Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nissan Qashqai 1.2DIG-T osiągi.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ad. 1

szału nie ma, ale jak nie jesteś bardzo wymagający to jakość dźwięku jest wystarczająca

 

ad. 2

autoalarm nie jest fabrycznie montowany. W salonie mi mówili, że kosztuje 1 tys. zł. Ale chyba większość salonów dodaje gratis, aby dopieścić klienta:)

 

ad. 3

przedłużona gwarancja wiele elementów wyklucza, więc jak coś autkiem się stanie, to niekoniecznie nie będziesz płacił za naprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

 

1/ dla mnie rzecz bardzo istotna - jak spisuje się audio w tym autku, w salonie dowiedziałem się, że wsadzili tam grundinga, na jeździe testowej słuchałem radia i brakowało mu strasznie dynamiki;

Jakość dźwięku jest raczej przeciętna, żeby nie powiedzieć, że słaba.

Plus, za głośniki wysokotonowe zamontowane w podszybiu dzięki czemu jest dobry efekt stereo.

Ale jest na to sposób, w kole zapasowym jest dosyć sporo miejsca na subwoofer, może uda się kupić od poprzedniej wersji QQ gdzie w wersji Tekna w kole był montowany fabryczny.

Do tego dodatkowy wzmacniacz (można schować pod siedzeniem - jest sporo miejsca i dwa tweetery w tylnej półce (szyba jest dosyć pochylona więc powinno ładnie się odbijać) i będzie dobrze.

 

Za to radio jako takie jest bardzo fajne. W podłokietniku jest gniazdo USB w którym możesz umieścić pendriva. Obsługa mp3 jest bardzo wygodna (mówię tu o wersji z ekranem dotykowym Nissan Connect 2)

Wyświetla pełne tagi ID3 oraz zdjęcia okładek płyt, wygodnie też nawiguje się po folderach wykorzystując ekran dotykowy i/lub pokrętło, choć szkoda, że nie ma żadnego przycisku aby od razu skoczyć do następnego folderu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parassite, Audio jest faktycznie średnie, słaba obsługa radia, kiepsko się stroi, gubi stacje. Podanto nie wiem czemu mam wrażenie cze na chwilę gra mono a po 2-sek znowu stereo. Natomiast z USB bardzo fajnie. Duży plus za bluetooth... łączy się z komórką i można gadać.

 

Jakośnie narzekam na szum powyżej 130kmh.. jhak dla mnie w każdym aucie szumi czym prędkość wyższa i nie widzę odstępstaw od tej normy.

 

Cena, jak mogę podpowiedzieć, bo każdy grosz się liczy 76.300 z alarmem w Zabrzu u Dąbrowskich za Acente w Metaliku... i samochody na placu, brać i jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

p.s. jedno co mnie wyrwało z butów to dopłata za kolor biały - jeżeli nie będę chciał dopłacać za kolor to co dostanę gołą blachę, ktoś tam nieźle musiał główkować...... takie czasy, że już chyba mnie nic nie zaskoczy.....

 

słaby handlowiec skoro nie wiedział ,że od kwiecień 2014r. kolorem bazowym dla nowego Qashqaia jest czerwony zwykły (Z10) oj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim sie tutaj uzewnetrznilem forum przeczytalem dwa razy. Widzialem posty i ludzie na poziomie. Nie pomylilem sie. Dziekuje za juz i prosze o wiecej. Sorki za brak polskich liter, pisze na tablecie, ktorego jeszcze nie ogarnalem :-)

Dzieki romeosoul jak na razie to najlepsza oferta jaka mialem okazje poznac uderzam do Zabrza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>

 

1L 95pb 1.51€

1L diesel 1.44€

1L green diesel 0.76€

 

Ilość oktanów nie wpływa na "kaloryczność" benzyny

Różnicy w mocy silnika pomiędzy 95pb a 99pb (shell) raczej się nie odczuje ten dodatek ma wyeliminować spalanie stukowe ,zabójcze dla silnika (korby,panewki).

Mnie właśnie chodziło o to czy lejecie te paliwa wzbogacane w estry, E-10

Co mówi producent auta w instrukcji , chyba że nic nie mówi ?

  • Dareq -podrzuć linka jeśli znajdziesz temat z tymi domieszkami na forum .

Wejdź w temat paliwa ulepszane w dziale Qq nawet jest tam Twój ostatni post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podobnie jak Parassite noszę się z zamiarem kupna QQ. Jeśli chodzi o ceny w Zabrzu mam wynegocjowane 75000 Acenta ( z dywanikami i czujniki parkowania tył).

W Chorzowie wynegocjowałem jeszcze drobiazgi typu czujniki parkowania przód, pierwszy przegląd  za darmo, dywanik do bagażnika i jakieś dodatkowe oświetlenie w kabinie na nogi za tą samą cenę. 

