Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio postanowiłem wypróbować gume w spreyu K2 do felg.

Uzyłem czarnego matu efekt na zdjęciu poniżej. Malowanie bardzo proste. Krycie wrecz za.... :) gdyby nie to, że pisze na opakowaniu od 3-5 malowań można by juz po 2 warstwie zostawić i jest fajnie. Ja nałożyłem 4 warstwy i poszły 3 puszki. Widać, że jest grubo ale tak ponoć ma być aby było trwałe. Jaka trwałość - ocenie po sezonie zimowym

 

Na zdjęciu felga która najgorzej mi wyszła ale to przez niedbałe oklejanie i konieczność zrobienia poprawki.

 

 

post-43427-0-54032700-1471850904_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam Falken HS 449 - i w porównaniu z poprzednimi GoodYear UltraGrip 7+ (i 8) - to nie polecam. Przy czym Ultragrip były w mniejszym rozmiarze i innym samochodzie.

Przy okazji teraz spojrzałem - ale ceny niskie (!) dla 19" - jest w czym wybierać. Dla lata temu były na całym rynku tylko 4 modele, po odrzuceniu Pirelli po 2 tys (sic!) sztuka zostawały 3.

Teraz po prostu wziąłbym jakieś inne  - Falken HS 449 drugi raz bym nie kupił. Co mi się w nich nie podobało? W mojej ocenie niebezpieczne "wypadanie" samochodu z zakrętów. Nawet przy - w mojej ocenie - niedużej prędkości "miastowej" nie jesteś pewien czy na najbliższym skrzyżowaniu skręcisz w prawo/lewo jak planujesz - czy będziesz sunął prosto na drugi pas. Z czasem się ich "nauczyłem" - ale oceniam je przez to na bardzo słabe, bo większość zakrętów to taka mini loteria. Ale to tylko w sytuacji białych dróg, które już coraz rzadziej występują. A podobna nadchodząca zima ma być znów ciepła.

To jest moja SUBIEKTYWNA ocena nie poparta porównaniem z innymi oponami 19", ani z jakimikolwiek pomiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Alpin A4, Winter Sottozero Serie III, Conti TS930P SU, Nokian WR A4

 

http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon-zimowych-2015-2016-w-rozmiarze-235-35-r19-91-w-y

http://www.opontest.pl/opony-zimowe-225-45-R19

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w poprzednim QQ GoodYear Ultra Grip 8 /tyle, że mniejszy rozmiar/ i naprawdę polecam. Trudno się do czegoś doczepić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany WR SUV 3(17'' w przypadku mojego QQ) ja polecam, a gdyby Sava robiła w tym rozmiarze opony to kupiłbym je bez zastanowienia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z czujnikami opon? Łatwo ulegają uszkodzeniu?

 

znalazłem coś takiego
http://allegro.pl/nissan-renault-nowe-felgi-aluminiowe-czujniki-30-i6497485930.html#thumb/1

 

no i opona Nokian A3 albo A4XL narazie mnie przekonuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi tylko wpadły w oko bo zacząłem obawiać się tych czujników. Oczywiście, że jak będzie drugi komplet to będą 18" ale to i tak wyjdzie prawie 2x więcej niż same opony 19"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opinią speca od opon i felg, że potrafi "poradzić" sobie z sygnalizacja czujników w razie ich braku przy oponach zimowych. Podobno ma metodę na chwilowym rozłączeniu jednej z klem akumulatora, Czy spotkaliście się z podobnym sposobem?  Trochę się obawiam na takie kombinacje przy nowym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę,oby czasami nie załatwił sterownika silnika w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zdziwiło. Jest to bardzo dobry fachowiec ale jakoś mam obawy. z tym specyficznym sposobem !!!!

Może ktoś coś słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yokohama W.drive V905 XL

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/yokohama-w-drive-v905-225-45-r19-96-v-xl-rpb#118713349
albo Toyo Snowprox S954

 

Jeździ ktoś na tym?

No i drugie pytanie. Czy QQ ma tendencję do ząbkowania opon tylnej osi?

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co myślicie o felgach ET47? Czyli węższy rozstaw kół nieco jeśli dobrze rozumiem. Czy nie będzie problemów?

A i czujniki są z nich z Juka. Wydaje mi się że powinno to pasować i działać...

Edytowane przez JadeNaBabie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opinią speca od opon i felg, że potrafi "poradzić" sobie z sygnalizacja czujników w razie ich braku przy oponach zimowych. Podobno ma metodę na chwilowym rozłączeniu jednej z klem akumulatora, Czy spotkaliście się z podobnym sposobem?  Trochę się obawiam na takie kombinacje przy nowym samochodzie.

Kaszpirowski takze uzdrawial przez telewizor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie wczoraj zawitały nowe czarne

Mam nadzieje ze nie będę żałował.

67e3eff22b4c748d236c1691716dfcfc.jpg

2f8ed5d891ff99ede10f50e14ae7a9f1.jpg

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łannne nofe :D

a o ząbkowaniu nie słyszałem,zazwyczaj jest to wina uszkodzonego zawieszenia,bądź pracującego nie  w "osi"


Będę czekał na Twoją opinię o tych gumkach.Moje już dogorywają,jeszcze jeden sezon i można je pożegnać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie na narty jeżdżę innym autem, zimy mamy jakie mamy. Ostatnio na narty do Autrii jechałem tak jakby była wiosna więc jakieś mega super ekstra hiper zimówki nie są mi potrzebne. Jak sypnie to i tak będę stał tak samo jak wszyscy :D:P

 

w porównaniu do np nokianów różnica jest ;) a droższe nie zawsze znaczy lepsze :) a te etykiety są bo są :P

 

ToyoSnowprox S954 -            2254 -> E, B, 71 dB
YokohamaW.drive V905 XL -  2628 -> E, C, 71 dB

NokianWR A3 - 2730

NokianWR A4 XL -                  2948 -> C, B, 72dB

PirelliSottoZero Serie III XL -  3218 -> E, B, 72dB

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...