Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Układ wydechowy


BossNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi dźwięk najbardziej zmienil się po wywaleniu katów i po włożeniu kolektorów wydechowych stillena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy wycięcie katalizatorów cokolwiek daje IN +?

 

W moich wcześniejszych autkach R4 i R6 znacznie polepszała się po tym zabiegu elastyczność, zawsze było warto.

 

A jak jest w Z?

 

Coobcio moze powie co hamownia w takim przypadku mówi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wywaleniu katów musiałem zamówić maty i wygłuszyć bagażnik bo był armagedon w środku :D zabieg na plus przynajmniej tak mi się zdaje :) zjebałem że nie zrobiłem hamowania przed i po ale Coobcio pewnie ma jakieś wykresy to może udostępni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wywaleniu katów musiałem zamówić maty i wygłuszyć bagażnik bo był armagedon w środku :D zabieg na plus przynajmniej tak mi się zdaje :) zjebałem że nie zrobiłem hamowania przed i po ale Coobcio pewnie ma jakieś wykresy to może udostępni ;)

Tylko usunięcie katów i tak głośno wewnątrz się zrobiło? To niekorzystnie ;) A jakieś checki miałeś i wkręcałeś tulejki pod sondy czy to nie jest potrzebne?

 

Wybieram się na wycięcie środkowego tłumika, zeby dźwięk silnika zaczął budzić grozę :D ;D  ale moze lepiej wyciąć katy lub katy i środkowy, jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko końcowy przelotowy z gtra :) środkowego nie ma, katów nie ma a ten tłumik dość mały jest więc głośno się zrobiło ;) ale teraz słychać że tam Vka siedzi bo OEM wydech za cichy jest. Najlepiej załóż decaty i wytnij środkowy to będzie git :)

A co do checka no to świeci się bo nie miałem klucza zeby odkręcić lambde i jest zaślepka co była w zestawie z decatami. Muszę się do Coobcia wybrać to się wyłączy to w pizdu i nie będzie świecić a przy okazji może mocy coś się uda wykrzesać :P

Edytowane przez 13E7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy wycięcie katalizatorów cokolwiek daje IN +?

 

W moich wcześniejszych autkach R4 i R6 znacznie polepszała się po tym zabiegu elastyczność, zawsze było warto.

 

A jak jest w Z?

 

Coobcio moze powie co hamownia w takim przypadku mówi?

Będę w firmie zgrywać wczorajsze wykresy to zapodam wykres po usunięciu katów :)

Z tego co pamietam ok 6KM dochodzi i podobna wartość nm...

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w firmie zgrywać wczorajsze wykresy to zapodam wykres po usunięciu katów :)

Z tego co pamietam ok 6KM dochodzi i podobna wartość nm...

 

O proszę, to ciekawe. Wobec tego byłbym wdzięczny za wykresy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę się do Coobcia wybrać bo ostatnio wywalilem katy i dodałem kolektory i downpipy. Zobaczymy co się zmieniło. Ale ja nieczasowy, Coobcio nieczasowy wiec ciężko się zgrac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w firmie zgrywać wczorajsze wykresy to zapodam wykres po usunięciu katów :)

Z tego co pamietam ok 6KM dochodzi i podobna wartość nm...

 

mi nic nie doszło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

siemanko !

ja dla odmiany mam konkretne pytanie do konkretnego wydechu  :dribble:

Mianowicie : http://www.mapet-tuning.com/sklep/sportowy-ukad-wydechowy-catback-nissan-350z-p-12314.html?osCsid=pejkhl4rog1g424hta0olpegn5 

firmy turboworks , ktoś ma takowy albo jakieś opinie na jego temat ? :) Zastanawiam się nad takim w sumie dosyć tanim rozwiązaniem zamiast samemu wycinać katy i środkowy tłumik to mam tu wszystko plus ładniejsze końcówki :)

Z góry dzięki za jakieś info  :nissan2:  :showoff:

Edytowane przez Arnold 350z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż tam w kwestii wykresów?

Mam jakiegoś Greddy -5KM co robi i zabiera 20Nm w HR to z najnowszych odkryć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiegoś Greddy -5KM co robi i zabiera 20Nm w HR to z najnowszych odkryć :D

 

Mówisz o Greddy Tomka? Ten wydech jest raczej pod doładowanie i podobno nie jest dostrojony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się zj** :thumbsdown: ał mój poprzedni post , chodzi mi o wydech turboworks ze sklepu np. mapet tuning ktoś coś wie o nim ?:)

Jest dosyć tani i chyba to dosyc dobre rozwiazanie zamiast wycinac srodkowy i katy ? Czy się myle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najarałem się na to: 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/JAPSPEED-NISSAN-350Z-CAT-BACK-T304-STAINLESS-STEEL-EXHAUST-SYSTEM-K4-/160970341176?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item257a947b38

 

Podobają mi się te ślepe kiszki i rezonatory przy H-pipie. Bardzo fajnie to może gadać. Chyba sobie odpale takie coś po wakacjach ;)


Coś się zj** :thumbsdown: ał mój poprzedni post , chodzi mi o wydech turboworks ze sklepu np. mapet tuning ktoś coś wie o nim ? :)

Jest dosyć tani i chyba to dosyc dobre rozwiazanie zamiast wycinac srodkowy i katy ? Czy się myle ?

 

O tym turboworks to słyszałem tylko o downpipach - podobno plug&play. Mało tego jednak na youtubie - a, jak dla mnie popularność i internecie to dość dobry wyznacznik jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam japspeed.....wprawdzie bez rezonatorów ale powiem szczerze , że na dłuższą dorgę jest bardzo męczący....chyba, że sobie koreczki zapodasz do uszu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam japspeed.....wprawdzie bez rezonatorów ale powiem szczerze , że na dłuższą dorgę jest bardzo męczący....chyba, że sobie koreczki zapodasz do uszu...

 

No chyba większość "sportów" tak ma :D W trase pewnie ciężko jechać. Ale masz na myśli męczący - irytujący? Czy męczący - głośny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matber ma japspeed k1 jak dobrze pamiętam a on robi robotę :D a co do tego co planujesz to madmen w łodzi ma identyczny więc zapraszamy na odsłuch :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matber ma japspeed k1 jak dobrze pamiętam a on robi robotę :D a co do tego co planujesz to madmen w łodzi ma identyczny więc zapraszamy na odsłuch :D

 

O! Za trzy tygodnie będę jechał do żabojadów to musze podjechać. Masz jakiś kontakt do madmena? Tego K4 ma z katami czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sportowe katy. Na pw odezwij się nick - madmen. Bo nr mam na telefonie co został w UK więc jak coś to za tydzień podam Ci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...