Wybieram się w poniedziałek na ostateczną walkę do Chorzowa i myślę, że podpiszę umowę.

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszka moglbys jeszcze podac jaki kolor-chodzi mi o kwestie doplaty oraz czy obejmuje to autoalarm, bede mial pelna wiedze jak prowadzic negocjacje.......i czy za gotowke czy w kredycie, przy kredycie sa gotowi na wieksze upusty:-)

Edytowane przez Parassite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, przy kredycie sa gotowi na wieksze upusty:-)

idiotyzm,ja zawsze operuję gotowizną i zawsze na straconej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widzę że cena jeszcze poszła w dół... chyba byłem za bardzo napalony i dało się to wyczuć.. ale załatwiłem zakup w ciągu jednego dnia, nie było czasu na negocjacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix ale oni to chcą do auta wsadzić ,czy skuter budują ? :devil:  Sorry pytanie retoryczne .

Zawsze  możemy do pary wodnej wrócić  :whistle:

Sprawności silnika spalinowego już się nie podniesie , walka nie idzie już o procenty  ale promile, za dużo energii idzie w komin (czytaj rurę) 

Producenci robią tam jakieś kosmetyczne zabiegi zmniejszą pojemność ,zabiorą tłok , dołożą turbawkę , ale tam ciągle się pali pod głowicą i nie ma jak 100% ciepła na koła przełożyć .

Dzisiejsze technologie ,a raczej cena ich użycia ,patenty ,prawa autorskie skutecznie blokują rozwój alternatywnych napędów ,no bo jaki Kowalski wybuli za dwa Qq i kupi toczydełko z osiągami motorynki tyle że na baterię .

Świat jest chciwy i to z naszej kieszeni wyciągną kasę za nowe "lepsze" autka 

Albo  

 to może być ...  o Kowalskim :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe! Super...że ja nie pomyślałem przed budową... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzenie, że powinieneś się przesiąść na taczki nabiera nowego znaczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja dyrektorska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

apropo osiągów to zapytam jak u was z przyspieszeniem.

ponoć powinien się zbierać tak od 1500obr.

u mnie 1500-2000 obr. to tak jakby chciał przyspieszyć ale nie mógł...

 

dopiero przy 2500obr. odczuwam, że się zbiera i przyspiesza.

mówie tu zarówno o ruszaniu z miejsca jak i jezdzie w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszara,zwróć uwagę na spasowanie elementów,będąc na placu w serwisie,zwróciłem uwagę na źle spasowane klapy,tak od silnika jak i od bagażnika.Niektóre miały lekko mało zauważalnie podgięte mocowanie zawiasu przy klapie silnika.

We wnętrzu zwróć uwagę na spasowanie dywanów,czasami potrafią wychodzić spod uszczelek.

Powyżej 130kmh rośnie już lawinowo,ale tak już jest we wszystkich silnikach.

niekoniecznie 1,6 rozpędza się do 200 spalanie ok 10l średnie z prędkościami autostradowymi i max 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czekam na odbior QQ 1,2 dig-t w wersji tekna na co zwrocic uwage przy odbiorze pewnie bylo walkowane 1000 raze ale to moje pierwsze nowe wiec prosze o wyrozumialosc :) i jak wogole sie jezdzi na 19"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czekam na odbior QQ 1,2 dig-t w wersji tekna na co zwrocic uwage przy odbiorze pewnie bylo walkowane 1000 raze ale to moje pierwsze nowe wiec prosze o wyrozumialosc :) i jak wogole sie jezdzi na 19"?

 

Już o tym było dużo napisane. Wystarczy poczytać:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/48607-odbior-qq-od-dealera-na-co-zwrocic-uwage%C2%98/

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/95157-j11-zakup-nowego-qq-2014-r/

 

w tym wątku też znajdziesz sporo informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pare spostrzeżeń po przebiegu ponad 10.000km, silnik się już ładnie ułożył. Samochód , jak się okazało jest dynamiczny, tylko się tego nie odczuwa .. przykładowo elastyczność na VI biegu 80-120kmh to tylko ok 15-16 sek, wiec muszę stwierdzić ze nie dużo gorzej od współczesnych Diesli. Nie wiem jakim cudem podali w Motorze (porównanie z Kia Sportage) ze to 24 sek.!! Tak nie jest.


Spalanie:


-spokojna jazda do miasta, nie przekraczamy 60-70kmh   spalanie 4.2 l/100km !!!


