Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co Wy na tor opon szukacie? Zima. Noga z gazu. I nie będzie miało znaczenia jaki rozmiar. A będzie bezpieczniej.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie rozmawiacie o szerokości 215 vs 225 przecież między tymi oponami nie ma wielkiej różnicy... ta dyskusja jest oderwana od rzeczywistości. Dużo większe znaczenie będzie miał typ bieżnika, marka, dot, ciśnienie, zużycie opony itd.

O i tu się zgadzam w 100%.

Dyskutujecie o tak małej różnicy w szerokościach że to naprawde nie jest godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie rozmawiacie o szerokości 215 vs 225 przecież między tymi oponami nie ma wielkiej różnicy... ta dyskusja jest oderwana od rzeczywistości. Dużo większe znaczenie będzie miał typ bieżnika, marka, dot, ciśnienie, zużycie opony itd.

No przecież dawno o tym pisałem,ale niektórym wydaje się że wiedzą lepiej,bo przeczytali inny świerszczyk.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie rozmawiacie o szerokości 215 vs 225 przecież między tymi oponami nie ma wielkiej różnicy... ta dyskusja jest oderwana od rzeczywistości. Dużo większe znaczenie będzie miał typ bieżnika, marka, dot, ciśnienie, zużycie opony itd.

Podzielam pogląd - wg mnie większa różnica w (ogólnie) przyczepności występuje między modelami opon - niż rozmiarami. I oczywiście - nie ma opony idealnej. Gdy jeden parametr producent podciągnie to kosztem innego. Każdy musi sam wybrać czy zależy mu na trakcji w śniegu, mokrym czy suchym.

Zaś analizując rożnego rodzaju testy opon w prasie - różnica miedzy modelami (szczególnie pierwsze-ostatnie miejsce) jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na Allegro znalazłem alufelgi Nissana demo niby do Qashqaia: 5x114,3, 17'', piasta 66, szerokość felgi 7.0, ET 47. Czy one na pewno pasują skoro jest inna szerokość felgi (7.0 zamiast 6.5) oraz większe ET (47 zamiast 40)? Czy do takich felg trzeba może mieć jakieś inne nakrętki/śruby mocujące i pierścień centrujący?

 

2. Jak do felgi są mocowane czujniki TPMS? Czy one są "samoprzylepne", czy może trzeba je przykleić jakimś specjalnym klejem? Czy może trzeba do tego celu dokupić jakąś nakrętkę mocującą? Jeżeli tak, to czy taka nakrętka jest sprzedawana w komplecie z czujnikiem?

 

3. Znalazłem też na Allegro czujniki TPMS od Renault, które podobno doskonale zastępują czujniki Nissana, z tym że one mają inny nr katalogowy (407004CBOA zamiast 407003VU0A). Czy te czujniki Renaulta będą dobrze działać w QQ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na Allegro znalazłem alufelgi Nissana demo niby do Qashqaia: 5x114,3, 17'', piasta 66, szerokość felgi 7.0, ET 47. Czy one na pewno pasują skoro jest inna szerokość felgi (7.0 zamiast 6.5) oraz większe ET (47 zamiast 40)? Czy do takich felg trzeba może mieć jakieś inne nakrętki/śruby mocujące i pierścień centrujący?

 

2. Jak do felgi są mocowane czujniki TPMS? Czy one są "samoprzylepne", czy może trzeba je przykleić jakimś specjalnym klejem? Czy może trzeba do tego celu dokupić jakąś nakrętkę mocującą? Jeżeli tak, to czy taka nakrętka jest sprzedawana w komplecie z czujnikiem?

 

3. Znalazłem też na Allegro czujniki TPMS od Renault, które podobno doskonale zastępują czujniki Nissana, z tym że one mają inny nr katalogowy (407004CBOA zamiast 407003VU0A). Czy te czujniki Renaulta będą dobrze działać w QQ?

 

Andy,masz link do stronki gdzie jest wszystko ładnie i pięknie wytłumaczone względem ET i szerokości felgi

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwif_a2V0tLPAhWDOBQKHZjXAgkQFgghMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.felgi.pl%2Fartykul%2Fszerokosc-felgi-i-odsadzenie-et-offset&usg=AFQjCNEypstvPQ3NM-APVP_wuJArvyq0qg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki, muszę poczytać i zgłębić temat.

