Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai II - wymiana radia na chińczyka z androidem


toporr23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Posiadam system głośników BOSE.jest wogole szansa na podłączenie tego czy pozostaje mi tylko zwrot stacji?

Poprostu masz nie podlaczony kabelek albo dostales zla wiazke kabli. Zeby zadzialalo BOSE musi dostac sygnal zalanczajacy (12V). Zdaje mi sie ale do BOSE jest jakis dodatkowy kabel (wiazka).Napisz do sprzedawcy i opisz mu problem.

Masz tam kabelek AMP? on powinien byc polaczony z PIN1 mala wtyczka AMP_ON

2020-03-04 13_51_49-Udf192795e12d438aa248e4ea27252dd5B.png (711×908).png

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zozzowrx napisał:

Witam

Jestem nowy. Posiadam podobna stację i po zamontowaniu wszystko działa oprócz dźwięku. Czyli kamery 360,bluetooth,internet,wifi działa a dźwięku żadnego radio nie wydaje. Posiadam system głośników BOSE.jest wogole szansa na podłączenie tego czy pozostaje mi tylko zwrot stacji? Ktoś pomoże? Z góry dziekuje

Do BOSE jest specjalny CAN BUS , jeżeli taki posiadasz to sprawdź styki w kostkach . Na rosyjskim forum pisali o problemie z konektorami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek74 jestes tego pewien? Z tego co mnie wiadomo to Can Bus jest uniwersalny , jeden do wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Banan61 said:

Poprostu masz nie podlaczony kabelek albo dostales zla wiazke kabli. Zeby zadzialalo BOSE musi dostac sygnal zalanczajacy (12V). Zdaje mi sie ale do BOSE jest jakis dodatkowy kabel (wiazka).Napisz do sprzedawcy i opisz mu problem.

Dziękuję za szybką odpowiedź. Sprzedawca jest gotów przyjąć stację z powrotem ponieważ jak się dowiedział od producenta stacja nie obsłuży BOSE bez dodatkowego modulu. Niestety nie posiadają. Ewentualnie poradzili poszukać takiego modułu, adaptera w innej firmie która zajmuje się Car Audio. Nie podaje nazwy gdyż niewiem czy na forum można podawać nazwy firm. Wysłałem maila i czekam na odpowiedz. Nie chcę się pozbywać stacji gdyż jest po prostu zaj.... efajna. Bez porównania do tego co oferuje oryginalnie Nissan. Myślałem jeszcze o zamontowaniu oryginalnej stacji z nowego Nissana qasqaia ale jak stwierdzili u dilera nie ma takiej możliwości. Android Auto by w zupełności wystarczył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Banan61 napisał:

@Wojtek74 jestes tego pewien? Z tego co mnie wiadomo to Can Bus jest uniwersalny , jeden do wszystkich.

Moja nadinterpretacja ,  wiązki różni się ilością kabli . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jutro jeszcze raz się pokuszę o próbę podłączenia. Może jednak coś przeoczyłem albo źle podłączałem. I zobaczę jeszcze co mi odpiszą z firmy zajmującej się Car Audio o dostępności jakiegoś modułu adaptera do BOSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, zozzowrx napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jutro jeszcze raz się pokuszę o próbę podłączenia. Może jednak coś przeoczyłem albo źle podłączałem. I zobaczę jeszcze co mi odpiszą z firmy zajmującej się Car Audio o dostępności jakiegoś modułu adaptera do BOSE

Jeszcze jedna uwaga: przy zamawianiu radia sprzedawca wyraźnie dopytywał, czy system audio to Bose, czy nie, bo są inne wtyki. Ciebie nie dopytywał o to?

Pozdr.,

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprzedawca nie pytal a ja nie pomyślałem że to może mieć znaczenie. I kiedy przesyłka już została wysłana to wtedy właśnie po obejrzeniu filmików na YouTube cos mnie tknęło żeby zapytać sprzedawcy o to BOSE. I faktycznie powiedział że szkoda że wcześniej nie powiedziałem bo może być problem. Ale postanowiliśmy spróbowac z montażem. Link do stacji. https://allegro.pl/oferta/vs-ips-sharp-nawigacja-nissan-x-trial-2014-dvr-9935642734

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie jest Dasaita z PX6 procesorem, musisz uwazac, te podane tu do aktualizacji pliki nie beda pasowac do Twojego radia!

