Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Układ wydechowy


BossNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bez chlodzenia w 45 stopniach bylo u Kuby 309 

No i to jest najmocniejsze wolnossące 350Z jakie doświadczyła moja hamowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest najmocniejsze wolnossące 350Z jakie doświadczyła moja hamowania :D

Właśnie... mały offtop kolega Bartek z fioletowej Zety twierdzi, że schamował u Ciebie DE na 287 w kompletnej serii. Możliwe to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

U mnie wydech na komponentach Scorpion'a pracuje następująco (już z chlapaczami ale bez dystansów jeszcze):

 

 

Hmm nie wiem czy jeszcze nie za cicho.

 

Pozdrawiam.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, będę ogarniał wydech, od katów do końca, na zamówienie. Średnica rur jak w serii, tłumiki odpowiadające rozmiarami  i ilością serii, bo chcę podobny do serii dźwięk, bez darcia japy i rezonowania. Czy na coś powinienem zwrócić uwagę, jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dużo zależy od aparatu. Film wyżej nagrywany Samsungiem Galaxy S5 natomiast film poniżej nagrywany Nokią E7 kiedy auto jeszcze nie miało Y-pipe'a. 

 

 

Pozdrowienia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, odnośnie mojego powyższego posta, niech się ktoś wypowie. Test pipes - mam zlecić takie rezonowane? Ktoś takie robił? To wpływa na dźwięk jakoś? Jak miałby wyglądać cały układ od katów do końca po kolei - test pipes rezonowane, środkowy i końcowy? Będzie git?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinował ktoś może z elektroniczą przepustnicą coś ? :) Założyłem wydech japspeeda k1 i ze względu, że żyjemy w kraju takim a nie innym i policja czeka na każdym kroku pomyślałem ze przełącznik w kabinie by by świetną sprawą . Ktoś może ma zamontowane coś takiego ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MG motorsport zbudował taką wersje wydechu do 370Z

ale pewnie pytasz o wersję dużo tańszą  :P

 

Znalazłem na YT (jakość nagrania słaba)

 

https://youtu.be/ILaUPYG6bZE

Chodzi mi o samą przepustnicę właściwie , znalazłem taką na allegro tylko nie bardzo rozumiem działania i wg mnie to nie ma sensu . Chyba , że jakoś zle to sobie wyobrażam i może mi to ktoś wyjaśni   :)

post-89589-0-03209500-1443782811_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawdopodobnie zawór odcinający a nie przepustnica (tylko dwa położenia: otwarty zamknięty)

jeżeli otworzysz ten zawór spaliny omijają końcowy tłumik lub tłumiki ( przy zamkniętym jest seryjny wydech)

w Zet przy dual system potrzebujesz dwa takie zawory 

 

 

To jest dobre  :wave:

 

Niemiecka firma tuningowa Hamann stworzyła aplikację na smartfony pozwalającą kontrolować głośność i brzmienie wydechu. 

Mowa tu oczywiście o specjalnych układach wydechowych stworzonych przez Hamanna. Jak na razie tuner oferuje je wyłącznie dla BMW X5. Niebawem jednak powinien poszerzyć swoją ofertę.

Nie wiemy jak dokładnie działa zestaw Hamanna. Podejrzewamy jednak, że aplikacja pozwala sterować klapami w wydechu, które zmieniają brzmienie silnika.
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARMYTRIX robi wydechy ze zmienną charakterystyką pracy. Mam na myśli głośność wydechu. Otrzymujemy do zestawu pilot i możemy delektować się dźwiękiem silnika z zewnątrz. Wśród ich projektów jest też m.in. 370Z.

 

 

Nie wiem czy to już nie przegięcie. :)

Edytowane przez Robert83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawdopodobnie zawór odcinający a nie przepustnica (tylko dwa położenia: otwarty zamknięty)

jeżeli otworzysz ten zawór spaliny omijają końcowy tłumik lub tłumiki ( przy zamkniętym jest seryjny wydech)

w Zet przy dual system potrzebujesz dwa takie zawory 

 

 

To jest dobre  :wave:

Z tym, że wychodzi na to, że będzie albo głośno tak jak jest teraz albo głośniej bo omijając końcowe tłumiki, które i tak są przelotowe to jak by wgl wydechu nie było zgadza się ? Ja mam wersję europa więc nie mam dual systemu tylko jedną rurę .

