Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja testom nigdy nie ufałem. Wręcz przeciwnie. Ciekawa sprawa że zawsze wygrywają te najnowsze modele. Co sezon to rewolucja....

Opinie o tych Nokianach WR G2 SUV na oponeo są albo bardzo dobre, albo wyjątkowo negatywne :) Szybko nie jeżdżę, a przyczepność przydała by mi wtedy kiedy jest potrzebna, na lodzie np. więc bez wahania kupił bym Nokiany HAKKAPELIITTA R2 SUV, ale mnie nie stać.

Edytowane przez JadeNaBabie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie są różne. Chyba i tak wezmę te Nokainy, ale one są wielosezonowe na bank.
 

 

 

Nokian WRG2 - *
All-season tire that conforms to the Canadian Rubber Association specifications for a winter tire. Not optimized for snow or ice. Performance is between that of a winter tire and an all-season tire. Acceptable for the last 12 months of a lease contract, if the leasing company will accept the tires when the car is returned. Sizes available for performance cars and SUVs. Expensive. Road hazard warranty included in the price.

 

 

Cooper.

Cooper Weather-Master S/T - *
Insufficient details on its performance. Rated low due to the numerous safety recalls that have affected Cooper tires.

Nie wiem.

http://forums.nicoclub.com/what-snow-winter-tires-on-your-rogue-t321013-120.html

Edytowane przez JadeNaBabie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem ostatnio QQ na tych barumach i huczą jak jasny gwint! Można nawet odszukać moje posty o tym , bodajże w dziale qq1.6dig-t. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem kupować Coopery. Zadzwoniłem zapytać o nie i usłyszałem przeprosiny że błąd i już podnieśli cenę na ponad 2k :D Nieładnie.

Edytowane przez JadeNaBabie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu się zdecydowałem na Nokiany WR SUV 3 215/65 R16

Muszę przyznać że dramatu nie ma (poza wyglądem :/ ) samochód sie bardzo dobrze prowadzi, na zakrętach nie ma "gumowego układu kierowniczego", jakiegoś dramatycznego polepszenia wybierania nierówności też nie widzę. Póki co zimy brak więc innych właściwości sprawdzić się nie da... Na suchym i mokrym asfalcie zachowują się wzorowo.

 

A odnośnie przyspieszenia 1,6dCi to też początkowo uważałem że to żółw, ale kiedyś żona wystartowała za moją 140konną Octavią i mimo dociskania (no przecież baba mnie nie łyknie!) nie udało mi jej się odskoczyć - ten silnik ma bardzo płaską charakterystykę, przez co nie czuć "uderzenia mocy".

 

Wszystkiego dobrego na Święta!

Edytowane przez Grigorij0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem do auta drugi komplet kół, z oponami Bridgestone Blizzak LM-25 215/60/R17 96 H. Na śniegu jeszcze nie jeździłem bo go nie ma, pomimo użytkowania auta już drugą zimę ale na suchym i mokrym asfalcie jeździ się bardzo dobrze, są bardzo ciche, nawet na autostradzie.

 

post-88157-0-84144800-1450951544_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czy czujniki cienienia od starszych Qashqai działają w tych nowszych?

 

Hej, a co myślicie o zakładaniu innych rozmiarów opon niż producent podaje? 215/70 zamiast 65 i R16 Takie bym wolał, bo nie dość że tańsze, to lepsze i licznik nie będzie przekłamywał. Z czym się to wiąże? Utrata gwarancji, brak wypłaty z AC, OC? ...ale nigdy o tym nie słyszałem, a było by słychać jakby były problemy, bo mnóstwo osób jeździ na nie zalecanych oponach. Ja też, w innym samochodzie.

Edytowane przez JadeNaBabie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za Nokiany WR D4 fegi ANZIO Turn Black mat + czujniki zapłaciłem 3800zł

Możesz pochwalić się na zdjeciu jak te felgi wygladaja na aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde łądne te felgi - szkoda że ja takich nie kupiłem na zime. Zawsze mi się czarne podobały a te Twoje są jeszcze takie "lekkie" - super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach wyglądają jak zwykłe czarne stalówki... Taki miał być efekt?

no to mamy inne wyobrażenie co do felg stalowych- nie wszystko złoto co się świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem dlaczego ,ale oryginalne continental moim zdaniem miały słabą trakcje i założyłem pirelli p7 blue.Tu gdzie mieszkam przez większą część roku pada a te opony przedtem sprawdziły się znakomicie,nawet w zimowych warunkach.

Nie wiem dlaczego ,ale oryginalne continental moim zdaniem miały słabą trakcje i założyłem pirelli p7 blue.Tu gdzie mieszkam przez większą część roku pada a te opony przedtem sprawdziły się znakomicie,nawet w zimowych warunkach.

post-97510-0-81085900-1455880404_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiesz dla czego ta opona sprawdza się znakomicie bo to jest opona Wielosezonowa  :D

Jak zobaczyłem zdjęcie to od razu zobaczyłem bieżniki opon wielosezonowych na rynek Amerykański!!

Mają bieżnik tak ostro nacinany aby dobrze odprowadzać wodę!!!!

 

Twoje opony 

https://www.pirelli.com/tires/en-us/car-light-truck/find-your-tires/product-sheet/cinturato-p7-all-season#/overview

 

A wiesz dlaczego Conti się nie sprawdził bo Conti bardzo dobre opony to dostarcza ale na testy, a nie do hurtowni opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kiego, też mam wrażenie, że Conti słabo trzymają, zwłaszcza na mokrym.

Ale to wątek o zimówkach. Mój szwagier testuje od maja Michelin Crossclimate i twierdzi, że na taką zimę jak mamy teraz i kilka poprzednich, to sprawdzają się super.

Myślę, że jak za dwa, trzy sezony wyjeżdżę oba swoje komplety, to też pójdę w tym kierunku. O ile oczywiście wyprodukują rozmiar 18'.

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż to o zimówkach...Conti to dno na mokrym.Potwierdzam! GooYear'y o wiele lepsze,nie boją się deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...