Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Z konieczności to pojadę w konwoju ale z wyboru nie polecam chyba ,że sprawdzony-ni kierowcy.

Jechałem tak kiedyś po raz pierwszy do Holandii ( nie było nawigacji). Prowadził mnie Holender. I mimo ,że nie znaliśmy się , nie mieliśmy łączności to       " swą inteligencją" poprowadził mnie bez najmniejszych problemów do celu. Mówił ,że było ok. ja  też tak to czułem ....byłem mu b. wdzięczny .( Nawet w korkach przez Zagłębie Ruhry jadąc Skodą za Toyotą oboje daliśmy radę !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do spalania, bo wcześniej pisałem z tableta i mi się apka od klawiatury sypała, miałem dopisać:

 

bardzo dużą różnicę w spalaniu powoduje wiatr ! Jadąc A1 z pod łodzi przez pierwsze 50 km było w miarę ok bo nie było wiatru bocznego - spalanie nawet przy 150 km/h nie szło tak do góry i było w okolicach 8,2 L. Dopiero potem wiatr zaczął hulać i wtedy spalanie poszlo niesamowicie do góry. To samo odnotowałem jadąc z powrotem więc to nie przypadek a raczej bryła naszych autek jest mało aerodynamiczna jeśli idzie o stawianie oporu przez wiatr. Zresztą już kilka razy tak miałem że jadąc z pracy do domu trafiłem na mocny wiatr na szybkiego ruchu i od razu spalanie do góry o prawie litr, a jadąc po pracy do domu jeżdżę praktycznie zawsze tak samo z takimi samymi prędkościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zepchnąć tę dyskusję na inny temat, a mianowicie ryglowanie zamka drzwi przy ruszaniu auta z miejsca lub po przekroczeniu określonej prędkości. Wiem, że ten temat był już poruszany jednak nie mogę go znaleźć. Osobiście pytałem się o taką możliwość kierownika serwisu w Szczecinie i niestety pan ten nie mógł udzielić mi jednoznacznej odpowiedzi.
Inna sprawa to elektryczny hamulec postojowy w autach z CVT. W instrukcji stoi, iż trzeba udać się do serwisu aby włączyli automatyczne "zaciąganie" i "zwalnianie" tegoż hamulca. Takie zautomatyzowanie nie jest mi do niczego potrzebne (spowodowało by tylko problemy w zimie) jednak wskazuje na fakt, że coś się tam w tym komputerze da się grzebać i przestawiać. Inna sprawa to automatyczne domykanie szyb. Takiego modułu nie ma na pokładzie.  Jak zapewniał kierownik serwisu Nissan ma i montuje takie moduły, oczywiście za odpowiednią sumę. Poniekąd jest to dobra wiadomość gdyż w Hyundai'u, gdy jeszcze posiadałem IX35 usłyszałem, iż owszem zamontują mi taki moduł ale musze sobie go sam nabyć od osób trzecich. Znalazłem taki wynalazek na jakiejś koreańskiej stronie jednak brak odpowiedzi dystrybutora na moje zapytania spowodował, że pomysł zdechł. Nissan wygrywa tutaj zawody.

W IX35 (auto z 2013 przed face’em) można było ustawić samo ryglujący się zamek drzwi po przekroczeniu ok. 20km/h. Nie wierzę, że w QQ nie da się tego zrobić.

Edytowane przez Lukas Ph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne ryglowanie drzwi nie występuje.

Automatyczne zaciąganie ręcznego nie rodzi żadnych problemów - niesłuszne obawy. System już dostępny jest od kilkunastu lat (np. w Scenicach - byłem aktywnym użytkownikiem forum scenica i NIKT NIGDY nie pisał o jakichkolwiek problemach). Ja zaś pamiętam jedyne problemy z ręcznym to wspomnienia z dzieciństwa i użytkowanie dużego fiata. Ale wtedy tłumaczyli, że zamarza linka w pancerzu. A my linek nie mamy.