- jazda autostrada , nie przekraczamy 120kmh   6,1 l/100km  Uwaga: w niskim spalaniu o dziwo nie pomaga tempomat , który zawyża spalanie o ok 1,0 l a ogranicznik prędkości. Ustawiam na 120 i  naciskam pedał gazu. Prędkosc 120kmh jest dla tego auta graniczną prędkością przy której jest ekonomiczne, przy prędkości 130-140kmh zużycie wzrasta do 7,5 l/100km


 


Prowadzenie auta : bajecznie się trzyma drogi, nie ustępuje kompaktom jak Golf, Astra , Focus. Dla tych którzy maja starą wersje QQ i nie dowierzają nie pozostaje nic innego jak się wkońcu porządnie przejechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no i pare spostrzeżeń po przebiegu ponad 10.000km, silnik się już ładnie ułożył. Samochód , jak się okazało jest dynamiczny, tylko się tego nie odczuwa .. przykładowo elastyczność na VI biegu 80-120kmh to tylko ok 15-16 sek, wiec muszę stwierdzić ze nie dużo gorzej od współczesnych Diesli. Nie wiem jakim cudem podali w Motorze (porównanie z Kia Sportage) ze to 24 sek.!! Tak nie jest.

Spalanie:

-spokojna jazda do miasta, nie przekraczamy 60-70kmh   spalanie 4.2 l/100km !!!

- jazda autostrada , nie przekraczamy 120kmh   6,1 l/100km  Uwaga: w niskim spalaniu o dziwo nie pomaga tempomat , który zawyża spalanie o ok 1,0 l a ogranicznik prędkości. Ustawiam na 120 i  naciskam pedał gazu. Prędkosc 120kmh jest dla tego auta graniczną prędkością przy której jest ekonomiczne, przy prędkości 130-140kmh zużycie wzrasta do 7,5 l/100km

 

Prowadzenie auta : bajecznie się trzyma drogi, nie ustępuje kompaktom jak Golf, Astra , Focus. Dla tych którzy maja starą wersje QQ i nie dowierzają nie pozostaje nic innego jak się wkońcu porządnie przejechać

 

 

Tylko trzymanie boczne foteli mogło by być ciut lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no i pare spostrzeżeń po przebiegu ponad 10.000km, silnik się już ładnie ułożył. Samochód , jak się okazało jest dynamiczny, tylko się tego nie odczuwa .. przykładowo elastyczność na VI biegu 80-120kmh to tylko ok 15-16 sek, wiec muszę stwierdzić ze nie dużo gorzej od współczesnych Diesli. Nie wiem jakim cudem podali w Motorze (porównanie z Kia Sportage) ze to 24 sek.!! Tak nie jest.

Spalanie:

-spokojna jazda do miasta, nie przekraczamy 60-70kmh spalanie 4.2 l/100km !!!

- jazda autostrada , nie przekraczamy 120kmh 6,1 l/100km Uwaga: w niskim spalaniu o dziwo nie pomaga tempomat , który zawyża spalanie o ok 1,0 l a ogranicznik prędkości. Ustawiam na 120 i naciskam pedał gazu. Prędkosc 120kmh jest dla tego auta graniczną prędkością przy której jest ekonomiczne, przy prędkości 130-140kmh zużycie wzrasta do 7,5 l/100km

Prowadzenie auta : bajecznie się trzyma drogi, nie ustępuje kompaktom jak Golf, Astra , Focus. Dla tych którzy maja starą wersje QQ i nie dowierzają nie pozostaje nic innego jak się wkońcu porządnie przejechać

ale Ty nie masz wielowahaczowego zawieszenia z tylu wiec nie masz co porównywać Twojej belki z tym z 1szego qq 4x4. To jest duża różnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no i pare spostrzeżeń po przebiegu ponad 10.000km, silnik się już ładnie ułożył. Samochód , jak się okazało jest dynamiczny, tylko się tego nie odczuwa .. przykładowo elastyczność na VI biegu 80-120kmh to tylko ok 15-16 sek, wiec muszę stwierdzić ze nie dużo gorzej od współczesnych Diesli. Nie wiem jakim cudem podali w Motorze (porównanie z Kia Sportage) ze to 24 sek.!! Tak nie jest.

Spalanie:

-spokojna jazda do miasta, nie przekraczamy 60-70kmh   spalanie 4.2 l/100km !!!

 

 

wow, co za wynik! Ja najniższe spalanie jakie miałem w mieście to 6.2 i naprawdę jechałem bardzo spokojnie i ekonomicznie. Nie wyobrażam sobie jak jeszcze musiałbym zmienić styl jazdy, żeby zejść tak jak Ty do 4.2. Chyba że to kwestia, że Twój silnik ma parę tysięcy więcej km przejechanych i wtedy już spalanie jest mniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przy pierwszym odpaleniu silnika jest słyszalne puknięcie z węża z turbiny czy też to u was słychać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...