Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poszukaj Jondruś 215 60 17 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to okazja ,ale są do kupienia zimówki uniroyall ms plus 77 suv  za około 1200zł z wysyłką...warto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Ja w zimie niemal nie ruszam auta, no chyba że po okolicy, jeżeli droga jest "przyjazna" letnim oponom.
Przymierzam się do innego wariantu - pod koniec lata będę chciał opchnąć swoje letniaki 205x50 R17 i założę wielosezonowe Nokiany. Kolega ma te oponki od roku w Aurisie i bardzo sobie chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już modelu, ale UNIROYAL zimowki miałem dwa razy, pierwszy i ostatni. Jeździli chwile na B5, później na B6. Na mokrym super, na błocie pośniegowym czy nie daj Boże śniegu, lepiej było nie wyjeżdżać. Męczyłem je 2 lata non-stop zima/lato, a i tak nie chciały się zetrzeć....

Pamiętaj, że ocena ocenie nierówna być może na innym aucie zachowywały by się zupełnie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Andrzeju nie dziwie się że Kulega chwali Nokiany All Weatcher plus bo to opony zimowe a nie całoroczne :D

Chwalą wszyscy, ale jako jedyny odmawiasz im statusu całorocznych. Wszędzie w ofertach są wystawiane jako całoroczne ... to samo w testach. Pierwsze z brzegu przykłady

http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-weatherproof-205-50-r17-89-v

http://www.oponylux.pl/ceneo/opony-osobowe/opony-caloroczne-nokian-weatherproof-205-50-r-17-89v.html

http://logistykaopon.pl/p/67762-produkt?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju dlatego że w tej oponie występują tylko lamele zimowe!!! dlatego nie jest all seasion.

Aby była all seasion musi mieć też lamele proste czyli Lato-Zima :D

Dziś są do kupienia opony all seasion bez jednej lameli zimowej i takie ci polecam czyli opony Letnie ale mieszanka opony zimowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Dziś są do kupienia opony all seasion bez jednej lameli zimowej i takie ci polecam czyli opony Letnie ale mieszanka opony zimowa :)

Jakiś przykład ??

Tylko poważni producenci - oponki z raczej górnej półki. W zimie w góry się nie wybieram, w mieście też wyprowadzam auto na spacer, tylko jak jest czarna droga, ale ... w razie czego lepiej mieć kapcie wielosezonowe, bo na letnich Conti ... w zimie nawet na czarnej drodze, to można się zdziwić - w nich jest chyba sam kauczuk :dribble:... one się nie wgryzą nawet w błoto :dribble:

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju proszę oto one. ..

Goodyear Vector 4season G2 .

Pirelli Cinturato alleasion.

Michelin CrossClimate.

Kleber Quadraxer 2.

Fulda Multicontrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po zakupie auta była wymiana continentali na pirelli p7 cinturato.Po roku mogę powiedzieć ze to są prawdziwe opony całoroczne, ktore to świetnie sprawdzają się przy +35 jak również przy -5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

U siebie pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po zakupie auta była wymiana continentali na pirelli p7 cinturato.Po roku mogę powiedzieć ze to są prawdziwe opony całoroczne, ktore to świetnie sprawdzają się przy +35 jak również przy -5.

Dokładnie to samo planuję zrobić. Co prawda nie zrobiłem tego od razu po zakupie, bo od chwili zakupu auta, nie miałem prawdę mówiąc okazji sprawdzić, jak te letnie Conti sprawują się na śniegu. W Poznaniu zimę widać tylko na termometrze, drogi zawsze czarne, a w zimie rzadko kiedy "wyprowadzam" Pulsara na spacer, a jeżeli już, to nie w trasę, a jakiś market, itp. Ale patrząc obiektywnie, to gdyby przyszło mi w zimie ruszyć na tych Conti w trasę - byłby problem. Lato jeszcze objeżdżę, a na jesień przełożę mu kapcie na wielosezonowe, a ze sprzedażą moich Conti nie powinienem mieć problemu - jak nówki (w tej chwili nie mają jeszcze 15 tys ... i to spokojnej jazdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co sądzicie o Semperit speedgrip 2???

Jeździł ktoś na nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te testy to można wszystkie do jednego wora,a przyświeca im jeden warunek,kto da więcej.

Continentale w cuglach wygrywały we wszystkich rankingach ...a kierowcy nie mieli pochlebnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z conti byłem zawsze zadowolony ,a obecne contisportcontact 5 są rewelacyjne (oczywiście letnie) na zimę mam w jednym vredesteiny snowtrac ,a w drugim hankoki  w320 winter icept evo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze od conti jest Efficientgrip,lepiej trzymają na mokrym i są cichsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...