Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Układ wydechowy


BossNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba prawda , bo w opisach aukcji na Ebayu często spotkałem się z tekstem ,,pasuje tylko do wersji USA,,. Mój najbardziej rasowego dźwięku dostał po wywaleniu katów i zmianie kolektorów wydechowych na Stilleny

Gdzie masz jakiś filmik ? :D

 

Decaty, usunięty środkowy i końcowy od r35. Praktycznie pełny przelot :) dziś może rusze się i coś nagram to wrzucę filmik

 

Nagrywaj nagrywaj :D z chęcią posłuchamy  :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie do tego zestawu czyli cat-back Scorpiona (kolekcja z bieżącego roku nie przewiduje tłumika środkowego): 

 

post-89852-0-05664400-1441917163_thumb.jpg

 

Doszedł ostatnimi czasy po długim oczekiwaniu Y-Pipe tego samego producenta: 

 

post-89852-0-04749700-1441917219_thumb.jpg

 

Auto stało się wyraźnie mocniejsze z dołu no i dźwięk to istna poezja. :)

 

W między czasie okleiłem delikatną folią reflektory aby był lepszy kontrast ze srebrną budą: 

 

post-89852-0-86483900-1441917243_thumb.jpg

 

Muszę jeszcze zdobyć czarną dokładkę i airduct'a 

 

Pozdrawiam. :)

Edytowane przez Robert83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest może kretyńskie ALE... :D Czym różni się Y-pipe od innego Y-pipa np seryjnego? Nie jest rezonowany czy co? Rozumiem, że jak jest dual i ludzie zastanawiają się pomiędzy H lub X to te przepływy się jakoś tam różnią. Różne Y-ki mają różne kształty czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tylny tłumik mam wypierdziany. W poprzednim Z było to samo, po przegazówce na postoju dziwnie syczał przy schodzeniu z obrotów. Nie chcę iść w cały wydech, nie widzę sensu, jest dobry a obniżanie mocy mnie nie interesuje. Rozważam dedykowanego Ultera, oglądałem na YT jak gada, nie urywa łba co też jest plusem, końcówki nie jak wiadra. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie musi być mega głośny, ale biorąc pod uwagę opinie innych użytkowników (gdzie większość mówi, że seryjny i tak jest głośny) powiem co zaobserwowałem. Nie raz idąc w mieście, stojąc gdzieś przy ulicy widzę 350z/370z. Zaczynam się gapić, a kierowca nie raz chce pokazać jak Nissanek ładnie przyspiesza. Światła/samochody ruszające mobilizują do 3 2 1 i poszedł…. tylko widzę jak odjeżdża, a nic nie słychać lub słychać k..pę. I nikt mi nie powie, że żaden z was nie raz na chciał pokazać jak fajny jest Nissanek ludziom na ulicy. Nie można mieć cichego auta jak pe…ł. To tyle :)

 

chciałem wrzucić z wczoraj filmiki, ale do max 4,88 mb tutaj można zamieszczać, a i tak filmiki nagrane kartoflem iphonem nie oddają dźwięku. Nie ogarnia głośności mikrofonik, gdzie nie przekroczone zostało nawet 4k rpm z silencerami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ilu ludzi tyle opinii. Mam w pompie pokazywanie ludziom czegokolwiek, czy im się podoba, czy jest fajnie głośny czy dupnie cichy, Nie robi. Seryjny lub okołoseryjny dźwięk mi pasuje i w to celuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisze Jakub to święta racja ;) wydeszki, decaty, kolektory robią dobra robotę ale dźwięk turbo ma w sobie magię :) natomiast seryjna zetke jak dla mnie jest znacznie za cicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np nigdy w życiu nie słucham radia w aucie mając dobre brzmienie wydechu radio to zbędna fanaberia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nagranie to co innego niż live ale przesłuchałem chyba wszystkie możliwe nagrania różnych wydechów Zetek na Youtubie :D i uważam, że najlepiej brzmi rezonowany test pipe z prawdziwą dwururą na X-pipie. Ten koleś ma trochę nagrań i to jest właśnie taki zestaw na jakiejś podróbie HKS'a

 

 

Tu jest chyba głośniej, bez tłumików.


Ten ostatni jak jakaś burza brzmi :D wypier*olony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...