Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spolszczenie nissan lcn1


Jaromega
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja tego nie sprawdzałem, po wgraniu spolszczenia tak jak pisałem wcześniej skasował mi wszystkie  punkty POI z tego by wynikało że w oryginalnym oprogramowaniu POI były w sofcie, już zgłupiałem do reszty, a ten myk podany przez Ciebie z wgraniem bezpośrednio do folderu myPOIs się sprawdza ? muszę odnaleźć fakturę i zadzwonię czy potwierdzi że po wgraniu jego spolszczenia kasuje on POI (jeżeli jeszcze istnieje ta firma). opisałeś ten myk 19 Września 2020 powiedz czy to działa ?

Dam znać 

Pozdrawiam JKR 

Edytowane przez Krzysior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog myPOIs z zawartością mypoiwarnings z zawartością w postaci Alerts_Q311.ntq jest nadpisywane w procesie zmiany softu. 

IMG_20220204_165502.jpg

Edytowane przez Jaromega
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prod info. data v11 jest z sierpnia 2021 a V6 z maja 2021. Potestujemy. Pozdrawiam
Mógłbyś wrzucić oba pliki info.txt? Czyli ta wersja NC2 V6 która udostępnił Krzysior jest najnowsza, jeśli chodzi o dokładność map?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to spolszczenie od Ciebie kasuje czy nadpisuje POI 

Dzięki za wiadomość 

Pozdrawiam JK R

5 minut temu, Krzysior napisał:

ok zaraz wrzucę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to mi ciśnienie skoczyło że tak powiem wszystkie mapy mają ten sam text z 2021 a właściwie 2020  jedna wielka ściema

Edytowane przez Krzysior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
4 godziny temu, Krzysior napisał:

... a ten myk podany przez Ciebie z wgraniem bezpośrednio do folderu myPOIs się sprawdza ?

Czy sądzisz, że kilka dni nad tym siedziałem i szczegółowo opisałem efekt końcowy tylko po to, by ludzi wprowadzić w błąd ?
Przypomnę tylko, że ja to testowałem na NC3 i z wykorzystaniem profesjonalnej bazy fotoradarów predefiniowanej do NC1, NC2 i NC3, a nie jakiegoś badziewia którego w necie pełno.

4 godziny temu, Krzysior napisał:

zadzwonię czy potwierdzi że po wgraniu jego spolszczenia kasuje on POI

Pisz kolego konkretnie, bo co innego baza POI, a co innego zawarta w niej baza fotoradarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki wysłałem

No słowo "nadpisuje" ma różne znaczenia sorry dalej nie wiem co się dzieje po spolszczeniu

czy kasuje czy nadpisuje.

Przy nadpisywaniu może usunąć albo dodać dane
Naprawdę nie wiem co się dzieje po spolszczeniu liczyłem na to że skasuje te cholerne POI

Pozdrawiam JK R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
29 minut temu, Krzysior napisał:

Naprawdę nie wiem co się dzieje po spolszczeniu liczyłem na to że skasuje te cholerne POI

Przypomnę tylko, co napisałeś tutaj

W dniu 2.02.2022 o 16:53, Krzysior napisał:

Mam pytanie w sprawie spolszczenia, zaraz po spolszczeniu prze firmę zniknęły punkty POI wgrałem oryginalne od  Nissana i ni jak ich usunąć,

To po kiego ... dogrywałeś nissanowskie POI, skoro wiadomo że zawierają badziewną bazę fotoradarów ?
Jak czytam ten temat, to łapki opadają - same sprzeczności i dziwaczne kombinacje:huh:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju bardzo Pana przepraszam, prosiłem tylko o potwierdzenie czy to działa, tylko i tylko tyle.

Przepraszam jeżeli to Pana to dotknęło.

Jeżeli chodzi o moje badziewie to proszę też uszanować moją pracę na którą poświęciłem kilka godzin,  profesjonalne fotoradary ni jak się mają do  wyskakujących suszarek (ulubione miejsca policji to moje badziewie) jest większe wielkością  od "predefiniowanej" listy  punków w Polsce, napisałem że to dotyczy punktów POI  (mając na myśli suszarki w związku z nowym taryfikatorom  mandatów,   po co mi punkty stacji paliw czy jedzenie na terenie Polski) siedziałem w Excelu i wyciągałem z różnych najnowszych  plików i kopiowałem z powrotem do jednego pliku, robota zmarnowana bo Pan tą opinią mnie podsumował jednym wpisem ;
link do aktualnych POI  na całą EU 28-12 2021 2021  https://drive.google.com/drive/folders/1VbzZcrMfcq1X3btXv7FceHhYXQpTRR7s?usp=sharing

ale po co mi to badziewie ? mam 64 lat z komputerami zaczynałem od systemu  DOS-a  w 1992 r. iale teraz widzę że młodzież ma zawsze rację, zacząłem zwiedzać Polskę, jest piękna 

Pozdrawiam JK R

 

28-12-2021, 17:17

 

 

Edytowane przez Krzysior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dogrywałem punktu POI bo tak zasugerował Pan który spolszczał to był rok 14-15, ale muszę sobie wgrać własne

zielonego pojęcia nie miałem jak to działa i weszły punkty z Nissan Connect z serwisu . to był rok 14-15

Dzisiaj jestem mądrzejszejszy

Pozdrawiam JK R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
1 godzinę temu, Krzysior napisał:

... ale po co mi to badziewie ? mam 64 lat 

Szanowny kolego - rówieśniku. :D
Daleki jestem od tego, by nie szanować czyjejś pracy, zaangażowania, a tym bardziej by komuś ubliżać. Pisząc o badziewnych zestawach POI miałem na myśli kilka portali, które zbierają od użytkowników punkty nie weryfikując ich aktualności, po czym wystawiają do pobrania "w nagrodę" za ileś tam wstawionych punktów, lub odpłatnie. Nie będę tutaj podawał nazw tych portali, by nie wkładać kija w mrowisko.

