oponkami 205/50/16 no ale nie wyszło :( z przyczyn finansowych

 

Ps. Jeszcze jedno pytanie: jakie są + i - zmiany rozmiaru opon z 185/65/15 na 195/60/15 ??

 

Dzięki za odpowiedź

 

Plusem napewno będzie lepsze trzymanie opony na suchej nawierzchni i ładniejszy wygląd :) nie będzie takiego wielko balona widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem w tamtym roku na przednią ośke Falkeny Ziex ZE-512 w rozmiarze 195/60/15 i są super, na suchym trzymają bardzo dobrze, fakt że jak jest gorącą to robią się miękkie, przez co najprawdopodobniej szybko się ścierają,

Ponoć w FWD na przedniej osi starczają na 30-40tys km, sam nie wiem, bo mam RWD i na przedniej osi założone, ale trzymają świetnie :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy jak założe 195/65/15 to nie będe miał problemów z obcieraniem? :/

 

Jeżeli masz felgi 6Jx15 to dobrym wyborem jest 195/60/R15 88T. Szerszych nie ma co zakładać do tego auta - szczególnie jak się ma podkaszarkę 1,5 pod maską :D Ja przerabiam Bridgestone Turanza ER300 i jestem zadowolony - zdecydowanie inna jakość od padaki którą dostawało się z autem (B391) :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem wczoraj Kleber DYNAXER HP2 185/70/14 do mojej Almery. Nastała cisza. Tych opon nawet przy 120 prawie nie słychać! Po zimówkach i poprzedniej Dębicy to na prawdę rewelacja. Przywyknąć trzeba do prowadzenia - samochód myszkuje po koleinach ale do opanowania. Przyczepność fajna, hamowanie pewne, wybieranie dziur bardzo dobre. Nie wiem jak wpłyną na spalanie pewnie trochę wzrośnie ale komfort jazdy jest dużo lepszy. Dodatkowo samochód nie wygląda jak deskorolka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od tygodnia siedzą 205/55R16 Uniroyal Rainsport2. Auto prowadzi się rewelacyjnie, póki co nie ma problemów z obcieraniem, ale nie wiozłem jeszcze kompletu pasażerów. Bieżnik też dosyć fajny

115543560.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...