Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem, że przy zmianie kół czujniki rzeczywiście same zaskoczą po kliku km, ale jak to jest w przypadku założenia nowych kół z nowymi czujnikami ciśnienia, które nigdy jeszcze nie były używane-nówki? Czy takie nowe czujniki trzeba za pierwszym razem jakoś aktywować lub wprogramować w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy - ja pytałem dokładnie o to samo - z tego co piszą koledzy Jacko i Pieer to nic nie trzeba robić - ja jutro zmieniam opony - ściągam letnie na alusach z czujnikami , które działają i zakładam zimówki na felgach stalowych z czujnikami , pierwszy raz będą założone do auta - założę , pojadę na kilka kilometrów i zobaczymy - dam znać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że przy zmianie kół czujniki rzeczywiście same zaskoczą po kliku km, ale jak to jest w przypadku założenia nowych kół z nowymi czujnikami ciśnienia, które nigdy jeszcze nie były używane-nówki? Czy takie nowe czujniki trzeba za pierwszym razem jakoś aktywować lub wprogramować w serwisie?

w zeszłym roku mialem nowiutki komplecik poskładany na micheline alpine4 + felgi 17 + czujniki orginalne. Zalożyłem to i jechałe sobie z 5km 80km/h i zaskoczyły bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 2) czujniki są wentylem, wentyl jest przykręcony nakrętką.

Wg mnie jest to plus i przy zdejmowaniu opony nie ma ryzyka uszkodzenia czujnika. Poprawcie mnie jeśli się mylę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy - ja pytałem dokładnie o to samo - z tego co piszą koledzy Jacko i Pieer to nic nie trzeba robić - ja jutro zmieniam opony - ściągam letnie na alusach z czujnikami , które działają i zakładam zimówki na felgach stalowych z czujnikami , pierwszy raz będą założone do auta - założę , pojadę na kilka kilometrów i zobaczymy - dam znać .

 

Ok, to czekam z niecierpliwością na wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem na forum temat ale nie mogę teraz znaleźć o zmianie kół z czujnikami ciśnienia i potrzebie ich kalibracji - mam zimówki na felgach stalowych z czujnikami , kupione razem z autem - ale nie wiem czy były zakładane i kalibrowane - raczej nie - jak przełożę koło to czy musze podjechać na kalibrację czy same się skalibrują ?

 

W QQ układ jest niezależny, więc nie ma to znaczenia. Skalibrują się same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest to plus i przy zdejmowaniu opony nie ma ryzyka uszkodzenia czujnika. Poprawcie mnie jeśli się mylę. 

Poprawiam. Poszukaj i zobacz jak wygląda cały czujnik, ryzyko uszkodzenia jest, dlatego lepiej uprzedzić gumiarza, żeby nie musiał usługi wykonywać "za darmo" jak który uszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest to plus i przy zdejmowaniu opony nie ma ryzyka uszkodzenia czujnika. Poprawcie mnie jeśli się mylę. 

Raczej nie ma,bo czujnik jest ułożony w kierunku środka felgi,Niemniej dla własnego spokoju i zabezpieczenia przed możliwą niemożliwością lewych rąk gumiarza,należy mu zwrócić uwagę o posiadaniu czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, naprawdę próbowałam prześledzić stronę odnośnie opon.

Musze kupić opony zimowe, mam 16 nie wiem jak się jeździ na 17,18, 19 wizualnie też mnie to najmniej obchodzi :-) mogą być 16,

czy istnieje jakieś podsumowanie waszych refleksji odnośnie opon zimowych, czy możecie wskazać jeden typ/rodzaj opony/felgi/szpilek/bieżnika etc... 

i najlepiej miejsce gdzie je kupić w dobrej cenie :-)

z góry przepraszam

jestem kobietą ;-)

Kasia EUROTECH Gliwice. Zapytaj o cenę opon, które Cię interesują - nie wiem czy Sava robi taki rozmiar opon jak Ty masz, ale bez zastanowienia wziąłbym je gdyby produkowali 215/65/17. Chłopaki z EURO mogą również pomóc ;)  Daj znać na priv jaką ile sobie zażyczyli. Może uda się zejść parę pkt. % niżej ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła zmienione, kołpaki założone ale niestety czujniki nie chcą się dogadać z autem - po założeniu przejechałem z 15 kilometrów i ciągle nic i świeci się kontrolka - trzeba będzie podjechać do serwisu - tak to wygląda :

post-51592-0-40633300-1477737094_thumb.jpg

 

Auto na zimówkach i z kołpakami źle nie wygląda :

post-51592-0-67567500-1477737162_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła zmienione, kołpaki założone ale niestety czujniki nie chcą się dogadać z autem - po założeniu przejechałem z 15 kilometrów i ciągle nic i świeci się kontrolka - trzeba będzie podjechać do serwisu - tak to wygląda :

attachicon.gifIMG_1688.JPG

 

Auto na zimówkach i z kołpakami źle nie wygląda :

attachicon.gifIMG_1686.JPG

 

Muszę zacytować sam siebie  :)  i skorygować to co napisałem - po przejechaniu wspomnianych 15 km nie było wskazań z czujników i wyświetlał się na zegarach błąd ( taka pomarańczowa podkowa ) - ale nic nie pikało auto jechało normalnie.

Po południu jechałem na basen - trasa około 30 km i po 20 km kontrolka zgasła i na komputerze pokazały się odczyty z czujników  :)

A ja już dzwoniłem do serwisu i chciałem się na poniedziałek umawiać na kalibrację - na szczęście nie mieli wolnych terminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pocieszenie Rafiros u mnie też dość długo się dogadują po wymianie kół, zauważyłem, że warto kliknąć kilka razy "kalibruj" w menu opony. Mam wrażenie, że wtedy jakby szybciej wskakują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pocieszenie Rafiros u mnie też dość długo się dogadują po wymianie kół, zauważyłem, że warto kliknąć kilka razy "kalibruj" w menu opony. Mam wrażenie, że wtedy jakby szybciej wskakują

 

Święte słowa  :)  dokładnie tak jak piszesz. Kalibracje zrobiłem przed drugim wyjazdem i się dogadały czujniki z autem.

Podsumowując - czujniki dogadują się z autem bez potrzeby wizyty w serwisie - prędzej czy później ale się dogadują - jak dzwoniłem do serwisu to mi powiedzieli, że trzeba podjechać żeby skalibrowali - pewnie ze 100 zł by przytulili za nic nie zrobienie  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X trail T32 po 5-6 km czujniki zaskoczyły i pokazały prawidłowe wartości.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa  :)  dokładnie tak jak piszesz. Kalibracje zrobiłem przed drugim wyjazdem i się dogadały czujniki z autem.

Podsumowując - czujniki dogadują się z autem bez potrzeby wizyty w serwisie - prędzej czy później ale się dogadują - jak dzwoniłem do serwisu to mi powiedzieli, że trzeba podjechać żeby skalibrowali - pewnie ze 100 zł by przytulili za nic nie zrobienie  :) .

we Wroclawiu 200 pln za samo kodowanie czujnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty Pieer w Australii jesteś, że do góry nogami :D

On już przyszykował się do zmiany kół,ale bez lewarka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,o 21.00 myślałem czy iść mecz oglądać czy do koleżanki małżonki ....:D:devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...