Domykanie szyb to wg mnie też montowanie modułu trzeciej firmy. Ja poczytałem tutaj na forum, brak domykania czy automatyczna szyba tylko od strony kierowcy - to takie od lat znak rozpoznawczy nissana. Co mnie po przesiadce z Scenica zdziwiło, że nie ma takich "prostych" podstawowych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybką odpowiedź Karminadel.
Hamulec reczny... boję się, że okładziny przymarzną mi do wewnętrznej części bębna. Taka sytuacja miała już miejsce pewnej zimy gdy zerwałem je w BMW. Kto wie, może linka zamarzła w pancerzu, a może okładziny przymarzły do bębna :) Bądź tu mądry człowieku.
Tak sobie myśle o tym domykaniu szyb, ryglowaniu drzwi, ochronie lakieru (powłoka ceramiczna, kwarcowa) i dochodze do wniosku, że na cholerę mi to wszystko. Człowiek staje się niewolnikiem własnych zachcianek. Także odpuszczam i zaczynam eksploatowac auto takim jakie jest. Tak czy siak za 3 lata przyjdzie czas na "nowe", inne auto i tak w koło Macieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W QQ raczej nie ma bębnów - chyba nawet w najgorszej wersji.

Ja tam zawsze samochód traktuję tak jak zasługuje - czyli jak zwykły przedmiot. Niczym sobie więcej nie zasłużył od choćby wykałaczki do zębów - by go lepiej traktować. Ale... Na forum więcej znajdziesz osób, dla których to jest prawie członek rodziny. Każdy ma inne podejście do różnych rzeczy i takie nasze prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslalem , ze jednak fajnie bylo by miec automatyczne domykanie szyb. Juz chyba ze dwa razy zlapalem sie na tym, ze przy wjezdzie na parking biore bilecik, zapominam pozniej o otwartym oknie i wracam pozniej do auta z otwartym oknem- bylo to na szczescie za nasza zachodnia granica. W PL moglo by sie to pewnie troche gorzej skonczyc. Wiec takie zamykanie bylo by mile widziane. Pewnie czasami jest potrzeba zostawienia auta na parkingu z minimalnie uchylona szyba zeby gorace powietrze ulatywalo-ale to zawsze mozna by automatyczne zamykanie deaktywowac w takim przypadku.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslalem , ze jednak fajnie bylo by miec automatyczne domykanie szyb. Juz chyba ze dwa razy zlapalem sie na tym, ze przy wjezdzie na parking biore bilecik, zapominam pozniej o otwartym oknie i wracam pozniej do auta z otwartym oknem- bylo to na szczescie za nasza zachodnia granica. W PL moglo by sie to pewnie troche gorzej skonczyc. Wiec takie zamykanie bylo by mile widziane. Pewnie czasami jest potrzeba zostawienia auta na parkingu z minimalnie uchylona szyba zeby gorace powietrze ulatywalo-ale to zawsze mozna by automatyczne zamykanie deaktywowac w takim przypadku.

 

Dokladnie, mocno sie zdziwilem za pierwszym razem kiedy zorientowalem sie, ze okna sie nie domykaja. Przyciski do otwierania okien nie sa podswietlone, ale o tym wiedzialem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pytałem w salonie o możliwość założenia modułu,to wytłumaczono mi,że nie ma sensu zakładać bo Qashqai ma system oszczędzania energii i po wyłączeniu stacyjki tak jakby odcinał wszystkie obwody.Więc istnieje taka możliwość,że okna pozostaną w jakimś stopniu niedomknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pytałem w salonie o możliwość założenia modułu,to wytłumaczono mi,że nie ma sensu zakładać bo Qashqai ma system oszczędzania energii i po wyłączeniu stacyjki tak jakby odcinał wszystkie obwody.Więc istnieje taka możliwość,że okna pozostaną w jakimś stopniu niedomknięte.

Oczywiście nie mają racji. Po wyłączeniu auta działa np. roleta okna dachowego albo składanie lusterek z przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie trzęsie jak słyszę takie rzeczy. Niestety potwierdza się że ASO to nie jest profesjonalny serwis i że znają się naprawdę słabo na swojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie mają racji. Po wyłączeniu auta działa np. roleta okna dachowego albo składanie lusterek z przycisku.

 

tylko czy ten czas jaki jest podtrzymywane napięcie wystarczyłby do zamknięcia okien ?

