Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy feldze o szer 8'  ET powinno wynosić 52,5 mm, aby zachować ten sam rozstaw kół.

Wynika to ze wzoru (www.felgi.pl);

rysunek5a_MTL-0.jpg

Tylko nie wiem czy przy takim ET (cofniecie felgi do środka nadwozia o 12,5 mm) felga nie bedzie ocierała o zacisk hamulcowy albo opona (w pełnym skręcie) o błotnik

Edytowane przez Yan_2007
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co to za alufelgi? ok już wiem to alu z black edition "Ekskluzywne, czarne felgi 19" ze stopu metali lekkich IBISCUS"

oVN1GdH.jpg

Edytowane przez darekpro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają niemal jak 18" z N-Teca, tylko zapaćkane na czarno. Olaboga, świat schodzi na psy i nawet projektantom felg pomysłów brakło. 

A przecież tyle fajnych kształtów można opracować. O świecących wentylach w kształcie trupich czaszek nawet nie wspomnę. :D

Przy okazji dziś wreszcie przywdziałem moje zimowe balonówy 16". Wygląd wyglądem, ale komfort jazdy jest lepszy niż na n-tekowych 18" więc nie zamierzam się z nimi rozstawać przynajmniej do początku kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co to za alufelgi? ok już wiem to alu z black edition "Ekskluzywne, czarne felgi 19" ze stopu metali lekkich IBISCUS"

oVN1GdH.jpg

Coś srebra by się jednak w kółkach przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak odbierałem swoją Kaśkę dostałem koła gratis ,koła 17' ale wyceniono je na 5000zł.

Więc już jako takie rozeznanie masz.Na pewno taniej wyjdzie poszukać oryginałów,nówek na allegro.Swego czasu można już było dostać za około 3500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu bardziej miękko się zrobiło

Btw. Ciągle coś mi tłucze w bagażniku. Wcześniej myślałem, że to skrzynka która woziłem. Wyjąłem i nadal coś słyszę. Bez półki też. Chyba bede musiał wywalić tą gaśnice

Na letiakach przez niepełna 3mce przeleciałem 6145km

cbd58ff3adec270349016fdcc411ebc9.jpg

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym tańsze felgi, a do tego porządne opony. Chińszczyznę przy takim wyborze, omijam z daleka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te felgi to nie przypadkiem made in China ? Sam na nie zwróciłem uwagę. Czy ory Nissana nie maja przypadkiem 7` szerokości, te mają 7,5- chyba że sprzedający tak wpisał.

Edytowane przez city
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

samochód za ponad 90 000zł i silnik powyżej 160KM to chyba warto kupić firmowe i dobre opony na zimę a nie takie wynalazki ? nie wspominając o podróbkach felg aluminiowych

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian,oryginały Nissana mają wewnątrz felgi napis Nissan.Przynajmniej ja tak mam i według tego tak sądzę.

Co do opon,masz duży wybór,nie pchaj się w badziewie.Już sama naklejka o nich  dużo mówi,nie dosyć,że firma no name to jeszcze odbiór wody E i zużycie paliwa E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damian815 poznaj me dobre serce heheheh

Jestem akurat w pracy, a w magazynie mam jedną oryginalną felgę, na której z salonu wyjechał mój Qashqai. Po przgodzie z krawężnikiem jedenj felgi nie dało się wyprostować i musiałem jedną wymienić. Kupiłem też na allegro. Ktoś sprzedawał na sztuki. Ja kupiłem jedną za 500zł. Czyli cena (prawie) taka jak na Twoich aukcjach. Wtedy było kilka takich aukcji w tej cenie - wybrałem z najniższą ceną wysyłki oraz wg własnego uznania po ocenie komentarzy i opisu - od najbardziej wiarygodnego (tu kierowałem się tylko przeczuciem).

Szczerze - nawet nie brałem pod uwagę, że to może być podróbka i nawet nie sprawdzałem czy jest jakieś logo - więc kto wie - może mam jakąś chińską imitację. Ale przed zakupem jeszcze pytałem w mailu czy to są oryginalne produkcji Nissan i dostałem potwierdzenie. Miała być nowa (znaczy ściągnięta z samochodu) i faktycznie wizualnie ani jednej ryski, jedynie ślady na rantach, że była na niej opona. Jeżdże już od sierpnia i wszystko gra.

Tym sposobem mam jedną faktycznie oryginalna felgę, którą (jej oznaczenia) obfotografowałem dla Ciebie i innych:

Takie ma oto zonaczania:

- Napis "NISSAN"

- Napis "GERMANY 2K95" - czyli, że niby produkowana przez krzyżaków?

- Napis "J-DOT 19x7J   40"

- Napis "AC4CH - 16"

i po drugiej stronie (na innych ramionach felgi) też były jakieś cyferki, ale wg mnie nic nie znaczące.

post-85724-0-89823500-1479037907_thumb.jpg

 

EDIT:

Teraz dopiero przyjrzałem się wklejony linkom do aukcji.