 

Taka ciekawostka: wygląda na to, że oryginalne felgi Nissana są Włoskie. Znalazłem takie zdjęcie i kartą katalogową.

post-101744-0-09456600-1476186430_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I coś w tym jest,bo po zimie musiałem prostować delikatnie jedną felgę (oryginał Nissana) a nigdzie nie uderzyłem czy też dobiłem.

Na warsztacie powiedzieli mi że fewlga jest bardzo miękka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Czy mieliscie/macie do czynienia z tymi oponami? 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-suv-3-215-60-r17-100-h-xl#102403484

lub

http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroyal-ms-plus-77-215-60-r17-96-h-fr#117759609

 

Wlasnie robie przymiarki do zakupu. Oceny tych opon sa podobne..

 

Do tych opon dorzucic chce felgi - http://www.alusy.pl/fw,7,813,17,11,40.00/felgi-aluminiowe-mak-zenith-mat-black.html

Rozmiar: 7.00x17

Rozstaw: 5x114.3

ET: 40.00

Srednio sie orientuje w firmach, ktore robia alufelgi. Sugeruje sie tutaj wygladalem i troche cena :) 

 

Pozdr

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany używałem, tylko w poprzedniej wersji. Były naprawdę OK. Starczyły mi na 3 sezony, co jak na mnie, to długo. Uniroyal - nigdy w życiu, żadnych nie używałem.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany używałem, tylko w poprzedniej wersji. Były naprawdę OK. Starczyły mi na 3 sezony, co jak na mnie, to długo. Uniroyal - nigdy w życiu, żadnych nie używałem.

Uniroyal kupiłem tylko raz, znaczy dwa - pierwszy i ostatni. Na śniegu i przy lekkim oblodzeniu, na tym gó... e nie dało się jechać. Bez śniegu, na deszczu czy po prostu mokrej nawierzchni, trzymały super ( wtedy jeszcze Passat B6 ).

Szczerze polecić mogę Sava Eskimo ( jeździłem na nich Almerą N16, później również na wspomnianym Passacie ). Nigdy, nigdzie się w nich nie zakopałem, a zdarzało się wjeżdżać Almerą jak taranem na nieodśnieżony parking jak odwoziłem dziedziczkę do przedszkola ( fakt, Almera z 2,2 Di też swoje z przodu ważyła ). Żadnych uślizgów, poślizgów czy nieprzewidzianego zachowania.

Zastanawiałem się nad nimi teraz dla X-traila, ale dostałem dobrą cenę na Hankook W320, a że miały podobne opinie, wybrałem te drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam z innej beczki:

 

na alusach zimowych zrobiły mi się chyba takie jakieś wżery (chyba z tej soli sypanej zimą czy innych chemikaliów) - wygląda jak jakiś efekt utleniania, głównie zauważyłem to na kantach alusów w okolicach blisko osi centralnej koła, raczej od wewnątrz od strony tarczy hamulcowej. 

Czy macie jakieś metody usunięcia tego czegoś ? piłować to a potem jakoś lakierować czy może użyć środka zasadowego, np: kreta i tym to czyścić ?

 

Jak znajdę chwilę to wrzucę fotki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktowo robic aluminiowe felgi to rzezba w go...e

Pojeździj jeszcze tę zimę i na wiosnę ocenisz i sprawdzisz czy to tylko jednostkowy przypadek czy kazda tak wygląda. Później renowacja poczynając od piaskowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, naprawdę próbowałam prześledzić stronę odnośnie opon.

Musze kupić opony zimowe, mam 16 nie wiem jak się jeździ na 17,18, 19 wizualnie też mnie to najmniej obchodzi :-) mogą być 16,

czy istnieje jakieś podsumowanie waszych refleksji odnośnie opon zimowych, czy możecie wskazać jeden typ/rodzaj opony/felgi/szpilek/bieżnika etc... 

i najlepiej miejsce gdzie je kupić w dobrej cenie :-)

z góry przepraszam

jestem kobietą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, naprawdę próbowałam prześledzić stronę odnośnie opon.