 

wg mnie nie chcą tego montować aby nie mieć problemów ,że nie działa po 3 tygodniach itd. tym bardziej ,że tylko szyba w drzwiach kierowcy ma czujnik przeciążenia czy jak on się nazywa a pozostałe nie

 

osobiście nie jestem zwolennikiem montowania elementów elektronicznych które nie są sprawdzone przez producenta czyli nie są oryginalnymi akcesoriami :( i nie dziwię się dilerowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem ostatnio trasę ze śląska nad morzę i z powrotem moje spostrzeżenia:
1) jeśli chodzi o hałas to w normie nie przeszkadzało mi nic w tej materii

2) bagażnik niby nie duży ale pojemny spakowałem się z małym zapasem i jeszcze lodówkę miałem (wywaliłem te dwie półeczki na bok tylko)
3) wygoda siedzenia na trasie 680 km w 7 godzin wszystko dobrze bez zastrzezeń
4) srednie spalanie było 6,7l/100 po dodaniu tempomatu i klimy wzrosło do 7,3 l/100 - tez zadowalające przy średniej prędkości 88 km

5) wycieraczki bardzo dobrze i szybko pracują dopadła mnie na trasie nawałnica ale dały radę
6) na lusterkach i na przodzie miałem chyba z 100 rozbitych moskitów:)
7) auto do 140 km/100 radzi sobie nawet nieźle powyżej tych prędkości zaczynają się schody tz przyspieszyć się oczywiście da ale szału nie ma
(na dwójce już mi nie muli wyczułem dziada i jakoś z tym sobie radzę:)

Z dziwnych rzeczy:
przy dłuższej jeździe miałem wrażenie, ze prawa ręka i lewa nie mają takiego samej odległości do kierownicy
lewa była wyprostowana a prawa jak by minimalnie nie (moze to kwestia że leży też długo na podłokietniku i inaczej się męczy) ale chyba gdzieś czytałem na forum że ktoś miał podobne wrazenie jeśli tak to proszę o informacje.

Generalnie 
 


ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dziwnych rzeczy:

przy dłuższej jeździe miałem wrażenie, ze prawa ręka i lewa nie mają takiego samej odległości do kierownicy

lewa była wyprostowana a prawa jak by minimalnie nie (moze to kwestia że leży też długo na podłokietniku i inaczej się męczy) ale chyba gdzieś czytałem na forum że ktoś miał podobne wrazenie jeśli tak to proszę o informacje.

 

Nie mam dokladnie takiego samego problemu ale dosc podobny, nie moge dobrac odleglosci i wysokosci do kierownicy, jak bym nie kombinowal to po jakims czasie zaczyna mnie bolec prawa reka w lokciu. A moze to wlasnie ten sam problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem ostatnio trasę ze śląska nad morzę i z powrotem moje spostrzeżenia:

1) jeśli chodzi o hałas to w normie nie przeszkadzało mi nic w tej materii

2) bagażnik niby nie duży ale pojemny spakowałem się z małym zapasem i jeszcze lodówkę miałem (wywaliłem te dwie półeczki na bok tylko)

3) wygoda siedzenia na trasie 680 km w 7 godzin wszystko dobrze bez zastrzezeń

4) srednie spalanie było 6,7l/100 po dodaniu tempomatu i klimy wzrosło do 7,3 l/100 - tez zadowalające przy średniej prędkości 88 km

5) wycieraczki bardzo dobrze i szybko pracują dopadła mnie na trasie nawałnica ale dały radę

6) na lusterkach i na przodzie miałem chyba z 100 rozbitych moskitów:)

7) auto do 140 km/100 radzi sobie nawet nieźle powyżej tych prędkości zaczynają się schody tz przyspieszyć się oczywiście da ale szału nie ma

(na dwójce już mi nie muli wyczułem dziada i jakoś z tym sobie radzę :)

 

Z dziwnych rzeczy:

przy dłuższej jeździe miałem wrażenie, ze prawa ręka i lewa nie mają takiego samej odległości do kierownicy

lewa była wyprostowana a prawa jak by minimalnie nie (moze to kwestia że leży też długo na podłokietniku i inaczej się męczy) ale chyba gdzieś czytałem na forum że ktoś miał podobne wrazenie jeśli tak to proszę o informacje.

 

Generalnie 

 

ok

Cześć. Tak - to ja pisałem o tym, że kierownica jest lekko przekrzywiona. I zgadza się - prawa strona lekko bliżej. Na początku mnie to irytowało - teraz już się przyzwyczaiłem. Oglądałem w ASO ze 3 sztuki - wszystkie tak samo. Także jest tak, że jednym to od razu przeszkadza (idzie się przyzwyczaić) - inni nawet nie zauważą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój J10 z 2008 roku właśnie przejechał 150 tyś km. Była to pierwsza seria, więc w pierwszym roku wymienili w nim amortyzatory z tylu i łożyska w McPersonach. Potem tylko przeglądy co 30 tyś, klocki co 60 tyś., a po 120 tyś. tarcze i jakieś kawałki zawieszenia (łączniki, itp.). Innymi słowy, poza normalnymi wymianami eksploatacyjnymi nic się z autkiem nie dzieje, a to najlepsza rekomendacja, szczególnie w zestawieniu z kolegami którzy w podobnym okresie kupili Aurisa (naprawa automatycznej skrzyni biegów) i Yeti (ząbkowanie opon, wymiana wiązek przewodów).

