Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w rozmiarze 205/55 R16 polecam opony Toyo Proxes T1R kupiłem i sprawują się naprawdę pięknie. Bardzo dobrze na suchym jak i mokrym - bardzo dobre odprowadzanie wody i piękne trzymanie w zakrętach. Ale jak ktoś śmiga po mieście to równie dobrze może sobie kupić Savy :D

 

 

No napewno są świetne ;) ale jaka cena ;// aktualnie kupilem Falkeny ZE 512. Zobaczymy co to będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno są świetne ale jaka cena ;// aktualnie kupilem Falkeny ZE 512. Zobaczymy co to będzie

Gdzieś widziałem je w jakimś teście i były mniej więcej po środku, także powinieneś być zadowolony ( wygląd mają super ), chociaż bardziej od testów, wolę opinie użytkowników, pod warunkiem, że nie są skrajnie rozbieżne co do jednego modelu :diabel2:

Ja też się na nie czaiłem, ale nie mogłem ich nigdzie znaleźć, jak tylko na allegro.

Potrzebowałem "na już" więc nie mogłem czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem po zimie aluski z oponami Dunlop SP SPORT 01 195/60R15 wyważyłem je (dwa razy!) i niestety odczuwam bicie najbardziej przy predkości 50-60 km/h :/ Okazało się, że jedna opona podskakuje trochę. Prawdopodobnie ją tak załatwił amortyzator :(

Proszę o odpowiedź czy można tak jeździć (może się przyzwyczaję bo właściwie inne osoby które siadały za kierownicę nie czuły tego) czy może się cosik uszkodzić np. w zawieszeniu od takiego małego bicia? Założyłem tę felerną oponkę do tyłu, tam zdaje się jest mniej bebechów :|

Nie za bardzo chcę inwestować w dwie nowe opony bo może za rok będę zmieniał moją Primkę a te mają jeszcze dobry bieżnik.

Ale jak nie będzie innej rady to czy mogę na tył założyć 195/65R15 :?: Widziałem takie jak moje w okazyjnej cenie ino nie 60 a 65 :|

Zdaje się, że na takich gumach tył będzie mi wyżej siedział? (wedle mojej orientacji)

 

Proszę o opinie kolegów :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Kupiłem nie dawno oponki firestone sz80 na www.opony.com.pl i od poczatku miałem z nimi problemy. Po montażu przy prędkosci pow. 120 km/h dało sie odczuc bicie na kierownicy, ponowne wywazenie nic nie dało. Teraz po przebiegu ok. 4000 tyś. wszystko jest ok. Czyżby musiała ułożyc sie do felg(alu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli szukacie dobrych i nie drogich opon to godnego polecenia jest firma

BALOON - http://baloon.pl/. :P Dostarczyli mi oponki do domu bardzo szybko i solidnie zapakowane ,zaoszczedziłem

czas i pieniądze ( 120zł, gdybym kupował je u "gumolepa" ) Na prawdę warto :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam mam pytanie czy opony o szerokości 225 wejdą do primery P11

 

Standardowo są tam opony 185 w porywach 195 i do takich przystosowany jest układ kierowniczy i cała reszta

opony 225 będą stawiać spory opór układowi wspomaga większy toczenia większe spalanie. Nie mówiąc już jak będziesz mocno trzymał kierownice w byle koleinie

osobiście nie polecam głównie z opisanych powodów pozatym będą obcierać przy skręcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy primery p10, jakie najlepsze opony w rozsadnej cenie zaproponujecie? Nadmienie ze mam teraz dembice pasio i wybrzuszylo mi 2 opony. Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W zwiazku z tym ze moj CD20 nigdy nie bedzie sportowcem planuje go troche "zlansowac" i tu sie nasuwa pytanie o fele (?). 15" za małe :), 17' za drogie :( wiec padło na 16'. I teraz moje pytanie: czy 16' z opona 195/45 (ew. inną, czekam na sugestie) wejdzie do mojego nismo bez zadnych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czesc

kupiłem felgi 16 i chce uzywane oponki kupić, poradzcie mi na co szczegolnie mma zwórcic uwage przy kupnie itd..??

pozdraiam i dzieki

 

Przede wszystkim zwróć uwagę na datę produkcji, opony nie powinny mieć więcej jak 7 lat, później guma parcieje. Czasami zapobiegliwi sprzedający wycierają datę zakupu, jeśli nie znajdziesz jej nigdzie odpuść sobie zakup...Ja tego nie wiedziałam i muszę teraz na cito wymienić przynajmniej 2 opony, pomimo że bieżnik jeszcze nie bardzo wytarty boki opony są popękane...a w ogóle odradzam używane, lepiej kup tańsze ale nowe masz pewność, że nic z nimi sie wcześniej nie działo....ja jestem mądrzejsza po fakcie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś mi pomoże w wyborze :P Bo już powoli mam niezły bałagan w głowie :|

Myślę o oponkach

-> FULDA CARAT PROGRESSO

-> FIRESTONE TZ200

Opinie mają identyczne, róznią się tym co widać czyli bieżnikiem i ceną na korzyść FULDY (stówa w kieszeni), czy warto dopłacać do FIRESTONE ?? Ja szukam opony przede wszystkim cichej i o małych oporach toczenia, obydwie spełniają te kryteria, czy ktoś może mi pomóc w podjęciu jedynej słusznej decyzji :> ?

Jeszcze myślałam o SAVA INTENSA i BARUM BRAVURIS ale mają o wiele gorsze noty... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna słuszna (?) decyzja-wzięłam FIRESTONY :P Przyjdą w poniedziałek :) Teraz myślę gdzie je "przełożyć" żeby dobrze wyważyli i nie porysowali felg ? Rafalski Ty jesteś z Wrocławia, znasz jakiś dobry serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Na Krzemienieckiej 2 (zaraz za przejazdem kolejowym w uliczkę w prawo, na przeciw Abartu) jest mały warsztat. Pracuje tam młody koleś, ale bardzo przykłada się do roboty. I do tego tanio. Póki co jestem zadowolony i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195/60
- większa szerokość = lepsze hamowanie i pewniejsze prowadzenie w zakrętach - ja na takie zmnieniłem ze 185/65 i jestem zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej a ja mam takie pytanie jak jest z szerokościa opony na nasze drogi ??

lepiej niech bedzie szersza czy weższ ??

chce kupic oponki i zastanawiam sie nad 195/50 i 205/50 które beda lepsze ?? do felg r16 ??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Na Krzemienieckiej 2 (zaraz za przejazdem kolejowym w uliczkę w prawo, na przeciw Abartu) jest mały warsztat. Pracuje tam młody koleś, ale bardzo przykłada się do roboty. I do tego tanio. Póki co jestem zadowolony i polecam.

 

Dziękuję Ci Maras....tylko ta Krzemieniecka strasznie na odludziu jest :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przymierzam się do następującego eksperymentu : na przód chcę założyć 15/195/60, tył 16/205/55. Do tego oponki: http://www.opony.com/opony/53977_nokian_h.html - oczywiście w odpowiednich rozmiarach. Chętnie wysłucham Waszych "za" i "przeciw"......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puchacz_2008 odpowiedź masz w poście wyżej

większa szerokość = lepsze hamowanie i pewniejsze prowadzenie w zakrętach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...