Cytat

Ale postanowiliśmy spróbowac z montażem

Kazdy dobry elektronik/elektryk da rade to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprzedawca nie pytal a ja nie pomyślałem że to może mieć znaczenie. I kiedy przesyłka już została wysłana to wtedy właśnie po obejrzeniu filmików na YouTube cos mnie tknęło żeby zapytać sprzedawcy o to BOSE. I faktycznie powiedział że szkoda że wcześniej nie powiedziałem bo może być problem. Ale postanowiliśmy spróbowac z montażem. Link do stacji. https://allegro.pl/oferta/vs-ips-sharp-nawigacja-nissan-x-trial-2014-dvr-9935642734

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zozzowrx napisał:

No właśnie sprzedawca nie pytal a ja nie pomyślałem że to może mieć znaczenie. I kiedy przesyłka już została wysłana to wtedy właśnie po obejrzeniu filmików na YouTube cos mnie tknęło żeby zapytać sprzedawcy o to BOSE. I faktycznie powiedział że szkoda że wcześniej nie powiedziałem bo może być problem. Ale postanowiliśmy spróbowac z montażem. Link do stacji. https://allegro.pl/oferta/vs-ips-sharp-nawigacja-nissan-x-trial-2014-dvr-9935642734

Jak możesz to ja oddaj. Na Ali kupisz wiele taniej z odpowiednimi modułami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Makrys napisał:
 
 
 
 

Jak możesz to ja oddaj. Na Ali kupisz wiele taniej z odpowiednimi modułami.

Miałem kiedyś w skodzie od nich radio. Jeszcze na windowsie. Padł wyświetlacz. Wymieniali na gwarancji ponad 6 miesięcy. Też bym był za oddaniem. Lepszy kontakt mam z chinczykiem niż z nimi miałem.No i cena. Kupiłeś za 2549 zł? Bo to bardzo dużo a na swojej stronie maja 2199 zł.

Edytowane przez debuger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Makrys said:

Jak możesz to ja oddaj. Na Ali kupisz wiele taniej z odpowiednimi modułami.

Wolałbym kupić w Polsce. Pewnie to śmieszne ale jeszcze nic na Ali nie kupowalem

31 minutes ago, Banan61 said:

Czyli to nie jest Dasaita z PX6 procesorem, musisz uwazac, te podane tu do aktualizacji pliki nie beda pasowac do Twojego radia!

Kazdy dobry elektronik/elektryk da rade to zrobic.

Tak. Dziękuję za poradę. Już w tym wątku doczytałem że trzeba uważać na pliki aktualizacyjne. Muszą być dopasowane

31 minutes ago, Banan61 said:

Czyli to nie jest Dasaita z PX6 procesorem, musisz uwazac, te podane tu do aktualizacji pliki nie beda pasowac do Twojego radia!

Kazdy dobry elektronik/elektryk da rade to zrobic.

No właśnie. U mnie w mieście ciężko o kumatego elektronika

31 minutes ago, Banan61 said:

 

 

Edytowane przez zozzowrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zozzowrx napisał:
 
 

Wolałbym kupić w Polsce. Pewnie to śmieszne ale jeszcze nic na Ali nie kupowalem

Tak. Dziękuję za poradę. Już w tym wątku doczytałem że trzeba uważać na pliki aktualizacyjne. Muszą być dopasowane

No właśnie. U mnie w mieście ciężko o kumatego elektronika

 

Nie powinieneś się bać, kupić na ali. Tu Ci koledzy podadzą sprawdzonych sprzedawców. Teraz możliwa jest szybka dostawa, nawet z Polski. Ale fakt, ja też miałem obawy, dlatego pierwsze radio kupiłem w Euro-Watt. Tak jak Ty. Zdecydowanie polecam AliExpres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, debuger said:

Nie powinieneś się bać, kupić na ali. Tu Ci koledzy podadzą sprawdzonych sprzedawców. Teraz możliwa jest szybka dostawa, nawet z Polski. Ale fakt, ja też miałem obawy, dlatego pierwsze radio kupiłem w Euro-Watt. Tak jak Ty. Zdecydowanie polecam AliExpres.

W takim razie jeszcze czekam na odpowiedź odnośnie nowego okablowania obsługującego BOSE a jeżeli nic się nie uda to chętnie skorzystam z wiarygodnego linka do stacji na Ali. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, debuger said:

Miałem kiedyś w skodzie od nich radio. Jeszcze na windowsie. Padł wyświetlacz. Wymieniali na gwarancji ponad 6 miesięcy. Też bym był za oddaniem. Lepszy kontakt mam z chinczykiem niż z nimi miałem.No i cena. Kupiłeś za 2549 zł? Bo to bardzo dużo a na swojej stronie maja 2199 zł.

