Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 szalejace czujniki parkowania


mr Horhe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem na jaka wersje wymienili o ile to zrobili. Chyba na starą. ...przy okazji wyszło że mam podciek na silniku

więc wymienili mi uszczelnienie silnika a łożyska kolumn może wyczyścili i przesmarowali tak mniemam i zimą zdaje się to potwierdzać. Front radar działa. Nie wiem jak światła automatyczne ..może jutro sprawdzę same qerva problemy. .a ha jeszcze żonka mi meldowała że fotel kierowcy nie grzeje w mordę jeża. ...I faktycznie nie działa. ..

Edytowane przez mr Horhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Front radar obstruct pojawia się jak śnieg zawali przednią kamerę w znaczku nissana, co akurat nie jest niczym dziwnym. Fantomowe przeszkody mam dosyć często ale niestety w ciągu ostatnich kilku (mroźnych) dni zauważyłem niepokojącą rzecz mianowicie wywala mi error czujników i czujniki przestają działać a dioda na przycisku mruga (to samo ze znaczkiem czujników na ekranie podglądu z kamer). Czasami przestają działać bez pojawienia się errora. Problem znika po ponownym uruchomieniu i wraca po jakimś przejechanym dystansie - czasami przestaje działać w trakcie parkowania. Niestety w instrukcji nie ma ani słowa na ten temat.

Auto odebrane w kwietniu i już takie rzeczy....

Edytowane przez tjt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zaraz po odebraniu mieli choinkę z czujnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem, na razie rzadko, pojawia się przy śniegu, deszczu i po myciu auta na myjni. Po prostu czujniki nie lubią wody. :) A radar przy obfitym mokrym śniegu to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, no ja nie mogę... U mnie jest odwrotnie, aniżeli u Was - śnieg, deszcz, myjnia - żadnych efektów na działanie radaru. Za to najgorzej jest w lato, przy suchej pogodzie - czujnik szaleje, wyprowadza mnie z równowagi. Od grudnia ani razu nie wył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Co jakiś czas podczas jazdy załącza mi się parkin sensor z przodu i świeci na czerwono pomimo braku przeszkody.Jak mniemam związane jest to z przypadłością tego samochodu jak w temacie.Czy jest jakieś sensowne rozwiązanie?pomijając to że ten typ tak ma :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zaraz po odebraniu mieli choinkę z czujnikami.

To prawda, krótką na szczęście chwilę, jeździłem zastępczym Qasztanem, tylko wyjechałem z ASO, juz piszczaly. W ciągu jednego dnia, zdarzyło się to tak często, że przód całkowicie wyłączyłem. W Xie zdarzylo mi się to jeden raz, podczas śnieżycy. Nawet myjnia na mrozie, nie sprawiła problemu, podobnie jak ostatnio 1,5 tygodniowy syf na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetrzyj czujniki

To nic nie da czujniki są czyste a dzieje się to sporadycznie

To nic nie da czujniki są czyste a dzieje się to sporadycznie

To nic nie da czujniki są czyste a dzieje się to sporadycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy tu wiele razy opisywałem - sporadyczne, bez względu na pogodę. Ale jak się już zaczął włączać, to potrafił po 20 razy dziennie.

Operacja zakończona - wykonano nacięcia czujników frontowych, gdzie podobno zbiera się woda. Pasmotrim - uwidim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy tu wiele razy opisywałem - sporadyczne, bez względu na pogodę. Ale jak się już zaczął włączać, to potrafił po 20 razy dziennie.

Operacja zakończona - wykonano nacięcia czujników frontowych, gdzie podobno zbiera się woda. Pasmotrim - uwidim. 

