Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam je i miałem porównanie do prawie identycznego rozmiaru z GY Eficientgrip.

Tam gdzie na GY mogłem sobie w deszczu,badź mżawce zjechać z zakrętu 50-60 na h,to na Continentalach niestety auto się slizga i szybciej jak 40-45 nie da rady.Poza tym przy hamowaniu również Continentale szybciej dostają poślizgu.Na prawdę sprawdzone.W/g mnie Continentale przereklamowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zimowe Conti cross contact winter i na mokrej nawierzchni lub błocie pośniegowym zachowują się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah! Sorry Bambus,mówiłem o letnich kapciach.Podłączyłem się pod wypowiedź Myszorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było że to nie zimowki to opony sprawdzone wczoraj w warunkach jak na fotce(co prawda zdjecie zrobilem z drugiego auta w drodze do pracy,ale nas tu zasypało)Pirelki bardzo dobrze się spisaly ,zwlaszcza w chlapie i mokrym śniegu.

post-97510-0-50869000-1457167918_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mają nie dać rady jak to opony All Season  :D

Twoje Pirelki to nie są opony Śniegowe nie masz w bieżniku lameli zimowych !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tymczasem ja założyłem właśnie letnie, N-Tekowe laczki.

Nie wiem tylko po co wcześniej zakładałem zimówki, bo przecież sam jesienią prorokowałem, że zimy nie będzie, no i nie było. :D

Normalnie, kurde, po dwóch ostatnich zimach dochodzę do wniosku, że zakup zimówek, to była niepotrzebna strata pieniędzy. :wacko:

Aha, jakby ktoś pytał, to czujniki ciśnienia aktywowały się automatycznie po resecie/kalibracji w opcjach komputera (na ekranie między zegarami) i krótkiej przejażdżce po dzielni. :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to zima tonalem w sniegu i zaluje, ze nie wzialem QQ z napedem na 4 kola. Wszystko jest wzgledne. Letnie najwczesniej za 2 tygodnie, az zrobi sie na prawde 8+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to zima tonalem w sniegu i zaluje, ze nie wzialem QQ z napedem na 4 kola. Wszystko jest wzgledne. Letnie najwczesniej za 2 tygodnie, az zrobi sie na prawde 8+.

 

no patrzcie, kolejny co tak jak ja czeka na 8+ ;)

A propos moje Pirelki zimowe całkiem fajnie dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitanie, miejsce Twojego wygnania wiele wyjaśnia. ;)

U mnie temperatury zaczynają już powoli szybować w okolice 20 stopni, a nawet w nocy nie spadają niżej niż 6-7 stopni.

Wreszcie. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki. Zauważyłem, że na Oponeo oraz opon.com są fajne zniżki na opony zimowe. Jakby ktoś potrzebował, to można pomyśleć wcześniej i oszczędzić parę złotych (były np. Pirelki obniżone z 2.000 do 830 zł - niestety już wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitanie, miejsce Twojego wygnania wiele wyjaśnia. ;)

U mnie temperatury zaczynają już powoli szybować w okolice 20 stopni, a nawet w nocy nie spadają niżej niż 6-7 stopni.

Wreszcie. :banan:

 

W nocy panie, to mi kwiatki na balkonie przemarzly :/. Czekam tych 8+ kazdego roku nerwowo, wtedy oficjalnie zaczynam wiosne. Jak na razie to nawet lisci na drzewach nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

Auto użytkuję od czterech miesięcy (od grudnia 2015) i niestety muszę stwierdzić że niezbyt komfortowo jeździ się na felgach 19''... 

Zastanawiam się mocno nad wymianą na 18'' lub 17'' - (profil 55-65%). Na tyle mocno mnie 19''' wymęczyły że nawet chodzi mi po głowie wymiana na 17'' aby jednak różnica była odczuwalna względem 19''.

 

Moje dwa typy na felgi 17'':

1. http://www.alusy.pl/fw,1,1138,17/felgi-aluminiowe-mak-wolf-black-mirror.html

2. http://www.alusy.pl/fw,0,786/felgi-aluminiowe-mak-highlands-gun-metallic-mirror-face.html

 

Typ na 18'' to felgi oryginalne te które są montowane w N-Tec'ach.

 

Czy ktoś ma doświadczenia z przechodzenia z 19'' na 17'' czy różnica będzie piorunująca?

Jakie opony letnie polecacie do max 600-650zl za sztukę? Sądzę że byłby to rozmiar jeśli dobrze myślę 215/65/17 lub 215/65/18

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi,załóż 18" Mam oryginalne 18 kupione na aukcji i dobrze się jeździ,a wygląd też dobry.

A opony polecam: https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiJi-T1xoPMAhXMXhoKHZdUCyYQFghmMAU&url=http%3A%2F%2Fwww.skapiec.pl%2Fsite%2Fcat%2F2101%2Fcomp%2F16260583&usg=AFQjCNFkLz9PbGjenr9PitEJf5V0guGhWA

W moim mniemaniu,lepsze od rozreklamowanych Continentali.Przede wszystkim cichsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie jestem zwolennikiem zmiany rozmiaru na mniejszy(przez ostatnie 10 lat 19 to najmniejszy rozmiar na jakim jeździłem) ale roznica w komforcie napewno będzie bardzo odczuwalna.Swego czasu mialem insignie na 20-kach a w pracy korzystalem z takiej samej,tylko na 17.Komfort był odczuwalnie lepszy przy mniejszym kole,jednak auto dużo tracilo na wlasciwosciach jezdnych(zwlaszcza że jeżdżę głównie po gorskich drogach)

Odnośnie opon to jak powyzej Jacko napisał conti są okropne,a goodyear to naprawdę swietny stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Auto użytkuję od czterech miesięcy (od grudnia 2015) i niestety muszę stwierdzić że niezbyt komfortowo jeździ się na felgach 19''... 