Kupiłem w zestawie z rejestratorem. Fakt samo radio 2199zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, MisilYE said:

Było gdzieś o tym ,prawdopodobnie  brakuje zasilania na 1 pinie  aktywujący system bose .

 

Screenshot_20201124_115204_com.android.chrome.thumb.jpg.4da1b6b806f8dee9a0f51c70f11faeac.jpg. Może to jest rozwiazanie. Co prawda tam jest qashqai j10 ale może w przypadku nowszego modelu jest tak samo

Niestety jak się dowiedziałem producent mojej stacji multimedialnej nie przewiduje innego okablowania do niej niż to co w zestawie, natomiast firma zajmująca się rozwiązaniami car audio nie posiada żadnego modułu ani wiązki dedykowanej do mojego modelu samochodu. Tak że pozostało mi odwiedzenie w czwartek firmy montującej ze Szczecina i nadzieja ze jakoś podłącza ten dźwięk... 

Edytowane przez zozzowrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was korzysta z aplikacji Tidal na PX6?
Ja właśnie zainstalowałem i ekran logowania się pokazuje ale potem po zalogowaniu już absolutnie nic się nie pokazuje.
Jest tylko czarny ekran z play, ustawienia streamingu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacoob napisał:

Czy ktoś z was korzysta z aplikacji Tidal na PX6?
Ja właśnie zainstalowałem i ekran logowania się pokazuje ale potem po zalogowaniu już absolutnie nic się nie pokazuje.
Jest tylko czarny ekran z play, ustawienia streamingu i tyle.

Mam tak samo. Nie chciało mi się kombinować i jak naprawdę muszę słuchać tidal to puszczam przez telefon. A i tak więcej słucham openFM  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 9.11.2020 o 10:47, cysiu napisał:

ok chińczyk wysle nowe kable, niby canbus jest ten sam,

dzisiaj zauważyłem też że w kablach które mam gniazdo od anteny różni się nieznacznie i nie do końca pasuje tak jak powinno..

zobaczymy jak przyjdą kable czy wszystko będzie działać....

 

 

Kable dotarły, radio uruchomiło się... teraz tylko testy... ale jak zwykle musi być jakieś ale... czy ktoś zauważył u siebie problemy z podłączeniem anteny ?

Wygląda na to że w moim oryginalnym radiu, gniazdo od anteny różni się od gniazda tego które jest w wiązce przysłanej od chińczyka i kabel z instalacji nie chce za bardzo z sobą współgrać...  (jakiś nowszy model radia ?)

szukałem na allegro czy nie da się kupić samego gniazda i już bym to sobie podmienił ale jak na razie nic nie znalazłem , więc prawdopodobnie wyciągnę piny z wiązki i podłączę bezpośrednio pod kable z instalacji, trochę izolacji i będzie grało....

 

Po prawej zdjęcie gniazda w oryginalnym radiu, po lewej to co jest w kablach od chińczyka, i nie ma znaczenia czy to CB068 czy CB008 -  w obu gniazdo jest takie samo.. 

 

 

20201124_182457.jpg

Edytowane przez cysiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cysiu napisał:
 
 

 

Kable dotarły, radio uruchomiło się... teraz tylko testy... ale jak zwykle musi być jakieś ale... czy ktoś zauważył u siebie problemy z podłączeniem anteny ?

Wygląda na to że w moim oryginalnym radiu, gniazdo od anteny różni się od gniazda tego które jest w wiązce przysłanej od chińczyka i kabel z instalacji nie chce za bardzo z sobą współgrać...  (jakiś nowszy model radia ?)

szukałem na allegro czy nie da się kupić samego gniazda i już bym to sobie podmienił ale jak na razie nic nie znalazłem , więc prawdopodobnie wyciągnę piny z wiązki i podłączę bezpośrednio pod kable z instalacji, trochę izolacji i będzie grało....

 

Po prawej zdjęcie gniazda w oryginalnym radiu, po lewej to co jest w kablach od chińczyka, i nie ma znaczenia czy to CB068 czy CB008 -  w obu gniazdo jest takie samo.. 

 

 

20201124_182457.jpg

U mnie wszystko było w najlepszym porządku. Wszystkie wtyczki pasowały jak ulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy ktos z Was korzysta z iPhone'a i udostepnia (hot spot) internet dla stacji Dasaita? Od poczatku problem mam taki, ze Dasaita automatycznie nie laczy sie z telefonem. Musze wylaczyc w telefonie hot spot i wlaczyc (za kazdym razem) :/ Jak u Was? To samo?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...