Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

drgania na kierwnicy ?

Drgania są od nie wyważonych kół/krzywych felg/nierównej nawierzchni.

 

Przerabiałem to u siebie, opony 205/60/15, miałem już mocno styrane opony, mimo wyważenia były bicia wyczuwalne od 100-110km/h. Po kupnie nowych opon i dobrym wyważeniu nie ma tego efektu do V-Max (u mnie ofc :) ) czyli 140-150km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinbergen

polecam sklep internetowy http://www.oponytanio.pl/ bardzo tanio!!!

 

[ Dodano: Nie 15 Cze, 2008 11:01 ]

no ja mam felgi 16tki nówki wiec proste są i chce oponke 195/50 tyle ze uzywke bo narazie mnei na nóweczke nei stac =/ i włąsnie troche sie tego boje
ja mam 205/50/16 i nie narzekam jest ok 195 za waskie :æ9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no opoonki zeczywiscie tanie a jak jest z tymi markami ?? czy opłąca sie brać opone firmy "krzak"?? ja chyba załoze 195. pzdr

 

[ Dodano: Nie 15 Cze, 2008 14:54 ]

no opoonki zeczywiscie tanie a jak jest z tymi markami ?? czy opłąca sie brać opone firmy "krzak"?? ja chyba załoze 195. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na mysli opony firmy :

Sportstrada

Runway

Matador

Speedo

Nankang

Nexen

Marshal

Maxxis

Falken

GT Radial

czy ktoś słyszał cos o tych firmach ?? a z jakiego kraju sa to pojecia nie mam.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falken

 

Jak znasz firmę Toyo, to powinieneś i Falkena znać, jest to bardzo dobra japońska oponka :)http://www.falkentire.com/ oraz w Japonii znany z silnego teamu w drifcie :diabel:

 

 

Nexen jeszcze ponoć uchodzi w tłoku, oraz Matador do toczenia się po ulicy, ale reszty nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek_mitura

Panie i Panowie przekopałem forum i jakos nie znalazłem interesującego mnie tematu dlatego piszę :) Czy ktos z Was używał impregnatów do opon, past do opon itp specyfików. jestem świezym uzytkownikiem samochodu i jeszcze błądzę więc będę wdzięczny za opinie. Kupiłem uzywane opony i zastanaweaim się czy przed ich założeniem nie potraktować ich jakimś środkiem do konserwacji co to czerni, konserwuje, daje większą elastycznośc oponom? Czy to tylko taka ściema producentów tych środków w celu nabijania sobie kieszeni? Pozdrawiam i dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Dziękuję Ci Maras....tylko ta Krzemieniecka strasznie na odludziu jest :/

Ja zmieniałem oponki na Rakowej może tam masz bliżej (taki zakład z zółtym napisem )?!

Tylko nie ustawiaj u nich zbierzności !!!

Ale z oponami są za pan brat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem uzywane opony i zastanaweaim się czy przed ich założeniem nie potraktować ich jakimś środkiem do konserwacji co to czerni, konserwuje, daje większą elastycznośc oponom? Czy to tylko taka ściema producentów tych środków w celu nabijania sobie kieszeni? Pozdrawiam i dzięki z góry.

 

Piotrek ja używam takich preparatów (pianka i spray), do tej pory na oponach używanych co znacznie poprawiło ich wygląd, a działanie jakieś też jest bo woda spływa jak "po kaczce" z takiej oponki, w nówkach myślę też warto, opona ładnie się błyszczy i ma "głębszy" kolor, no i pewnie jakoś też taki środek konserwuje. Niektóre z tych preparatów mają też filtr UV, który zapobiega płowieniu gumy. Ja myślę że warto...

 

a zmieniałem oponki na Rakowej może tam masz bliżej (taki zakład z zółtym napisem )?!

Tylko nie ustawiaj u nich zbierzności !!!

Ale z oponami są za pan brat :)

 

Rafalski dziekuję, oponki dzisiaj dostałam i już mam założone, pojechałam do "starego znajomego" :)

Ale powiem Wam że zupełnie inna jazda na tych nówkach, cichutko, mięciutko, super :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki :) a czy polecasz cos konkretnego z preparatów czy obojetnie aby zastosowac coś w środku przedziału cenowego :) na allegro tego mnóstwo

 

Piotrek ja używałam pianki, a teraz mam spray, jutro sprawdzę jakiej firmy bo wożę go w bagażniku. Kupowałam w markecie, pełno tego i w różnych cenach.

 

Przepraszam że "jutro" się trochę przeciągnęło w czasie-skleroza :> kliknij TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, kupiłem felgi 16" 7J ET 35 do swojej Primerki, w związku z tym przymierzam się do zakupu opon. Przegooglowałem temat dość dokładnie i wiem już że minimalna szerokość do 7calowych felg to 195. Według przelicznika rozmiarów opon ( teraz jeżdżę na 195/60/15 ) najlepszym rozmiarem byłyby 195/55/16 i 205/50/16. Co do tego drugiego rozmiaru to felgi które kupiłem były na takich zimówkach i nic nie tarło, zastanawiam się jakby to było na 195/55/16, trochę się boję tego profilu 50. Tak więc reasumując czy ktoś z klubu ma założone w P11.144 opony 195/55/16 ? Czy nie ma problemu z tarciem o nadkola itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie tarło na 205/50 to na 195/55 tym bardziej nie będzie.

 

No właśnie niezupełnie bo :

 

205/50 = 102,5 mm

195/55 = 107,25 mm

 

niby tylko 5 mm róznicy ale jednak

 

P.S. Już kupiłem 205/50/16 jutro zakładam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tych oponkach??

Firestone MULTIHAWK 175/70R13 82 T

 

nadawałyby się do Białasa?

w sumie zdecydowana jestem na Sava Perfecta, które mi polecił Piektor..

Z Savy dobre są ale zimówki-Sava Eskimo 3, letnie są słabiutkie, bierz Firestony dobra oponka w rozsądnej cenie, ale nie rewelka,bo montuja je w większości samochodów wyjeżdżajacych z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ktore wybrac oponki

toyo proxes cf 1 145,80 zl

dunlop sport sp 01 141 zl

 

obie rozmiar 185/60/14

 

ktos ma jakies doswiadczenia/ sugestie ??

 

A jakie masz autko w ogóle? Bo ja przy 14" , szerokości 185 mam profil 55, przy wyższym licznik by mi przekłamywał...a co do oponek Toyo mają bardzo dobre opinie, jednak to oponki wyczynowe raczej wiec będą troszkę twardsze a co za tym idzie mniej komfortowe...no ale nie wiem jaki masz wóz :> i czy dla Ciebie to istotne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...