Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 szalejace czujniki parkowania


mr Horhe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po wymianie uszkodzonego buzzer-a.

Wg mechaników uszkodzony buzzer miał wpływ na awarię czujników przednich i tylnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to samo mówili - choć nie chce mi się wierzyć. Chyba, że w nazewnictwie nissana buzzer (czyli głośnik [ultradźwiękowy]) to nazwa czujnika? Bo co miałby głośnik do awarii i tylnych i przednich, czemu awaria się zmieniała, raz komunikat, że tylko nie działa, a raz że Fault (uszkodzenie). I wg mnie są dwa buzzery - z przodu i z tyłu - przynajmniej mam wrażenie, że dla czujników przednich piszczy z przodu, a tylnych - z tyłu.

Najważniejsze, że działa jak na razie. Być może komunikat o awarii buzera im wyskakiwał - ale czemu cała dokumentację przesyłali do Nissana - jak tylko buczek do wymiany i musiałem czekać ponad dwa tygodnie na odzew co mają robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stało się. Znów mi szaleją... zapewne wymiana softu to pic. Pewnie ten buzzer winny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i całkiem fajny byłby ten qashqai gdyby nie czujniki....

No i oczywiście czujniki szaleją, co prawda trochę mniej no ale dają znać o sobie... co parę dni..

Edytowane przez mr Horhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dołączę się do tematu z pytaniem:

 

czy jest możliwość (może opcja serwisowa) całkowitego wyciszeni dźwięków wydawanych przez system 

czujników parkowania - regulacja udostępniona z menu systemowego kierowcy działa w bardzo ograniczonym 

zakresie, a mnie wystarczyłyby informacje prezentowane na ekranie (kolorystyka i miejsce zbliżenia 

do przeszkody). 

Sygnał ciągły w przypadku codziennego parkowania na moim miejscu parkingowym (tuż przy betonowym słupie - od czujnika z lewej przedniej strony) jest bardzo uciążliwy - żegna mnie i wita przy każdym wyłączeniu i uruchomieniu pojazdu... niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój QQ obudził się w pięknej lodowej polewie (wczoraj padał deszcz, a rano był przymrozek). Jechałem z roboty i głupiał przedni czujnik alarmując o przeszkodzie. Ciekawe czy mu przejdzie po rozmarznięciu? :rolleyes2:

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodaję wrażenia z odwilży. ;) Po rozmarznięciu wszystko wróciło do normy i czujniki działają jak powinny.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

29 stycznia odebrałem samochód po naprawie czujników i dzisiaj znów awaria powróciła.

Tak jak wcześniej pisałem - u mnie (jak i innego kolegi) stwierdzili awarię buzzera. Powątpiewałem w tą diagnoz - jednak faktycznie wina jest po stronie buzzera (brzęczka).

Wczoraj wieczorem gdy cofałem zamiast pisku był.... jakieś charczenie, pierdzenie, i to przerywane. Więc pomyślałem ahaaaaa coś z brzęczkiem. Może rano mu się poprawi. Teraz byłem w samochodzie i już jest komunikat "Parking system fault"

A więc jutro czeka mnie kolejna wizyta gwarancyjna w ASO.

Zaczyna mnie ta usterka denerwować - nie widzi mi się co dwa miesiące być bez samochodu. Całe szczęście, że mam do ASO 5 minut jazdy samochodem. Współczuję kolegom, którzy pisali tutaj, że do ASO mają >100km. Można się wtedy popłakać.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Alarm wył mi w marcu. Wyłączyłem i czekałem kiedy jeszcze coś będzie dolegać, żeby tylko z tym nie jechać do ASO. Zwróciłem uwagę na szwankujące radio i połączenie bluetooth. Byłem we wtorek, wymiana softu chyba pomogła, ale chyba nie na alarm  :( . Wczoraj w nocy zaczął wyć, musiałem wstać z łóżka  :mad: i znowu wyłączyłem ten pieprzony alarm. Mam 2 pytania !

1. Czy komuś skutecznie i prawidłowo naprawiono szwankujący alarm ? Mam duże wątpliwości, czy ASO w Polsce potrafią naprawiać elektronikę w J11.

2. Czy użytkując auto z wyłączonym alarmem nie narażam się, że ubezpieczyciel nie uzna moich roszczeń w przypadku szkody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiwa.Mnie poprawiono alarm.Też miałem to samo co i ty.Na wczasach ...koszmar.

Zwróciłem uwagę w ASO w Dąbrowie Górniczej na przeglądzie  i zrobili.Chyba jednak sami nie byli do końca pewni czy dobrze bo później jeszcze do mnie dzwonili czy  alarm się jeszcze samoczynnie wzbudza.Od tamtej pory (minęło bez mała pół roku) nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się zgadza z tym co słyszałem, mój akurat nie wymaga.