Jeżeli moje wcześniejsze opinie zabrzmiały zbyt dosadnie, to przepraszam :0recourse:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze poproszę administratora o przeniesienie dyskusji do nowego postu w którym następowała by dyskusja o mapach - że spolszczenia ta dyskusja zeszła na inne tory. W spolszczeniu jest plik z punktami poi i jest on zapisywany razem w sofcie urządzenia (tak mówią skrypty zawarte w spolszczeniu). Prawdopodobnie instrukcja wgrywania swoich poi poprzez Pendrive wymusza zapisanie (zastąpienie) własnych poi. Pewnie da się wzorem spolszczenia zbudować plik alertowy i tak jak przy zmianie softu skopiować go do urządzenia i wtedy zastępowały te poi wbudowane. 

Analizując palpacyjnie to te wszystkie daty na karcie z mapami można pozmieniać (zawsze sugeruje to nowszą wersje map). Wychodzi to na testach.

Edytowane przez Jaromega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka 1 to mapa niby nowszą (podobno z nc2v6 2020).

Fotka 2 to z nc1v11 (z resztą mojej).

Jest różnica?

IMG_20220205_122921.jpg

IMG_20220205_123025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety myślę, że niektórzy sprzedawcy-dystrybutorzy po prostu robią w jajo modyfikując w zapisach plików co chcą. Ale to moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał kolega Jaromega papier przyjmie wszystko w obu plikach tych map plik info.txt jest ta sama data 2020 a różnica widoczna. Mapy ściągam  z jednego z portali uczestnictwo jest płatne i to sporo jak na moją rentę. ale tam nie można nic skrytykować (najpierw nagana, potem ban), raz mnie zablokowali na cacy, ale po rozmowie odblokował łaskawie, więc już się nie odzywam szkoda kasy.

Pozdrawiam JK R

Jeszcze nie zaglądałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka 1 to mapa niby nowszą (podobno z nc2v6 2020).
Fotka 2 to z nc1v11 (z resztą mojej).
Jest różnica?
IMG_20220205_122921.thumb.jpg.68360eda913ad277e494325727336db5.jpg
IMG_20220205_123025.thumb.jpg.c2422320b1c70abe70375b9d3cd5b52f.jpg
Czy możesz udostępnić swoją wersję map?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jaromega napisał:

Oczywiście. Popatrz na PW. Pozdrawiam

Dziękuję.

Jeśli chodzi o POI, to nie wiem czemu się tak spinacie przy tych fabrycznych fotoradarach. Nawet najnowsza baza jest moim zdaniem bezużyteczna, bo po pierwsze, co kwartał trzeba robić jakieś myki żeby sobie bazę wgrać do auta, po drugie, najważniejsza jest "ochrona" podczas jazdy przed suszarkami oraz nieoznakowanymi radiowozami, a takiego POI jeszcze nikt nie wymyślił. Powiem Wam jak ja to robię, od 9-10 lat nie dostałem mandatu ... odpukać 😉

Instalujecie na telefonie program Macrodroid (do automatyzacji): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arlosoft.macrodroid&hl=pl&gl=US

Importujecie załączone makro "Bluetooth-_ON_w_samochodzie" (koniecznie zmieńcie rozszerzenie tego pliku z .pdf na .macro / nie dało się inaczej wstawić na forum jako plik w załączniku, a linkować nie chciałem)

Instalujecie Yanosika (jeżeli ktoś jeszcze nie ma) i konfigurujecie go tak, żeby po połączeniu z zestawem BT w samochodzie (NISSAN CONNECT), automatycznie się uruchamiał. Będzie działał praktycznie w tle. Robi się to w ustawieniach programu >> bluetooth.

Jak to działa w praktyce (założenie >> bezobsługowość). Wchodzicie do samochodu, po przejechaniu krótkiego odcinka, telefon automatycznie wykryje, że jedziecie samochodem (czasami wystarczy mocniej przyspieszyć i już wykrywa), włączy sam BT. Włączony BT, podłączy się automatycznie do zestawu NISSAN CONNECT (potwierdzi to komenda głosowa "Telefon połączony"), a to wygeneruje automatycznie włączenie YANOSIKA, który działa w tle i na bieżąco informuje Was o POI >> tych najważniejszych: suszarki i nieoznakowane radiowozy. Nie musicie nawet wyciągać telefonu z kieszeni. Po wyjściu z samochodu, BT się wyłącza po 5 minutach, a Yanosik od razu po odłączeniu od NISSAN CONNECT. 5 minut ustawione jest specjalnie, gdybyśmy na szybko wychodzili po coś z samochodu, żeby utrzymać aktywne połącznie BT.

Sprawdzone na kilku telefonach i samochodach, działa doskonale 😁

Bluetooth-_ON_w_samochodzie.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego rozwiązania już korzystam, tylko po połączeniu tel z NC komunikaty z Janosika idą głośnikiem telefonu a jak jest połączenie to już idzie przez NC. 

Po prostu chcemy odwalić robotę za twórców NC (Bosh i Nissan). Taki sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to git. Rondo jest, także widać która mapa nowsza :) Wgrywam właśnie na kartę SD.

Zrzut ekranu 2022-02-06 114028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2022 o 12:57, Jaromega napisał:

Fotka 2 to z nc1v11 (z resztą mojej).

IMG_20220205_123025.jpg

O tą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...