Musze kupić opony zimowe, mam 16 nie wiem jak się jeździ na 17,18, 19 wizualnie też mnie to najmniej obchodzi :-) mogą być 16,

czy istnieje jakieś podsumowanie waszych refleksji odnośnie opon zimowych, czy możecie wskazać jeden typ/rodzaj opony/felgi/szpilek/bieżnika etc... 

i najlepiej miejsce gdzie je kupić w dobrej cenie :-)

z góry przepraszam

jestem kobietą ;-)

Kobieto Kasia :)

Jeśli Ci nie przeszkadza 16" to takie kup bo będą najtańsze  (cena rośnie w zależności od wielkości i powyżej 17" staje się jakaś dziwnie wysoka). Zresztą jak nie chcesz do nich dokupować felg to nie masz wyboru skoro letnie masz 16" to taki sam rozmiar musi być na zime

A co do samego rodzaju.... coż ja lubie michelin alpine 4 lub 5 ale z tanich opon bardzo dobrze wspominam Dębice frigo. To dobra i tania opona. Może troche głośna jedynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem na forum temat ale nie mogę teraz znaleźć o zmianie kół z czujnikami ciśnienia i potrzebie ich kalibracji - mam zimówki na felgach stalowych z czujnikami , kupione razem z autem - ale nie wiem czy były zakładane i kalibrowane - raczej nie - jak przełożę koło to czy musze podjechać na kalibrację czy same się skalibrują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafiros,nie powinno się nic zmienić!Ja zamieniam koła miejscami i czy to letnie czy zimówki nigdy nie było kłopotu z czujnikami.

 

Kasia,jeżeli chcesz opony z internetu,to szukaj po Allegro,Opony Ceneo,24opony.pl i inne sklepy wysyłkowe.Pieer polecił Ci Michelin Alpine 4,lub 5.miałem alpine 4 są bardzo dobre,aczkolwiek swoją cenę również mają,poszukaj też Falken,Yokohama,Wredestein,Continental,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, naprawdę próbowałam prześledzić stronę odnośnie opon.

Musze kupić opony zimowe, mam 16 nie wiem jak się jeździ na 17,18, 19 wizualnie też mnie to najmniej obchodzi :-) mogą być 16,

czy istnieje jakieś podsumowanie waszych refleksji odnośnie opon zimowych, czy możecie wskazać jeden typ/rodzaj opony/felgi/szpilek/bieżnika etc... 

i najlepiej miejsce gdzie je kupić w dobrej cenie :-)

z góry przepraszam

jestem kobietą ;-)

Droga Kasiu,

wybór opon zależy od kilku czynników, sama musisz określić, co jest dla Ciebie najważniejsze.

Jeśli już wybrałaś rozmiar na 16", to teraz przejdź do warunków. Jesteś z Warszawy, czy jeździsz głownie po mieście, czy mieszkasz na obrzeżasz, gdzie np. gorzej z odśnieżaniem, czy poza miastem robisz również trasy. I na koniec jaki masz budżet.

Jeśli jesteś ograniczona finansowo i chcesz zacząć od najtańszej opcji to wybierz coś takiego:

NEXEN Winguard Snow'G WH2 215/65 R16 - przyzwoita opona koreańska, można dostać po 250/szt

Jeśli chcesz wydać więcej to w cenie 300/szt masz już większy wybór - znalazłem np. PIRELLI Scorpion Winter za 302/szt

Jeśli chcesz opony z felgami to najtańsze będą stalowe, do Qq w cenie ok. 220-240/ szt. Felgi aluminiowe zaczynają się powyżej 300 zł (przyzwoite ENZO, DEZENT - ok. 350/szt)

Jacko napisał Ci gdzie szukać.

W każdym większym sklepie z oponami i felgami masz konfigurator i ewentualnie nr infolinii z pomocą.

Większość z tych sklepów ma też siec warsztatów montażu - w Wawie nie powinno być problemu - no może poza kolejkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem na forum temat ale nie mogę teraz znaleźć o zmianie kół z czujnikami ciśnienia i potrzebie ich kalibracji - mam zimówki na felgach stalowych z czujnikami , kupione razem z autem - ale nie wiem czy były zakładane i kalibrowane - raczej nie - jak przełożę koło to czy musze podjechać na kalibrację czy same się skalibrują ?

Nie potrzeba kalibracji - zakładasz jedziesz na drogę pare km (tak z 5) i czujniki zaskoczą same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...