ARMYTRIX robi wydechy ze zmienną charakterystyką pracy. Mam na myśli głośność wydechu. Otrzymujemy do zestawu pilot i możemy delektować się dźwiękiem silnika z zewnątrz. Wśród ich projektów jest też m.in. 370Z.

 

 

Nie wiem czy to już nie przegięcie. :)

Takie coś to właśnie rozwiązanie dla mnie z tym, że wolał bym guzik w kabinie, a nie 30 pilotów przy kluczykach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że złożoność takiego układu jest ogromna. Dopiero teraz sobie to uświadomiłem przeglądając ofertę na ich stronie. Aby mieć wpływ na zmianę dźwięku kiedyś montowało się wkładki wyciszające (silencer'y). Było to proste i skuteczne rozwiązanie. Żeby realizować to automatycznie musimy doposażyć auto w wiele elementów. Tu jest kompletny wydech: 

 

http://www.armytrix.com/Nissan-370Z.php

 

No i mam wątpliwości czy nie narazimy się na śmieszność kiedy auto samo będzie odgrywać filharmonie dźwięków. :)

 

Szkoda tylko że nie mogę się doszukać ceny tego wszystkiego.

 

Pozdrowienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silencery mam i faktycznie jest cichutko jak w oryginale po ich założeniu ale brzydko to wygląda i nie po to zmieniałem wydech żeby było jak w oryginale . Chodzi o to tylko aby w razie kontroli policji kliknąć guzik i mieć w d*pie to co słyszeli bo już tego nie usłyszą :) Wiecie gdzie można znaleźć takie elektroniczne przepustnice po za tą z allegro ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za***isty układ można w zasadzie płynnie regulować otwarcie wydechu - osobiscie wolał bym tryb otwarty zamknięty by-pass , sterowany przyciskiem z kabiny.

Czuje że cena będzie wysoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby sterować wydechem wystarczy załozyc zawór wg  http://fmic.pl/78-wastegate

co prawda to sluży do regulacji turbosprężarki ale w tym celu też sie nada  dajesz wężyk  duchasz w niego ciśnieniem powietrza a on zmienia przepływ spalin

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że wychodzi na to, że będzie albo głośno tak jak jest teraz albo głośniej bo omijając końcowe tłumiki, które i tak są przelotowe to jak by wgl wydechu nie było zgadza się ? Ja mam wersję europa więc nie mam dual systemu tylko jedną rurę

Tak, bo takie zawory zakłada się do seryjnego lub cichego wydechu, a nie do wydechu pozbawionego bebechów  :wave:

 

Taki układ wydechowy armytrix do 370Z kosztuje 13k plus opcje 5k

 

http://allegro.pl/uklad-wydechowy-armytrix-nissan-370-z-i5683490766.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silencery mam i faktycznie jest cichutko jak w oryginale po ich założeniu ale brzydko to wygląda i nie po to zmieniałem wydech żeby było jak w oryginale . Chodzi o to tylko aby w razie kontroli policji kliknąć guzik i mieć w d*pie to co słyszeli bo już tego nie usłyszą :) Wiecie gdzie można znaleźć takie elektroniczne przepustnice po za tą z allegro ? :)

Tez mam silencery, bez nich jest duzo głośniej, jednak z jest ok w kabinie a na zewnątrz nadal jest fajnie głośno, tyle ze sie ziemia nie trzęsie

 

tez bym sobie wolał wmontowac przymykanie, tyle ze nie klapkami a czymś w rodzaju "obiektywu w aparacie". Chciałbym by sie zwezalo i rozszerzało niż klapkami zero jedynkowo. Co wiecej ja mam podwójny, a Arytmixa jest wyglądem do seryjnego wydechu podobny. Sebastian ma Artmixa wydech, klapka zabiera 50-60 km po zamknięciu i wyciszenie

 

 

 

Armytrixa* :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...