 

No ale nadszedł czas na zmianę... Jestem już po jazdach rav4, crv, cx5. Tak jak się spodziewałem, rytuał odbyty, a ja skończyłem jak poprzednio w Nissanie . Głównie moją Panią zainteresowała jasna tapicerka alcantara z czarną podsufitką w J11 Tekna. Niestety w salonach jakie odwiedziliśmy nie spotkaliśmy takiego autka. Zdjęcia w necie na jakie trafiliśmy nie satysfakcjonują Żony. I tu pytania do Forumowiczów. Czy ktoś wybrał taką opcję i może podzielić się zdjęciami/wrażeniami? Ewentualnie czy ktoś wie gdzie w rozsądnej odległości od Wrocławia można takie auto zobaczyć na żywo?

 

Z mojego punktu widzenia temat bardzo poważny . Jeśli moja Pani uzna że gra nie warta świeczki mogę mieć auto z placu w ciągu tygodnia (z normalą tapicerką). Jeśli jej się spodoba czarna podsufitka i jasne fotele - zamowienie, a przy tym kolorze tapicerki odbiór dopiero w 2016.

 

 

Wysłane z mojego iPad

Edytowane przez .:MariB:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu lub na poczatku następnego ma być cennik Hyundaia Tucsona..Walka na rynku zaostrza się,może na QQ będą jakieś promocje

 

promocje sa cały czas na QQ / zobacz na stronie hyundai.de tam masz ceny Tuscona - śrdnio o ponad 2000Euro droższy od QQ więc nie liczyłbym na to ,że będzie w cenie QQ (nawet jak na QQ nie będzie promocji )

Nie ma chyba u nas na forum QQ z taką tapicerką.

 

szkoda ,ze czarna podsufitówka dostępna jest tylko z beżową tapicerką bo wg mnie powinna być dostepna jako opcja dla Tekny za dopłatą ( tak jak jest w innych markach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promocje sa cały czas na QQ / zobacz na stronie hyundai.de tam masz ceny Tuscona - śrdnio o ponad 2000Euro droższy od QQ więc nie liczyłbym na to ,że będzie w cenie QQ (nawet jak na QQ nie będzie promocji )

 

 

I nie powinien, Tuscon nie jest bezposrednia konkurencja QQ, to auto jest oczko wyzej. Wystarczy spojrzec na elektrycznie otwierany bagaznik i opcje prawdziwego szyberdachu.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promocje sa cały czas na QQ / zobacz na stronie hyundai.de tam masz ceny Tuscona - śrdnio o ponad 2000Euro droższy od QQ więc nie liczyłbym na to ,że będzie w cenie QQ (nawet jak na QQ nie będzie promocji )

Jesli Tucson bedzie tylko 2tysEuro drozszy niz QQ to bedzie wydaje mi sie, ze QQ polegnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ceny w niemczech nie są niskie..jeśli u nas będzie choć trochę taniej lub podobnie to, zgadzam się z gregsonem

Edytowane przez elfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Hyundai Polska nowy dobrze wyposażony Tucson (bodajże edycja Tour de Pologne) - to cena od 149.900,- więc różnica chyba więcej niż 2000 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę monotematyczny, ale 150k to już jest pułap cenowy Volvo XC60.

Teraz pytanie co wolisz, "wypasionego" np X-Traila/Tucsona czy podstawowa wersje XC60? Ja za te pieniadze nie byl bym zainteresowany kupowaniem ubogiej wersji CX60 ktore to auto jest nie wiele wieksze od QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę monotematyczny, ale 150k to już jest pułap cenowy Volvo XC60.

 

Tak, XC60 Kinetic w wersji podstawowej, wiekszosc gadzetow trzeba dokupic. Silnik tez slabszy. Ja bym tam XC60 nie chcial w takiej wersji. Do tego stara bryla nadwozia i wnetrze nie zmieniane od lat. Prawdopodobnie w ramach nowej wersji XC90 bedzie lifting XC60 i wtedy cena pojdzie w gore.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...