Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś takiego przykładał. Nie wiem w jakim celu ale ważne że działają tak jak działały. 

To jakiś lepszy gumiarz zatem. Chyba, że było to ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie było to ASO. Serwis w którym wymieniam opony od lat we wszystkich autach i jestem zadowolony. Działają od 1995 roku więc parę opon już zmienili ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zamowilem felgi. Jeszcze musze kupic te czujniki TPMS (choc wymagane nie sa:)).

Znalazlem cos takiego http://allegro.pl/oem-tpms-nissan-qashqai-407003vu0a-407004cb0a-i6478136210.html 

Cena wydaje sie chyba calkiem dobra. Jest informacja, ze sa oryginalne ale czy napewno(?). Podejrzanie niska cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opis produktu jest dla Ciebie niezrozumiały ??
"Czujniki zaprogramowane fabrycznie",

"Zadzwoń do nas i podaj dane swojego auta w celu sprawdzenia dopasowania pod kątem homologacji TUV"

4 szt, model auta uzgadniasz telefonicznie przed zamówieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i montuje dzisiaj takie felgi do zimowego zestawu do mojego QQ.

Ciekawe jak będzie się prezentował komplet?

post-101152-0-46347700-1479380579_thumb.jpg

Edytowane przez aadm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opis produktu jest dla Ciebie niezrozumiały ??

"Czujniki zaprogramowane fabrycznie",

"Zadzwoń do nas i podaj dane swojego auta w celu sprawdzenia dopasowania pod kątem homologacji TUV"

4 szt, model auta uzgadniasz telefonicznie przed zamówieniem.

A dla Ciebie to jest zrozumiale? Jak zamawialem felgi (Dezent TD Dark) i opony (Nokian 17'') to dostalem informacje, ze taki zestaw nie spelnia homologacji TUV i ze powinny byc zalozone takie same opony jak do tej pory, tj. 18''.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla Ciebie to jest zrozumiale? Jak zamawialem felgi (Dezent TD Dark) i opony (Nokian 17'') to dostalem informacje, ze taki zestaw nie spelnia homologacji TUV i ze powinny byc zalozone takie same opony jak do tej pory, tj. 18''.  

 

Przeczytaj uważnie drugą niebieską linię wyżej - czego w jej treści nie rozumiesz ??

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój QQ w zimowej odsłonie.

Nie jest tak źle, zawsze można powiedzieć, że to takie zimowe i świąteczne gwiazdki!

 

Felga spadła z 18 na 16, ale za to oryginał Nissan i  porządne opony. 

post-101152-0-67392500-1479392618_thumb.jpg

Edytowane przez aadm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Masz coś jeszcze na sprzedaż? ;) pozwól że zapytam, dlaczego nie korzystasz? Nie lubisz gum, nie podobają się czy jeszcze coś innego? ;)

Od dealera dostalem oryginalne ale totalnie mi nie pasowaly. Kupilem Rezaw-Plast. Sa zdecydowanie lepsze w moim odczuciu :)

Hej,

 

Wracajac do czujnikow TPMS - czy ktos z Was jezdzi bez czujnikow? Czy efektem jest tylko wyswietlajacy sie 'warning' i puste odczyty w menu czy jest cos jeszcze (jakies niedogodnosci)?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalona tylko pomaranczowa kontrolka, chociaz ja mam przejechane 300 km po wymianie i narazie nic nie swieci. W poprzednim roku zapalila sie po przejechaniu 10 km.

Edytowane przez artua
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dealera dostalem oryginalne ale totalnie mi nie pasowaly. Kupilem Rezaw-Plast. Sa zdecydowanie lepsze w moim odczuciu :)

Hej,

 

Wracajac do czujnikow TPMS - czy ktos z Was jezdzi bez czujnikow? Czy efektem jest tylko wyswietlajacy sie 'warning' i puste odczyty w menu czy jest cos jeszcze (jakies niedogodnosci)?

 

Pozdr

Zapala się tylko kontrolka na desce(zbyt niskie ciśnienie w oponach)i poza tym nic się nie dzieje.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wracajac do czujnikow TPMS - czy ktos z Was jezdzi bez czujnikow? Czy efektem jest tylko wyswietlajacy sie 'warning' i puste odczyty w menu czy jest cos jeszcze (jakies niedogodnosci)?

Tylko jedno musisz mieć na uwadze - przypadku jakiejkolwiek szkody, jeżeli ubezpieczyciel wyczai, że autem fabrycznie wyposażonym w czujniki, jeździsz bez, zapomnij o odszkodowaniu z tytułu AC.

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno musisz mieć na uwadze - przypadku jakiejkolwiek szkody, jeżeli ubezpieczyciel wyczai, że autem fabrycznie wyposażonym w czujniki, jeździsz bez, zapomnij o odszkodowaniu z tytułu AC.

Skąd ta wiedza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta wiedza?

Pełno takich opinii w internecie. Niemniej nie spotkałem, żeby ktoś opisywał, że go to bezpośrednio spotkało.

 

Ja tam sobie zafundowałem czujniki, bo przynajmniej wiem ile mam ciśnienia w kołach, a jestem w tym zakresie wyjątkowo niechlujny. Przy okazji od razu wyszło jak pompuje mój gumiarz, od 1.9-2.3, a miało być wszędzie po 2.3 :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno musisz mieć na uwadze - przypadku jakiejkolwiek szkody, jeżeli ubezpieczyciel wyczai, że autem fabrycznie wyposażonym w czujniki, jeździsz bez, zapomnij o odszkodowaniu z tytułu AC.

Takie prawo silniejszego.

Znajomy miał kolizje,nie z jego winy, auto skasowane i na czas remontu musiał auto pożyczać,bo zastępcze mu się nie należy,a musiał jeździć na rehabilitacje.

Po wizycie u prawnika,na drugi dzień auto zastępcze stało pod domem, zatankowane do pełna.

Więc wszystko zależy od siły przebicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Znajomy miał kolizje,nie z jego winy, auto skasowane i na czas remontu musiał auto pożyczać,bo zastępcze mu się nie należy,a musiał jeździć na rehabilitacje.

Po wizycie u prawnika,na drugi dzień auto zastępcze stało pod domem, zatankowane do pełna.

Piszesz o sytuacji, kiedy Twój znajomy nie spowodował wypadku. Ja wyraźnie napisałem, o roszczeniach z tytułu AC. Jeżeli którykolwiek z fabrycznych układów był niesprawny, lub świadomie wyłączony, a ubezpieczyciel to udowodni, to mogą zacząć się schody.

Nie piszę tego z własnego doświadczenia, ale czytam pisma motoryzacyjne i identyczny przypadek był niedawno gdzieś opisywany

 

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o sytuacji, kiedy Twój znajomy nie spowodował wypadku. Ja wyraźnie napisałem, o roszczeniach z tytułu AC. Jeżeli którykolwiek z fabrycznych układów był niesprawny, lub świadomie wyłączony, a ubezpieczyciel to udowodni, to mogą zacząć się schody.

Nie piszę tego z własnego doświadczenia, ale czytam pisma motoryzacyjne i identyczny przypadek był niedawno gdzieś opisywany

 

Piszę o tym,że prawo w tym kraju stoi po stronie tego kto ma lepszego prawnika i nie ważne czy to Ty masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...