 

wracając do tematu: u mnie często jest tak że jak parkuję przodem i nawet mam ręcznie przełączone na kamery to nie mam dzwięku z  czujników parkowania, jedynie migające info na wyswietlaczu. W aso powiedzieli ze wszystko jest ok wiec widocznie mają mase bugów w sofcie tego auta (o innych rzeczach w tym topic`u nie wspomne bo nie chce robic offtopów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sph3r3 - PZU wymaga drugiego zabezpieczenia dla samochodu o wartości (pisze z pamięci, kiedyś wklejałem fragment OWU) 50.000 zł

Jak poczytałem o Waszych problemach z autoalarmem zastanowiłem się - kurde jak to się w razie czego dezaktywuje. Kluczyka żadnego do syreny nie ma. Syrena nawet nie wiem gdzie jest.

Wziąłem instrukcję - a w niej o tym, iż należy wbić kod PIN. Kod PIN wprowadzamy przyciskiem obok diody alarmu. OK.

Tylko, że jak kiedyś pisałem - nie toleruję ŻADNYCH przeróbek w samochodzie - musi być taki jak z fabryki. Więc poprosiłem by jak montują alarm, ta centralkę z diodą gdzieś schowali by mnie nie drażniła na środku deski rozdzielczej jak pryszcz na czole.

Hahahahahahahahah i jak ja teraz to cholerstwo w razie czego wyłączę hihihihihih

Przed urlopem muszę podjechać do ASO zapytać gdzie to schowali po deską rozdzielczą i gdzie jest syrena - najwyżej ją wytargam i wrzucę do morza.

I jeszcze @sph3r3 - zobacz jeszcze w ustawieniach - można ustawić czułość działania czujników (czy mają działać: blisko/normalnie/daleko) i CHYBA głośność (nie wiem czy można je wyłączyć).... ooooo.... właśnie i chyba można je wyłączyć.... oooo tak, wg mnie chyba można wyłączyć z menu settings.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @sph3r3 - zobacz jeszcze w ustawieniach - można ustawić czułość działania czujników (czy mają działać: blisko/normalnie/daleko) i CHYBA głośność (nie wiem czy można je wyłączyć).... ooooo.... właśnie i chyba można je wyłączyć.... oooo tak, wg mnie chyba można wyłączyć z menu settings.

 

no to ja wiem jak to ustawic. Tu chodzi o to że nie zawsze mam ten dzwiek a byc powinien za kazdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Po czterech wizytach w aso postanowiłem poskarżyć do centrali nissan .Podałem win ,nr zleceń serwisowych,no i kontakt do mnie.

Odpisała mi Pani koordynator ds.obsługi klienta cytat. dotyczy nissan qashqai+2 vin od mojego nisia

SIĘ TROSZKU NIE ZNAJĄ W CENTRALI CO PRODUKUJĄ OD WERSJI J11 A CO NIE...

Eh brak słów. ..

Mając chwile czasu pojechałem nie umówiony do ASO.Zapytałem co z mojej sprawie się zmieniło?

I tu szok okazuje się że wymienia mi dwa przednie czujniki parkowania i przepraszają za opieszałość bo jeden pan się zwolnił i drugi pan zajmuję się wszystkim (a poprzednio naprawami gwarancyjnymi)

Napisze czy naprawią, bo już mają zgodę z centrali i w dwóch przypadkach wymienili i sukces...

CENTRALA MIAŁA SIĘ ZE MNĄ SKONTAKTOWAĆ I OCZYWIŚCIE UPRZEJMIE SIĘ NIE ODZYWAJĄ WIEC JA ICH TEŻ NIE INFORMUJĘ CO SE U DEALERA DZIEJE Z MOJA SPRAWĄ. ..

Wymiana jutro. (Czwartek 10.12.2015)Pierwsze zgłoszenie reklamacyjne 22.12.2014 po roku "boksowania" się z serwisem ...aż się nie mogę doczekać na usunięcie tej usterki.Zobaczymy czy wymiana 2 przednich czujników parkowania pomoże. ..

Edytowane przez mr Horhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czterech wizytach w aso postanowiłem poskarżyć do centrali nissan .Podałem win ,nr zleceń serwisowych,no i kontakt do mnie.

Odpisała mi Pani koordynator ds.obsługi klienta cytat. dotyczy nissan qashqai+2 vin od mojego nisia

SIĘ TROSZKU NIE ZNAJĄ W CENTRALI CO PRODUKUJĄ OD WERSJI J11 A CO NIE...

Eh brak słów. ..

Mając chwile czasu pojechałem nie umówiony do ASO.Zapytałem co z mojej sprawie się zmieniło?

