Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i co? Nie pierwsi i nie ostatni ( ostatnio była wtopa Nokiana, który do testów wysyłał opony z lepszych materiałów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniolo,ale ja to mam przetestowane na organizmie :D 

Jeździłem na efficientach i wskoczyłem na conti...różnica była bardzo zauważalna na niekorzyść conti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że nauka poszła w las? To czemu teraz takie kwiatki nie wychodzą ? Edzik, Continental to jedne z najlepszych (niestety i najdroźszych)opon na świecie.

Maniolo,ale ja to mam przetestowane na organizmie :D

Jeździłem na efficientach i wskoczyłem na conti...różnica była bardzo zauważalna na niekorzyść conti

Jacek , nie wiem na jakim modelu opony testowałeś, ale cichsze nie znaczy lepsze.Oba produkty to wysoka jakość , a goodyeary zawsze fascynuja ciszą , szczególnie zimowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem efficienty 17 w Kaśce przeszedłem na letnie 18 i właśnie conti,Jak na efficientach pozwalałem sobie w deszczu zrobić zjazd ze ślimaka 50-60kmh,to conti pod 50 traciły już przyczepność.To samo z hamowaniem na mokrym,conti szybciej tracą przyczepność


Tak więc testowane na jednym organizmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi Jacku o model opony conti.A telefon przekręcił.

U mnie conti sportcontavt 5 na mokrym jak przyklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na 99% decyzja podjęta....

NOKIAN WR D4 215/60/17       C-A-69db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiana też przekręty ;) A na serio dobre miałem w Tiidzie wrd4.

Zresztą Strider chyba też w Pulsarze

Najlepsze zimowiska jaki miałem (moje subiektywne odczucia) to ultragrp 7 GoodYeara

Jeszcze w n15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti dla mnie są po prostu przereklamowane,swoje zmienilem po tygodniu lub dwoch od zakupu auta(wciąż leżą w szopce i chyba je sprzedam bo jakoś się strasznie do nich zrazilem).Najlepsze opony moim zdaniem jakie miałem do tej pory to hankook ,ktore miałem w antarze,zreszta zdaje się ze w tiguanie też szły na pierwszy montaż.Goodyear eagle w insigni,czy pirelli p7 ktore mam obecnie w qq rowniez oceniam wysoko.Testy testami,ale nasze subiektywne odczucia czesto się różnią od ich wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób tyle opini :) Mimo że hankooki równano z błotem , na forum KIA ,sam teź je kupilem i to 2 komplety.Zimowe do hultaja i letnie do audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie byłem założyć do Kaśki Nokian WR D4.Na krótkim odcinku dały się już poznać z dobrej strony: ciche,miękkie zupełnie inaczej wybierają nierówności niż ich poprzedniczki,z podjazdem na posesję z którym nie radziły sobie Nokiany Wr G2 sport ugility XL,nie było problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób tyle opini :) Mimo że hankooki równano z błotem , na forum KIA ,sam teź je kupilem i to 2 komplety.Zimowe do hultaja i letnie do audi.

W samochodzie służbowym założone mam Hankooki. Głośne są i to bardzo wg. mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem? :P Dobre opony chociaż ja bym Qashqai'a widział raczej na Nokianach WR SUV 3. Nie wiem, czy D4 nie mają zbyt miękkich boków jak na tak wysoki samochód. Pulsar na Nokianach WR D4 16tkach jest wyraźnie niższy niż na letnich 17tkach. 

Miałem gumy XL twarde były,wszystko się czuło,w końcu 17 ''ma  niższy profil niż 16,anie jeżdżę w zimie gdzieś serpentynach więc myślę że nie będzie źle.

Z drugiej strony,dało mi do myślenia,jak widziałem w serwisie jakie zimówki zakładają...Achilles,Barum...i niech się klient buja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko koła....ale przynajmniej do siebie wjadę bez buksowania:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem założyć do Kaśki Nokian WR D4.Na krótkim odcinku dały się już poznać z dobrej strony: ciche,miękkie zupełnie inaczej wybierają nierówności niż ich poprzedniczki,z podjazdem na posesję z którym nie radziły sobie Nokiany Wr G2 sport ugility XL,nie było problemu

 

Trochę póżno, ale jednak :) Generalnie sam mam te opony i w porównaniu do letnich fabrycznych są cichsze i tak samo ekonomiczne. No i balon pozwala wygodniej jeździć po krawężnikach :D Trochę żal będzie wracać na niski profil. Ale gratuluję wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, pytanko czy ktoś może podpowiedzieć jaki jest prawidłowy moment dokręcenia śrub w kołach? Czy dla stalowych i aluminiowych siła dokręcenia powinna być taka sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Rozglądam się powoli za kompletem zimowym i proszę Was o potwierdzenie, że podpasuje:

 

- znalazłem felgi aluminiowe (nie oryginalne) 6,5xJ16, 5x114.3, ET 40, otwór centralny 66,1 - parametry nawet 100 % fabryczne, prawda?

 

- czujniki ciśnienia i nakrętki

 

Opony, to już wedle uznania, ale mam na oku póki co Fuldy Kristall Control HP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie zostajesz na fabrycznych 18tkach kupując tylko opony?

Jestem po prostu zwolennikiem drugiego kompletu kół. Zawsze w autach, które posiadałem tak było i teraz też nic się nie zmieniło, tym bardziej w QQ-łce szkoda mi tych ładnych felg, ale i przekładania co x miesięcy opon, które notabene w rozmiarze 18" też małym wydatkiem nie są. Reasumując, w wulkanizacji wolę się zjawić tylko raz za jednym wydatkiem na odbiór gotowych kół, a czas na sezonowe stanie w kolejce i pieniążki wolę przeznaczyć na coś przyjemniejszego  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...