A gdzie te czujniki nacinali w którym miejscu mógłbyś zrobić fotkę dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi robili odprowadzenie wody od czujników i nie pomogło. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Acencie mam dokładane czujniki,,w sumie od nowości czyli od dwóch miesięcy piska mi bez sensownie drugi prawy czujnik od przodu,,może winna jest zabudowa samego czujnika? znalazłem gdzieś w necie informację z dokładanych czujników że odległość od podłoża nie może być mniejsza niż 45cm! dotyczy to także fabrycznych! może nie przestrzegają tego tylko wiercą jak im się trafi i jak pasuje przy zakładaniu? Proponuję zmierzyć dokładnie od środka czujnika do podłoża odległość i podzielić się na forum ,,oczywiście mierzyć odzywający się czujnik. Ja sprawdzę po południu i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przednie czujniki tak już denerwują po załączaniu się od czasu do czasu z niewiadomych przyczyn że postanowiłem je odłączyć w meni komputera i mam błogi spokój :ball: do czasu aż w coś przywalę :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przywalisz.Po prostu opcja ostrożności włączy Ci się w głowie podczas manewru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zgłosić ASO aby zrobili rekalibrację przedniej kamery. Podobno to nowa procedura, którą dostali z centrali Nissana w celu wyeliminowania głupiejących czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zgłosić ASO aby zrobili rekalibrację przedniej kamery. Podobno to nowa procedura, którą dostali z centrali Nissana w celu wyeliminowania głupiejących czujników.

Ciekawe co powiedzą w ASO znając życie to o niczym takim nie będą słyszeć a swoją drogą to co ma przednia kamera do czujników parkowania? bo gdyby chodziło o radar to już tak.Nissan z tą niedopracowaną elektroniką trochę mnie zawiódł wcześniej jeździłem Subaru Forester III i bezproblemowo,fakt że bez tych bajerów co Nissan ale czujniki tam nie szalały heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj coś jeden raz pisnęło znów. Ja pierd... jak wróci choinka, to mnie szlag trafi. 

ja myślę, że kalibracja kamery pomogłaby. Na pewno nacinanie nie jest rozwiązaniem ZASADNICZEGO problemu z tym ustrojstwem - owszem pomaga na wodę po myjni, czy deszcz, ale nie na wadę filozofii montażu tych urządzeń. 

Ktoś pytał o fotkę, co nacięli i gdzie - nie chcę mi się włazić pod auto, mam błoto na podwórku (gaz kładli, barany... w styczniu....), sorki. 

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co powiedzą w ASO znając życie to o niczym takim nie będą słyszeć a swoją drogą to co ma przednia kamera do czujników parkowania? bo gdyby chodziło o radar to już tak.Nissan z tą niedopracowaną elektroniką trochę mnie zawiódł wcześniej jeździłem Subaru Forester III i bezproblemowo,fakt że bez tych bajerów co Nissan ale czujniki tam nie szalały heh.

W tym naszprycowanym tanią elektroniką modelu kamera jest połączona z czujnikami i za pomocą oprogramowania wszystko działa razem albo i nie.

Mi po kalibracji na chwilę obecną pomogło. No może minął dopiero miesiąc ale jest zdecydowana poprawa. Brak duchów, przeszkód , których nie ma itp. Czujniki póki co po w/w procedurze pracują znacząco lepiej ale na pewno nie perfekcyjnie. Elekt jest taki , że dawno się już nie bawiłem guzikiem asystenta parkowania co uważam za sukces w tym temacie.

Edytowane przez Kylonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym naszprycowanym tanią elektroniką modelu kamera jest połączona z czujnikami i za pomocą oprogramowania wszystko działa razem albo i nie.

Mi po kalibracji na chwilę obecną pomogło. No może minął dopiero miesiąc ale jest zdecydowana poprawa. Brak duchów, przeszkód , których nie ma itp. Czujniki póki co po w/w procedurze pracują znacząco lepiej ale na pewno nie perfekcyjnie. Elekt jest taki , że dawno się już nie bawiłem guzikiem asystenta parkowania co uważam za sukces w tym temacie.

Czy na kalibrację kamery jest jakaś akcja serwisowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to robili w jakim serwisie?

Jak powszechnie juz wiadomo jednym z lepszych ASO w tym kraju jest Japan Motors  miasto Dąbrowa Górnicza.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...