Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai II - wymiana radia na chińczyka z androidem


toporr23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, stasziek napisał:

Hej,

Czy ktos z Was korzysta z iPhone'a i udostepnia (hot spot) internet dla stacji Dasaita? Od poczatku problem mam taki, ze Dasaita automatycznie nie laczy sie z telefonem. Musze wylaczyc w telefonie hot spot i wlaczyc (za kazdym razem) :/ Jak u Was? To samo?

 

Pozdrawiam

Próbowałem, ale szybko zrezygnowałem. Kupiłem tani router mobilny na usb za ok. 150zł, kartę sim z danymi 20GB/miesiąc za 20 zł i ma Internet w aucie. Najlepsze i najbardziej niezawodne rozwiązanie.

Pozdr.,

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kupiłem  router mobilny

Ja tez tak zrobilem. Huawei E 8372 i super zadowolony i kazdy w aucie moze miec internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZibiT napisał:

Próbowałem, ale szybko zrezygnowałem. Kupiłem tani router mobilny na usb za ok. 150zł, kartę sim z danymi 20GB/miesiąc za 20 zł i ma Internet w aucie. Najlepsze i najbardziej niezawodne rozwiązanie.

Pozdr.,

Z.

gdzie taka oferta na net?

Ok widze, ze PLAY ma 10zl za 10GB :)

1 godzinę temu, Banan61 napisał:

Ja tez tak zrobilem. Huawei E 8372 i super zadowolony i kazdy w aucie moze miec internet.

Czy jakies tansze odpowiedniki routera tez beda ok? na olx widze, ze sa nawet za ok 60zl :D

Edytowane przez stasziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, stasziek napisał:
 
 

gdzie taka oferta na net?

Czy jakies tansze odpowiedniki routera tez beda ok? na olx widze, ze sa nawet za ok 60zl :D

Najtańszy net jest w play (to nie reklama). 10/10, czyli za każde rozpoczęte 10 gb płacisz 10 zł (https://www.play.pl/oferta/play-internet/elastyczny-internet/). Jak nie używasz , to nic nie płacisz. Mam takie dwie karty. Jedną w aucie z routerem, który kiedyś dostałem w jakiejś sieci a drugi w telefonie. Ukryty w schowku a dokładnie przymocowany na magnez (bo nie jest w formie pendrive). Router może być dowolny, byle działał :). Jednak za 60 zł z LTE to raczej ciężko znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, debuger napisał:

Najtańszy net jest w play (to nie reklama). 10/10, czyli za każde rozpoczęte 10 gb płacisz 10 zł (https://www.play.pl/oferta/play-internet/elastyczny-internet/). Jak nie używasz , to nic nie płacisz. Mam takie dwie karty. Jedną w aucie z routerem, który kiedyś dostałem w jakiejś sieci a drugi w telefonie. Ukryty w schowku a dokładnie przymocowany na magnez (bo nie jest w formie pendrive). Router może być dowolny, byle działał :). Jednak za 60 zł z LTE to raczej ciężko znaleźć.

Jak nie jest w formie pendrive'a to jak się ładuję? ma gniazdo usb i od czasu do czasu tak?

Edytowane przez stasziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

na olx widze, ze sa nawet za ok 60zl

Za 60zl ? pokaz przyklady ? To raczej nie WiFi Router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, stasziek napisał:
 
 
 
 
 
 

Jak nie jest w formie pendrive'a to jak się ładuję? ma gniazdo usb i od czasu do czasu tak?

W formie pena to taki, o którym pisał kolega Huawei E 8372 (z wtykiem USB- jak pendrive), ten biały.  Ja mam taki jak ten czarny, nie koniecznie PLAY :) (podłączany przewodem USB). Oba włączone są na stałe (zapewne) do gniazda zapalniczki w schowku.

Modem-LTE-Huawei-E8372h-320.jpg

router.jpg

Edytowane przez debuger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja mam ten bialy  podlaczony do zapalniczki, potrzebuje tylko zasilania, wszysko leci przez WiFi. Raczej kazdy router z ktorym stacja laczy sie przez WiFi bedzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modemu - czyli w tym przypadku pendrive - wpinasz go w USB (pod klima lub w schowku) i Dasaita automatycznie widzi siec czy musisz to jeszcze jakos skonfigurowac (jak w przypadku routera) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko widzi siec ale reszte musisz wpisac recznie tzn. wybierasz siec ( np Huewai E8372) klikasz dalej na polacz i wpisujesz password i gotowe.

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie:) Co wg Was jest wygodniejsze? modem (pendrive) czy router (z powyzszego zdjecia, czarne urzadzenie). Docelowo urzadzenie chce wpinac w podlokietniku w gniazdo usb (moze byc bezposrednio badz przez kabel), gniazdo zapalniczki mam zajete przez kamerke. Czy oba rownie szybko sie wybudzaja i lacza z Androidem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, stasziek napisał:
 
 

Ostatnie pytanie:) Co wg Was jest wygodniejsze? modem (pendrive) czy router (z powyzszego zdjecia, czarne urzadzenie). Docelowo urzadzenie chce wpinac w podlokietniku w gniazdo usb (moze byc bezposrednio badz przez kabel), gniazdo zapalniczki mam zajete przez kamerke. Czy oba rownie szybko sie wybudzaja i lacza z Androidem? 

