Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

;) Witam,

 

na wstępie chciałbym wszystkich powitać !!!

 

Będe pisać na forum pod warunkiem zakupu auta, a już na 100% kiedy kupie Maxime.

 

Dlaczego akurat Maxima ? Ponieważ sąsiad ma Passata, kolejny ma Audi A6 a ja chciałbym być nietuzinkowy na drodze.

 

A mianowicie chodzi mi o dobre wyposażenie: klima, skóry, skrzynie automatyczną oraz co najważniejsze to spojrzenie sąsiada - niezastąpione. (tak na marginesie to jak taka Maxima się ma do Forda Focusa w dieslu 1.8, samochód raczej nowy, dodam, że właśnie jeździ takim mój sąsiad).

 

Zanim rozpocznę poszukiwania chciałbym zapytać:

 

wersja A 32- silnik 2 litry czy 3 litry ? Wersja Usa czy Europa ?

 

Jeżeli chodzi o spalanie to wiem, że silniki są oszczędne i podobno o legendarnej niezawodności.

 

Jak tylko pomożecie mi w wyszczególnieniu, które jest lepsze to od razu udaje się w poszukiwania.

 

 

Czekam z niecierpliwością

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca kłamie, napisał : "Witam sprzedam nissana maxime QX rok 1997 stan dobry moc 200km silnik 3.0V6 Polecam!!!!!!!!!!"

- rok produkcji to 95 lub 96,

- to nie jest 3.0

- moc to 140KM a nie 200

 

Grzechu !

Jeśli chodzi o silnik, to gość zrobił pewnie przekładkę silnika na 3.0, a zostawił tylko osłonę z napisem 2.0 Płaci sobie teraz ubezpieczenie około 100zł mniej :) trzeba by nad tym pomyśleć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B52 jesli szukasz maximy to ja bym rozgladal sie tylko za 3.0. 2.0 Moze i spali mniej ale po pewnym czasie mozesz poczuc duzy niedobor mocy. Jesli chodzi o to czy kupic qx czy us to chyba tylko kwestia gustu. Rozniece tak na szybko jakie mi przyszly do glowy to inny kolektor ssacy, hamulce, brak komputera pokladowego w us. Jesli chodzi o porownanie maximy do focusa to nie ma co porownywac. To zupelnie inna klasa aut. Jesli bys interesowal sie wersja us to moj brat bedzie chyba niedlugo swoja sprzedawal.

8da8f37c21e5664d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu !

Jeśli chodzi o silnik, to gość zrobił pewnie przekładkę silnika na 3.0, a zostawił tylko osłonę z napisem 2.0 Płaci sobie teraz ubezpieczenie około 100zł mniej :) trzeba by nad tym pomyśleć :lol:

Szalony ten numer z przekładką to faktycznie niegłupi pomysł, ale na zdjęciu w tej Maxi jest na 100% silnik 2.0 więc gość ściemnia. Skoro nie zna podstawowych parametrów swojego auta to źle świadczy o wiarygodności jego oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się dołączam do pytania, bo małą miałem styczność z 2l motorem i ciężko mi dostrzec różnicę. Jedyne co widzę po za brakującą osłoną to, że osprzęt przed liftem i brak tempomatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to ze zachwalam maxime brata ale ona ma juz zrobiony ten mod dolotu :D

 

 

A co daje taki mod ?

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretny bulgot!!! ... nie ma szans żeby ktoś się nie obrócił jak wciśniesz mocno gaz :devil:

 

To ja taki chce mieć jak już zakupie Maxi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przy kazdym odpaleniu Twojego V6, passat sasiada sam bedzie do garazu sie chował ze wstydu :) ...a sasiad bedzie go po kryjomu wypychal przed podwórko, zebys nie slyszaj klekotu jak go odpali :D

 

No mistrz tekst :D

Ale o jaki dokladnie myk chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dolocie ma inny kształt w silniku 2.0 i inny w 3.0

 

Hmmm.....może kolektor został od 2.0 a silnik jest 3.0

 

Sprawdziłem teraz uszczelki pod kolektor dla 2.0 oraz 3.0 wychodzi,że są różne ;)

 

Zadzwonię jutro do gości a i zapytam co jest grane :D

Edytowane przez Szalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B52 jesli szukasz maximy to ja bym rozgladal sie tylko za 3.0. 2.0 Moze i spali mniej ale po pewnym czasie mozesz poczuc duzy niedobor mocy. Jesli chodzi o to czy kupic qx czy us to chyba tylko kwestia gustu. Rozniece tak na szybko jakie mi przyszly do glowy to inny kolektor ssacy, hamulce, brak komputera pokladowego w us. Jesli chodzi o porownanie maximy do focusa to nie ma co porownywac. To zupelnie inna klasa aut. Jesli bys interesowal sie wersja us to moj brat bedzie chyba niedlugo swoja sprzedawal.

8da8f37c21e5664d.jpg

 

 

Zapytaj o rok prod, przebieg, gdzie był serwis i ogólny stan.

A...i cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat wraca w czwartek z urlopu to napisze wszystko a na dzien dzisiejszy moge napisac:

1998r wersja se. Jest to byla maxima butryna (starsi uzytkownicy pewnie jeszcze ja pamietaja). Ma zalozone bixenony (chyba tylko dwie maximy w pl maja), dotykowy monitor na panelu srodkowym (podpinasz pod niego lapka i masz centrum dowodzenia :P) i oczywiscie zrobiony mod dolotu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat wraca w czwartek z urlopu to napisze wszystko a na dzien dzisiejszy moge napisac:

1998r wersja se. Jest to byla maxima butryna (starsi uzytkownicy pewnie jeszcze ja pamietaja). Ma zalozone bixenony (chyba tylko dwie maximy w pl maja), dotykowy monitor na panelu srodkowym (podpinasz pod niego lapka i masz centrum dowodzenia :P) i oczywiscie zrobiony mod dolotu ;)

A ile by brat chciał za takie cudeńko ?

I o co chodzi z tym modem dolotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat wraca w czwartek z urlopu to napisze wszystko a na dzien dzisiejszy moge napisac:

1998r wersja se. Jest to byla maxima butryna (starsi uzytkownicy pewnie jeszcze ja pamietaja). Ma zalozone bixenony (chyba tylko dwie maximy w pl maja), dotykowy monitor na panelu srodkowym (podpinasz pod niego lapka i masz centrum dowodzenia :P) i oczywiscie zrobiony mod dolotu ;)

 

 

Już mi się podoba,

czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jak juz bedzie na sprzedaz to pojawi sie tu link do ogloszenia. Cena ok 16tys zl.

 

Świetnie :-)

 

Dopiero co zacząłem pisać na forum a już jest szansa, że zakupie auto być może od Klubowicza.

 

Lepiej od Klubowicza niż od obcego... he!

 

Czekam z niecierpliwością.

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może jakieś poglądowe rysunki jak to ma wyglądać bo nie mam za bardzo pojęcia co i jak zrobić :)

 

 

Dołączam się do prośby o instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...