I tu szok okazuje się że wymienia mi dwa przednie czujniki parkowania i przepraszają za opieszałość bo jeden pan się zwolnił i drugi pan zajmuję się wszystkim (a poprzednio naprawami gwarancyjnymi)

Napisze czy naprawią, bo już mają zgodę z centrali i w dwóch przypadkach wymienili i sukces...

CENTRALA MIAŁA SIĘ ZE MNĄ SKONTAKTOWAĆ I OCZYWIŚCIE UPRZEJMIE SIĘ NIE ODZYWAJĄ WIEC JA ICH TEŻ NIE INFORMUJĘ CO SE U DEALERA DZIEJE Z MOJA SPRAWĄ. ..

Wymiana jutro. (Czwartek 10.12.2015)Pierwsze zgłoszenie reklamacyjne 22.12.2014 po roku "boksowania" się z serwisem ...aż się nie mogę doczekać na usunięcie tej usterki.Zobaczymy czy wymiana 2 przednich czujników parkowania pomoże. ..

Czekamy z niecierpliwością na Twoje spostrzeżenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odstawiłem auto do serwisu ze względu na klimatyzacje słabo chłodzi, na wolny termin czekalem dwa tygodnie.I wciagu tego czasu tez trafiło na moje czujniki raz desz innym razem mgła.Wiec dzis oddajac auto poinformowalem pana o nowej przypadlosci opowiadajac kiedy to sie dzieje skwitowal "wilgoc" bez problemu dopisal do zlecenia czujniki z przodu tylko odbiór auta nie bedzie jutro tylko w piątek za co mnie przeprosił. Wiec po odbiorze i deszczu dam znac czy zabieg pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czujniki wymienione. Wygląda na to że sukces.

Oczywiście nie o mieszkali mnie podliczyć za demontaż i montaż siatki osłaniajacej chłodnice (30 minut 87pln,)przeciecie 6 opasek i później ich montaż przy zdjętym zderzaku to jest cięcie. ...

 

No ale radość z wymiany wielka.

Zgłosiłem jeszcze szum,gwizd z lewego lusterka,podobno jest na to akcja serwisowa ale jak się upomnisz. ..no ale nie mieli czasu...tak że w poniedziałek atakuje znowu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pełnym sukcesie wymiany przekonasz się dopiero w czasie opadów śniegu.

Z tym, że już gdzieś pisałem, że zimy nie będzie więc przekonać się możesz nieprędko. :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pełnym sukcesie wymiany przekonasz się dopiero w czasie opadów śniegu.

Z tym, że już gdzieś pisałem, że zimy nie będzie więc przekonać się możesz nieprędko. :D;)

Jak ja też gdzieś pisałem , w styczniu będzie , przynajmniej u mnie. Właściwie tam. gdzie ja będę .  :whistle:

mr Horhe , chodzi o siatkę nie fabryczną? Stąd ten dodatkowy koszt jak rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkę założona jest ekstra przeze mnie (w poprzednim QQ też miałem) po tym jak zobaczyłem zdjęcia na forum jak wróbel uszkodził chłodnice przez za szeroki wlot ,dlatego siatka..niby mały ptaszek a chłodnice rozszczelnił...

i dlatego koszt był.

Edytowane przez mr Horhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja pojadę z moimi czujnikami. Wczoraj nie dało się po mieście jeździć: czujnik wariował natychmiast, gdy prędkość spadała do (chyba) 10 km/h i wył, jak oszalały. Tzn. dwa czołowe czujniki. Miałem ochotę wyjść i skopać je. 

Niestety moje ostatnie dwie wizyty w Yama T. to porażka - dwukrotnie nie zajęto się autem, bo panowie (nie wiem, czy to jakieś praktykanty, czy co?) nie umieli podpiąć kompa. Po godzinie z rozbrajającą szczerością oddali mi auto rozkładając bezradnie ręce. Ręce i majtki opadają... 

Acha: mój przyjaciel w Irlandii oddał swojego QQ J11 z podobną usterką - za piątym razem (!) dopiero wymiana wszystkich czujników pomogła (był to listopad 2015) i do teraz śmiga bezawaryjnie. 

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje szalaly jak bylo wilgotno.Po wymianie raz zaczely szalec w waskiej uliczce gdzie auta staly po dwóch stronach zmniejszylem czułość i teraz spokuj moze u ciebie pomoże obniżenie czułości w ustawieniach czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, kiedy jest wilgotno czujniki zachowuja sie nadpobudliwie.

Raz nawet wywalil mi sie radar zapobiegajacy jakoby zderzeniu, przez jakis czas wyswietlal ostrzezenie o zbyt krotkim dystansie do poprzedzajacego samochodu. Po jakims czasie uspokoil sie i przestal wyswietlac ikonke ostrzezenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...