Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 szalejace czujniki parkowania


mr Horhe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie po wymianie 2 przednich czujników był spokój całe trzy tygodnie. No i teraz raz działają a raz nie . No i przy okazji buzer-brzęczek zamarzł. Działa jak chce... Po dwóch wizytach w aso jest on do wymiany. Mam nadzieje że to uleczy cały system. Mam jeszcze gwarancję więc będę aso nawiedzał. ..aż do wymiany wszystkich czujników, bo na to się zanosi..ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od czasu do czasu mam problemy z przednimi czujnikami.

Pomaga jak przywalę :fish:  z wyczuciem w nie pieścią ze dwa - trzy razy i mam na dłuższy czas spokój (poważnie, nie żartuję sobie :mobile: ).

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wobec tego przywalić też w jakiegoś piechura na parkingu pod Biedrą i będzie spokój. :D

No chyba, że w odwecie on nam przywali, to wtedy spokoju może nie być. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.01.2016.No i brzęczek wymieniony. Wszystko hula jak trzeba, czujniki też. Brzęczek robił jakieś zwarcie no i to chyba była przyczyna szaleństwa czujników. Mam nadzieje że to koniec tej usterki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Horhe - napisz co ci wpisali w zlecenie - wymianę konkretnie czego, bo ja zwariuję zaraz. Wciąż mam odpowiedź z gatunku TTTM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie powiedzieli, że uszczelnili czujniki i rzeczywiście jest ok.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienili mi sygnalizator dźwięku - t.zw. Brzęczek który daję sygnał ostrzegają przy zbliżaniu do przeszkody . Jak pisałem wcześniej robił on jakieś zwarcie. Zlecenia zwrotnego nie dostałem gdyż praktyka serwisu taka jest. Postaraj się nagrać na telefonie co się dzieje. Na początku serwis też mnie zbywał że TTTM no i ze to użytkownik się nie zna i rozumie jak system działa....Jak przeczytasz post od początku to się rozjaśni. .a poza tym jak wpiszesz ,,szalejące czujniki parkowania " na you tube to zobaczysz wyczyny sytemu. Oczywiście nie nagrałem wszystkiego ale przez rok to by było z 50 filmików spokojnie...musisz i nękać ,straszyć i nachodzić...no aż zrobią co do nich należy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

OK, mam 3 filmy z różnych dni, kiedy czujnik z przodu szaleje, widząc duchy. Umawiam się do ASO. Ostatnio awaria zdarza się 3-4 razy dziennie, nie da się tym samochodem jeździć, stwierdzam z przykrością - przez takie g... Zupełnie, jak w Peugeot 307. Gówniane usterki, które psują całą radość z korzystania z tego fajnego samochodu :-( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta....jak już odwiedziłem kilka razy serwis z listą rzeczy do poprawienia to g*** poprawili - teraz dzięki serwisowi wiem że:

- przy lekkim śnieżku zachlapie mi echosonde - wyskakuje błąd i nie działa czujnik zbliżenia - to normalne

- przy słonecznym świetle prosto w gębę rano lub popołudniu i tak auto może samo z siebie się przełączyć na tryb nocny - to normalne

- czujnik parkowania z przodu się włączy jak już chyba je*nę w drzewo - to normalne

- czujniki ciśnień w oponach nie pokazują poprawnie ciśnienia  - to normalne

- czujnik temperatury - jest wewnątrz auta , zabudowany tak że praktycznie zawsze wskazuje 2-3 stopnie więcej niż jest na zewnątrz (nauczyłem się przy nim odejmowania do 3ech) - to normalne

 

 

sama radość z nowoczesnych technologii ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych forach ,jak wybierałem nowe auto,te same problemy .Niestety ,ta"nowoczesność" coraz bardziej rozbudowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój QQ dla odmiany przestał mnie zaskakiwać całkowicie. Od długiego już czasu wszystko działa jak producent założył, czujniki parkowania nie wariują, ciśnienie w oponach pokazuje prawidłowo, światła działają kiedy trzeba, a w silniku poziom oleju stoi jak zaczarowany. Normalnie cuda jakieś albo cisza przed burzą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój QQ dla odmiany przestał mnie zaskakiwać całkowicie. Od długiego już czasu wszystko działa jak producent założył, czujniki parkowania nie wariują, ciśnienie w oponach pokazuje prawidłowo, światła działają kiedy trzeba, a w silniku poziom oleju stoi jak zaczarowany. Normalnie cuda jakieś albo cisza przed burzą. :D

Prezent masz na urodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też bywa, zero problemu, jak stoi w garażu i przed wyjściem kłaniamy się QQ życząc miłego dnia :-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy samochód ma duszę. Jeśli się do niego gada, drapie za uchem (za lusterkiem) i podchodzi z uczuciem, to odwdzięcza się na swój mechaniczny sposób. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,ha, piescicie Wasze autka, nacieracie roznymi kremami (a moze taki, lub inny bedzie lepszy, popatrzcie na Wasze pielegnacje) ja nic nie robie, czasem w srodku odkurze i mam spokoj, nic zlego sie u mnie nie dzieje :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety nigdy tego nie zrozumieją. Tak jak mężczyźni wielogodzinnych wizyt kobiet w sklepach z ciuchami. :D

Zapomniałeś o godzinnym obleżeniu łazienki przed wyjściem do sklepu z ciuchami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz salonach fryzjersko kosmetycznych gdzie godzina w wydaniu kobiety to sześć godz.

A z tym że autko lubi jak się doń pieszczotliwie zwracamy to się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym że autko lubi jak się doń pieszczotliwie zwracamy ....

To się da leczyć  :emot060:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,ha, piescicie Wasze autka, nacieracie roznymi kremami (a moze taki, lub inny bedzie lepszy, popatrzcie na Wasze pielegnacje) ja nic nie robie, czasem w srodku odkurze i mam spokoj, nic zlego sie u mnie nie dzieje :banan:

Robicie to celowo aby sliczne autko nie było piękniejsze od was i faceci na skrzyżowaniu nie zarkali na lśniące chromy i zaczernione niskoprofilowe opony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z chęcią Fergul11 skorzystam z twojego terapeuty może pomoże :-)))))))

Edytowane przez kubalon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...