Zastanawiam się mocno nad wymianą na 18'' lub 17'' - (profil 55-65%). Na tyle mocno mnie 19''' wymęczyły że nawet chodzi mi po głowie wymiana na 17'' aby jednak różnica była odczuwalna względem 19''.

 

Moje dwa typy na felgi 17'':

1. http://www.alusy.pl/fw,1,1138,17/felgi-aluminiowe-mak-wolf-black-mirror.html

2. http://www.alusy.pl/fw,0,786/felgi-aluminiowe-mak-highlands-gun-metallic-mirror-face.html

 

Typ na 18'' to felgi oryginalne te które są montowane w N-Tec'ach.

 

Czy ktoś ma doświadczenia z przechodzenia z 19'' na 17'' czy różnica będzie piorunująca?

Jakie opony letnie polecacie do max 600-650zl za sztukę? Sądzę że byłby to rozmiar jeśli dobrze myślę 215/65/17 lub 215/65/18

Dzięki.

Jak Ci tak te 19" przeszkadzają chętnie się zamienie na moje orginalne 18" razem z felgami - cały komplet. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomipln, nie wiem, w której części Polandii mieszkasz, ale jeśli gdzieś poza górami i terenami z ciężkimi zimami, to polecam Michelin CrossClimate. Szwagier użytkuje od maja i bardzo sobie chwali. Niestety narazie produkują tylko do rozmiaru 17". Ja po wykończeniu swoich dwóch kompletów planuję ich zakup - pod warunkiem, że wypuszczą 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź.

 

Jeśli chodzi o wybór pomiędzy felgami 18'' a 17'' to myślałem że 17'' polecicie bo różnica między 19 a 18 niewielka. Zamiana jednego cala felgi na jeden cal gumy. Czyli raczej każdy na 18'' śmiga bo 17'' trochę nie pasują?

 

Chyba zrobię tak że się przejadę po prostu w salonie N-Tec'iem i będę wiedział czy 18'' jest Ok. chyba że ktoś z Was mieszka w okolicach Wawy, południowa cześć i chce się dać przejechać? ;)

 

Co do opon to raczej nie jestem za wielosezonowymi. Zimy w mieście praktycznie nie ma ale co jeśli gdzie się pojedzie w góry i nie ruszy z miejsca, tam są inne warunki pogodowe i terenowe ? ;) Jeszcze to przemyślę bo w sumie już raz zimówki za 3200zł kupiłem a teraz szykuje się kolejny wydatek przy zamianie na mniejsze felgi... opony i felgi to pretendent na najdroższy element

 

Moje zimowe to Nokian WR V96 225/45/19 (czy jakoś tak) - sugerowałem się opiniami na jakieś stronce z oponami i powiem szczerze że w zimę najadłem się strachu i wstydu ;) Wszystko super poza jazdą po świeżym śniegu i lodzie - jak na łyżwach. Może w mniejszym rozmiarze lepiej by się jeździło ale na oponach 225/45 jak naleśnik było nieciekawie. W ogóle chyba to są wielosezonowe bo maja różny bieżnik ;) ten milion pozytywnych komentarzy mnie przekonał w zakupie...


Jak Ci tak te 19" przeszkadzają chętnie się zamienie na moje orginalne 18" razem z felgami - cały komplet. :)

Hej,

 

Do przemyślenia ;) muszę się przejechać na 18'' i wtedy będę wiedział. Jakie masz opony do nich letnie i jakie zimowe?

 

Z tak szybkiej chęci zamiany wnioskuję że mieszkasz gdzieś przy niemieckiej autostradzie albo nie straszymy Ci odgłos amelinium ;) jak pokrzywisz to nie pomalujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat Pieer do autobany ma spory kawałek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Do przemyślenia ;) muszę się przejechać na 18'' i wtedy będę wiedział. Jakie masz opony do nich letnie i jakie zimowe?

 

Z tak szybkiej chęci zamiany wnioskuję że mieszkasz gdzieś przy niemieckiej autostradzie albo nie straszymy Ci odgłos amelinium ;) jak pokrzywisz to nie pomalujesz

Na 18" orginałach z n-tec mam letnie. Na zimę dokupiłem cały komplecik 17" nissana + czujniki + Michelin Alpin 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na 18" orginałach z n-tec mam letnie. Na zimę dokupiłem cały komplecik 17" nissana + czujniki + Michelin Alpin 4.

Hej, pojeździłem na 18'tkach i zdecydowanie dla mnie jest lepiej. Jeśli jesteś zainteresowany to możemy się wymieniać.

Moje felgi 19'' mają pięć miesięcy - auto odebrane 02.12.2015. Opony letnie użytkowane są łącznie około jeden miesiąc 15dni w grudniu i 15 dni teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...