Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie od tygodnia siedzą 205/55R16 Uniroyal Rainsport2. Auto prowadzi się rewelacyjnie, póki co nie ma problemów z obcieraniem, ale nie wiozłem jeszcze kompletu pasażerów. Bieżnik też dosyć fajny

Obrazek

A jak w koleinach się sprawdzają? Ja muszę u siebie zmienić dwie bo mi wielblądy się porobiły, a mam rozmiar 195/55/16 i zastanawiam się czy nie wymienić wszystkich na taki romiar jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W publikacji "sam naprawiam" dot Almery n15 z silnikiem 1,4 wyczytalem ze na felgi 13" stalowe zakladamy opony 175/70 ,natomiast jesli maja byc alusy to minimum 14" ,i pytanie czy na felgi oryg nissana alusy 13" opona 175/70 bedzie ok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w koleinach się sprawdzają? Ja muszę u siebie zmienić dwie bo mi wielblądy się porobiły, a mam rozmiar 195/55/16 i zastanawiam się czy nie wymienić wszystkich na taki romiar jak napisałeś.

W koleinach... normalnie się sprawdzają, trochę ciąga kierownicę, ale można to opanować ;) Generalnie po przesiadce ze 185/65R15 jest rewelacja :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze odnośnie zimówek:

Pierwszy sezon na Goodyear Ultragrip 7+ 175/65/15. Polecam - stosunek cena/jakość w porządku, dobrze odprowadzają wodę. Jazda bez zbędnego hałasu :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś śmigał na oponkach Bridgestone B530 205/50R15 - mam możliwość zakupu felg aluminiowych AEZ z tymi oponkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie założyłem na stare OZy nowe GoodYear Excellence 195/65R15 - polecam - lekko szumią ale tak ładnie szumią. Dobra przyczepność i super jazda na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w koleinach się sprawdzają? Ja muszę u siebie zmienić dwie bo mi wielblądy się porobiły, a mam rozmiar 195/55/16 i zastanawiam się czy nie wymienić wszystkich na taki romiar jak napisałeś.

W koleinach... normalnie się sprawdzają, trochę ciąga kierownicę, ale można to opanować ;) Generalnie po przesiadce ze 185/65R15 jest rewelacja :diabel:

 

Ok, ja tez mam już u siebie 205/55R16, nie szalalem, kupiłem firmy SAVA ( grupa Goodyear ), tej firmy mam również zimówki tyle, że 195/60R15 i bardzo je sobie chwalę.

Jedne i drugie nie należą do najcichszych ale i tak jest o niebo lepiej niż na poprzednich g...ach Bridgestonach Turanzach ( nigdy więcej!! )

 

PS Teraz czekać, aż w profilu skoczy Ci spalanie, a skoczy, po zamianie 185 na 205 :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

szukam oponek na lato 155/80/R13 czyli czysta seria do Sunnego 1.4 moje propozycje:

Kleber viaxer

Fulda Ecocontrol

Firestone F590

Goodyear Gt2

sklaniam sie ku Fuldzie lub Kleberce bo ponoc 2 pozostale to opony z starym typem bierznka co wy na to prosze o sugestie i opinie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hxm przy tym silniku i rozmiarze opon za wiele nie ma co kombinować jedno i drugie ma mizerne osiągi

 

LeszekSKC link nie wchodzi :/

ale w zamkniętym topiku jeszcze wchodzi więc według mnie to jest na 90% bieżnikowana opona tak jak w Praktikerze nalewki są 205/55/16 za 168zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanli, Linglongi i inne bardzo egzotycznie brzmiące nazwy, to produkcja chińska. Osobiście bym nie zaryzykował, aczkolwiek co tanie, nie zawsze musi oznaczać, że jest do du....

Co do samych opon, wygląd mają bardzo fajny, ale w naszej części świata są chyba jeszcze tak mało znane, że raczej opinii dobrych nie uświadczysz.