Na tych aukcja felgi są opisane jako 18'' (osiemnaście cali).

Czy ten wzór - typowy dla wetsji Tekna z koła 19" (dziewietnaście) występował w 18"????

Chyba oryginalne Nissana niee.... ale pewności nie mam.

Więc jeżeli Nissan nie robił takich osiemnastek - wniosek, że to chińskie guano może być???

 

EDIT 2.

Teraz przeczytałem dokładnie opis i nigdzie nie jest napisane, że to oryginały. Oczywiście są manipulujące czytelnika użyte zwroty o legalnie działającej firmie itp.

Mój wniosek: nie są to felgi oryginalne.

Tu akurat stoję po stronie Bartosza i też nie mogę wyjść z podziwu dlaczego chcesz być taką typową polską cebulą <_<  i zaoszczędzić na najbliższe 4 lata kilka stówek? Nie musisz kupować niepotrzebnie drugich felg. Kup tylko porządne opony, a nie komplet chińskich felg i chińskich opon, które o ile da się wyważyć - to chyba kilogramowym odważnikiem.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce oszczędzać na oponach, żeby potem w rowie nie wylądować, ale te na oponeo miały dobrą opinie. Nie znam się za bardzo na kołach więc pytam, na zestaw mogę przeznaczyć koło  4000zł. Ewentualnie 17" też mogą być.

https://www.olx.pl/oferta/oryginalne-17cali-felgi-nissan-qashqai-juke-x-trial-5x114-3-CID5-IDh4Ax5.html#73fb580ac7

I co dobrać do tego jakieś continentale??

Edytowane przez damian815
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz teraz wersję wyposażenia? Mógłbyś dopisać w profilu.

Po co Ci drugie felgi?

Pozwoliłem sobie poczytać Twoje inne posty: pytanie o pokrowiec na samochód :wow: , "żalenie się", że pojawiła się jedna rysa na masce :wow:, pokrowce na siedzeniach :wow: itp. [sorry za OT, ale tak sobie Ciebie wyobrażam jeszcze z gustowną saszetką pod pachą oraz po zamknięciu samochodu: z obchodzeniem i szarpaniem za każdą klamkę czy NA PEWNO są wszystkie drzwi zamknięte hihihi (taki żarcik)]. Więc wkładam Cię do szufladki "użytkowników", którzy nie ma samochodu - a chyba jakiś obiekt czci :devil:

Więc na pewno chcesz być bohaterem domu i zadbać o te piękne fabryczne felgi. Ale po co? I tak i tak z czasem nie będą jak nowe. Gwarantuje Ci to - nawet jak będzie je trzymał w uszytych specjalnie na ie pokrowcach przez żonę na specjalnie w tym celu kupionych stojakach.  A jazda na nich zimą - wierz mi - w niczym im nie zaszkodzi. A jak faktycznie za 4-6 lat nie będą już tak świeżo wyglądać jak prosto z ASO (zresztą i sam samochód też już będzie stary) - to wtedy sobie wymienisz na nowe, i wtedy wydasz te 2-3 tys na nowiuteńkie błyszczące felgi.

A teraz....

... uważam, że lepiej kupić po prostu bardzo dobre zimowe opony na te felgi co masz. Wyjdzie Cię taniej i być może bezpieczniej.

[przy okazji nieźle zabieliło teraz trawniki za oknem a ja jeszcze na letnich oponach hahaha]

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś  nie obchodzę się z autem jak z jajkiem, ale skoro trochę kosztowało to wypadało by trochę o niego zadbać. Co do osobnych felg, to czytałem tu ze  przy przekładaniu  niszczą się opony i felgi.

Edytowane przez damian815
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie niszczy się. Większą szanse masz ją sam zniszczyć jak wjedziesz w dziurę, otrzesz o krawężnik.

Osobiście jeżdżę już od kilkunastu lat cały rok na oryginalnych felgach fabrycznych i nigdy nic im się nie stało. Z czasem wyglądały coraz gorzej - ale to nie wina pory roku, a kierowcy (najczęściej żony, ale i ja bez błędów nie zawsze dobrze kończy manewrowanie na parkingu).

Teraz też jeżdżę oczywiście cały rok na fabrycznych 19".

I jest nas tu wielu.

Ale oczywiście jest podział na zwolenników dwóch kompletów kół i na przeciwników (w tym ja). Może nie przeciwników - ale nie widzących sensu wydawania kasy na drugi komplet felg. Np. sensu ekonomicznego - nigdy to się nie zwróci, bo wcześniej zanim kiedyś tam za nie wiem... 12 lat można by powiedzieć, że zaczynamy oszczędzać te 150zł rocznie na wymianie... Do tego czasu jest duże prawdopodobieństwo, że już nie będziemy korzystać z Qashqaia.

Wybór oczywiście jest Twój.

A ja tylko dorzucam mój punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za twoją opinie i chyba rzeczywiści kupie tylko jakieś porządne opony. Przynajmniej czujniki też by odpadły.

Edytowane przez damian815
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...