Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Układ wydechowy


BossNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Średnice rur to:

- Średnice zewnętrzne: 60mm.

- Średnice wewnętrzne: 57,5mm.

 

Wymiary tłumików środkowych (przelotowych):

- Średnica zewnętrzna: 101mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił jeszcze inaczej.

za każdym razem piszecie o org. replikach, podrubach które i tak nic nie dodają mocy jedynie czego się oczekuje to dźwięku.

bywałem na różnych spotach zlotach organizowanych wyścigach i zazwyczaj wszystkie wydechy sprowadzane czy to w innych samochodach czy w Z brzmią jakoś tak bez wyrazu...

Ja osobiście uspawałem przelot 2.5 cala i jest za***iście

na żywo brzmi jeszcze lepiej

Edytowane przez 35zdawid1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomianm ze mam juz zalozone inne kolektory wydechowe (dluzsze niz te chinczyki z allegro) wiec pasowalo by dalej pociagnac wydech.

 

Oj będzie darło mordę :D


Jak katalizatory są na swoich miejscach to Turboworks bardzo fajnie brzmi :)

 

No wlasnie chetnie bym wyrzucil katalizatory, wsadzil downpipe'y i podjechal do Ciebie Coobcio zebys mi wylaczyl sondy w kompuetrze zeby bledow nie wypluwalo.

 

Co do przelotu to boje sie ze bedzie za glosno a ja czasami jezdze w dluzsze trasy - srednio raz w tygodniu w Warszwie jestem - i boje sie zeby wydech nie byl meczacy w takim przypadku.

Dawid a Ty masz kompletny przelot od kolektorow do samego konca czy masz jakiekolwiek tlumiki?

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie zakładałem replikę HKS, niby kupiłem droższy zestaw o wiekszej średnicy a i tak nie obeszło sie bez przerabiania aby wszystko pasowało jak igiełka

więc lepiej odrazu liczyć +500zł za poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w miejsce katalizatorów małe tłumiczki później idzie środkowy i końcowy generalnie wygląda podobnie do serii.

tłumiki są też przelotowe w środku idzie rura z siatki z jakimś wygłuszeniem. Nie jest mega głośno ale po 2-3 godz jazdy głowa może zacząć boleć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech robiłem w firmie rm motors w Olsztynie. Oni są producentami tych tłumików i robili mi je w tym samym czasie co był spawany wydech to ich oferta nie ma takich akurat jak u mnie ale wiadomo że chodzi o to samo

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=rm+motors&bmatch=seng-v6-p-sm-1-mt-1209

Nie wiem czy znajdę zdjęcia jak coś to wjadę na podnośnik w tygodniu i je prześlę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davidowa Zetka bardzo przyjemny dźwięk wydaje.

Ps. między zmianami biegów takie zgrzytanie słyszę jakby panewka stukała - to z wydechu te odgłosy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film był nagrany ze 3 lata temu do tego stożek wtedy siedział i to on raczej takie dźwięki wydawał a panewki po dziś dzień chodzą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie jest głośno lubię to długie kolektory robią robote , wygłuszone i cały ukl. to daje  power'a. Ten silnik dużo nie potrzebuje, aby dobrze gadał .

 

...ale stożek uja daje w Z.etkach czytałem lepiej KN i org dolocie , czy ja juz mylę pojęcia........ hihihi

Edytowane przez razzar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest głośno lubię to długie kolektory robią robote , wygłuszone i cały ukl. to daje  power'a. Ten silnik dużo nie potrzebuje, aby dobrze gadał .

 

...ale stożek uja daje w Z.etkach czytałem lepiej KN i org dolocie , czy ja juz mylę pojęcia........ hihihi

 

Coobcio chwali mój dolot

 

http://www.jimwolftechnology.com/customer_part_detail.asp?PartID=350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzicie , że ma sens zamykać filtr od góry? Wydaje mi się , że nie daje to jakiejś szczególnej izolacji cieplnej. Ja mam doprowadzenie zimnego powietrza spod zderzaka plus wloty w masce i jak deszcz nie pada to nie zakładam tej pokrywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

a ja troche odkope :D

 

panowie co najepiej zrobic zeby poprawic troche dzwiek w zetce,

ktos kiedys napisal ze wywalenie tlumika srodkowego daje fajny efekt. ktos ma tak zrobione?

bo ostatnio ogladam filmiki bez koncowego tlumika i tez zle nie ma ale boje sie zeby to bylo zbyt glosno troche na zywo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...