 

Z tych mniej znanych w rozsądnej cenie, mogę Ci polecić DAYTON ( bodajże hiszpańskie i należą do grupy Bridgestona, których de facto, nigdy więcej nie założę), miałem takie w astrze II ( 195/60/R15 ) i spisywały się rewelacyjnie. Zrobiłem na nich ok 25 tys ( później auto sprzedałem ), a suchym ciche i pewne - bajka, na mokrym też nie narzekałem i nie zauważyłem nic niepokojącego.

A druga f-ma to SAVA ( słoweńska, grupa Goodyear ) całą zimę jeździlem i o ich właściwościach przekonałem się dopiero wracając po świętach wielkanocnych ( pisałem w tym temacie ), wrażenia bardziej niż pozytywne.

Teraz spróbowałem i kupiłem letnie Sava tylko rozmiar 205/55/R16 i póki co, wszystko ok.

Jedno małe zastrzeżenie, nie są najcichsze ( chociaż jeździłem także na droższych, które były głosniejsze ) zarówno zimowe jak i letnie, a przejawia się to tylko wzmożonym szumem, który da się polubić. :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam opis firmy WANLI ze strony www.opony.auto.com.pl

Chińska opona klasy HP do samochodów osobowych. Opony Wanli są produkowane na licencji czołowych światowych koncernów: Dunlopa, Michelina czy Yokohamy. Kierunkowy bieżnik oraz szerokie rowki podłużne gwarantują stabilność w zakrętach oraz właściwe odprowadzanie wody. Opona jest przeznaczona do pojazdów klasy średniej i wyższej. W bardzo niskiej cenie otrzymujemy wysoką jakość, która nie odbiega od europejskich standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę, napisać można wszystko. Zastanawiają mnie te licencje, widziałem ten opis wcześniej, na trzech licencjach to kleją? Na której w końcu? Chyba, że ja źle to rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę, napisać można wszystko. Zastanawiają mnie te licencje, widziałem ten opis wcześniej, na trzech licencjach to kleją? Na której w końcu? Chyba, że ja źle to rozumiem

Mi sie wydaje ze to "na licencji" to jest zerzniecie (skopiowanie) bieznika i na tym licencja sie konczy a jaka jest mieszanka gumy czy jest podobna bardziej do yokohamy czy do gumy do zucia to juz tylko w praktyce mozna stwierdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Widziałem kiedyś test jakichś letnich Wanli w Motorze, czy czymś takim i zachowanie na mokrym oceniono jako niebezpieczne :!!:

 

Z egzotycznych opon to warto sprawdzić, moim zdaniem, ofertę Hankook albo Kumho - nie odbiegają w testach np. adac od produkcji europejskich.

Sam mam założone 2 całoroczne Hankook i rzadnych niespodzianek.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ale mi chodzi glownie o bezpieczenstwo w jezdzie po miescie zadnnego szalenstwa i wiadomo nie chce przeplacac za firme tak do 150zł za oponke max chce dac.

 

Za 150 PLN to w tym rozmiarze jesteś król :sylwester:

 

Jeśli faktycznie na miasto to Uniroyal

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja tez mam już u siebie 205/55R16, nie szalalem, kupiłem firmy SAVA ( grupa Goodyear ), tej firmy mam również zimówki tyle, że 195/60R15 i bardzo je sobie chwalę.

Mam zimówki Sava Eskimo3 i generalnie jestem z nich zadowolony :)

 

PS Teraz czekać, aż w profilu skoczy Ci spalanie, a skoczy, po zamianie 185 na 205 :diabel:

:P wkrótce pierwsze tankowanie od założenia nowych opon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rozmiarze 205/55 R16 polecam opony Toyo Proxes T1R kupiłem i sprawują się naprawdę pięknie. Bardzo dobrze na suchym jak i mokrym - bardzo dobre odprowadzanie wody i piękne trzymanie w zakrętach. Ale jak ktoś śmiga po mieście to równie dobrze może sobie kupić Savy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...