Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Układ wydechowy


BossNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wydech podobny w konstrukcji, ale czy brzmieniowo ?    mój wydech był robiony w stanach przez firmę specjalizującą się w tuningu mustangów i trzeba przyznać, że ma takie trochę mustangowe brzmienie, dość niskie i basowe w każdym razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj cośik nich inni też posłuchają :D

 

Coś podobnego do twojego - o jeden turbo projekt wcześniej przed twoim, wersja głośniejsza ale ciepło brzmiąca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj cośik nich inni też posłuchają :D

 

Coś podobnego do twojego - o jeden turbo projekt wcześniej przed twoim, wersja głośniejsza ale ciepło brzmiąca:

 

A to rogala nie? Turbo w ogóle jakieś cieplejsze brzenie mają... Brzmi super ale ja się już nagrzałem na brak puszki na środku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to rogala nie? Turbo w ogóle jakieś cieplejsze brzenie mają... Brzmi super ale ja się już nagrzałem na brak puszki na środku :D

Hej, tak moj, tez rozwazam brak puszki w srodku, ale sam nie wiem. Nie jest teraz chamsko glosno, w trase mozna leciec, dzwiek jest pozbawiony halasu, brzmi z klasa bym powiedzial a na wolnych jak jade za***iscie bulgocze.

 

Dzis jak pod 6 k szybciej przelecialem zaczalem psykac + wydech to ludzie na chodnikach od ulicy sie odsuwali ;)) no i teraz blow offa super slychac. Co by sie dzialo bez srodkowego?

Jak bede modzil to klapke wstawie na pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede modzil to klapke wstawie na pilot.

Ja też robie cutout'a, ale zbudowałem własny sterownik w oparciu o programowalny mikrokontroler, który potrafi otworzyć tą klapkę po: ciśnieniu w kolektorze dolotowym lub położeniu pedału przyspieszenia lub na żądanie kierowcy (np pilot lub przycisk on/off).

Ogólnie można tym urządzeniem sterować dowolne urządzenia wykonawcze w oparciu o różne sygnały wejściowe i różne warunki logiczne... Potencjometrem na płytce ustawia się próg załączania w odniesieniu do źródła referencyjnego (TPS/APPS/MAP SENSOR) i np jak jak osiągniesz 0,3bar doładowania to klapka się automatycznie otwiera  :icecream: Schodzisz poniżej progu to klapka się zamyka... 

 

54719150121540123970.jpg

Edytowane przez micho196
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapkę z tłumika od jakiegoś porschaka do tego albo sterowniczek albo zostawić jak jest, wówczas przy dawaniu do deski samo będzie się otwierać (tzn. jak w kolektorze ssącym będzie 0 i boost)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jestem już na dniach na zakupie Zety ;) chciałbym wymienić od razu układ wydechowy polecacie cos ? tak do 2500 ;)

 

ladny dźwięk oraz jakiś przyrost najlepiej :D

 

Dźwięk typu ExoticSpeed R1-T , invidia gemini

Edytowane przez AtamanR1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko moc w dół... jedynie kolektory wydechowe coś dają a tanio i najwiecej to zastapienie kątów rurkami bądź tlumikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak to jest, że wydech do wersji USA jest zupełnie inaczej rozwiązany ( tak powiedział sprzedawca ) niż jest to w EU ?  :thumbsdown: Wkurzają mnie marne subaryny, które ryczą jak głupie, przy czym zetki nie słychać  :wtf: Nigdzie nie mogę znaleźć wydechu ( a pragnę go bardzo ) ,a jak znajde to wersja USA . Nie chce ryczącego gówna wiadomo chce tylko by był głośniejszy i ładniej mruczał ( walory akustyczne ) - wystarczy, że wsadzę y-pipe czy wywalić tylko katy czy jedno i drugie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba prawda , bo w opisach aukcji na Ebayu często spotkałem się z tekstem ,,pasuje tylko do wersji USA,,. Mój najbardziej rasowego dźwięku dostał po wywaleniu katów i zmianie kolektorów wydechowych na Stilleny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decaty, usunięty środkowy i końcowy od r35. Praktycznie pełny przelot :) dziś może rusze się i coś nagram to wrzucę filmik

A pokażesz jakieś foty jak to wygląda ? Chociaż końcówki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...