Pewnie nikt za bardzo modemu nie używał, ale modemy potrzebują sterowników, ponieważ transfer danych idzie po USB, a router wymaga tylko zasilania. Czy Dasaita ma sterowniki na pokładzie? Nie wiem i tak jak pisałem, nikt się nie chwalił, aby coś takiego skonfigurował. Pewnie tylko dla wybranych modeli. Jak dla mnie router to zdecydowanie lepsze wyjście.Co więcej, po zmianie auta zabierasz urządzenie i też śmiga w nowym aucie. Konfiguracja? Prawie żadna tak jak w telefonie. Tylko wpisać hasło do routera. Sam router skonfigurować lepiej sobie w domu (nazwa sieci i hasło).Łączy się szybko w zależności od routera bo przecież musi się uruchomić. Router taki jak mój, czyli na przewodzie ma taką przewagę, że nawet bez zasilania, po wyłączeniu silnika działa, ponieważ ma swoja baterie, która wystarczy na kilka godzin. A co do podpięcia zasilania to zawsze lepiej z zapalniczki, bo tam większy prąd. Trzeba w zapalniczkę wsadzić zasilacz(ładowarkę) np. na trzy gniazda USB, co też przyda się do szybkiego ładowania telefonu. Polecam firmę Green Cell np. (Ładowarka Samochodowa Green Cell GC PowerRide 54W 3xUSB 18W z technologią szybkiego ładowania Ultra Charge). Wejście USB warto zostawić, na np. muzykę z pena.

Ladowarka-Samochodowa-Green-Cell-PowerRide-3xUSB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, stasziek napisał:
 
 

Dzięki! Zamówiłem routerek (ten czarny) :)

No i super. Taki routerek wyjmujesz z auta jak jesteś na urlopie gdzie nie ma wi-fi i rodzinka ma internet :) Dużo zastosowań :). Ja zapominam, że mam, ale operator co miesiąc przypomina..."nie odnotowaliśmy wpłaty" ...hehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Banan61 napisał:
 
 

Czy ten czarny ma akku ?

Tak, jak każdy tego rodzaju routerek. Żeby włożyć karte SIM, trzeba otworzyć routerek i wyjąć baterię. Jak w telefonach w zamierzchłych czasach. Akumulatorki oczywiście można dokupić na allegro jakby co.

routerek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Banan61 napisał:
 
 
 
 

Jak ma, to znaczy ze jak zgasze auto to router musze sam wylaczyc ?

Ale po co? Generalnie nie widzę sensu wyłączania. Jak bateria zdąży się wyładować, to się wyłączy :). Można włączyć tryb automatycznego usypiania gdy nie ma transferu danych (aby wybudzić, trzeba zwykle wcisnąć jakiś przycisk), ale po co. Akumulatora nissana nam nie rozładuje (bateria ma ok.1500mAh, 2-3 razy mniej od smartfona ), obcy nie skorzysta z naszego transferu, bo nie zna hasła. Sieć można też ukryć, jak komuś zależy.

routerek.jpg

Edytowane przez debuger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ( oczywiscie moje zdanie) ze bialy jest lepszym rozwiazaniem( w aucie) bo nie trzeba nic robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, debuger napisał:

Ale po co? Generalnie nie widzę sensu wyłączania. Jak bateria zdąży się wyładować, to się wyłączy :). Można włączyć tryb automatycznego usypiania gdy nie ma transferu danych (aby wybudzić, trzeba zwykle wcisnąć jakiś przycisk), ale po co. Akumulatora nissana nam nie rozładuje (bateria ma ok.1500mAh, 2-3 razy mniej od smartfona ), obcy nie skorzysta z naszego transferu, bo nie zna hasła. Sieć można też ukryć, jak komuś zależy.

routerek.jpg

I dlatego ja wyciągnąłem akumulatorek z routera, teraz wyłącza się wraz z zanikiem prądu w gnieździe zapalniczki a włącza się bez konieczności naciskania jakiegokolwiek przycisku po otwarciu drzwi.

Tyle,że ja mam Alcatel'a MV70VK

Edytowane przez EmPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem, ze niektore bez akku nie chca sie uruchomic. Trzeba na to uwazac (np. Huawei E5330,  Huawei E5577 )

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszyscy piszą o dasiata. Sam zapytałem na ali czy coś będzie pasować do pulsara. Po pokazaniu dechy zaproponowali 2din 7 calowe max 10 px6 i okablowanie z dekoderem can CB008 do xtraila i qq. Czy ktoś z was miał do czynienia z radiami gms? Myślałem ewentualnie o navix 9501. Wszyscy tu zachwalacie dasaitę, ale ja grzebiąc na firach innych marek i na zagraniczych to mi tak opinia pół na pół wychodzi. Czy ktoś miał z was problemy, że coś padło, albo coś zle wysłali, jak z gwarancją, reklamacją? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...