Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai II - wymiana radia na chińczyka z androidem


toporr23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, debuger napisał:

Nie można się od razu poddawać. Przede wszystkim sprawdź, dokładnie podstawowe dane, bo z aukcji nie bardzo wynika "System Android 10.0 PX5,PX6,Octa Core/Six core". Masz PX5 czy PX6. Jaki android? 8, 9 czy 10? No i typ MCU. Polecam na spokojnie obejrzeć ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=GgmSE8d7wM4&t=12s&ab_channel=Alex'sAndroidRadio i poczytać komentarze. Pod filmem są również linki do różnych plików "androidów" i MCU, które możesz użyć do aktualizacji. Jeżeli masz andka 10 to dobrze, przynajmniej u mnie działa o wiele lepiej niż. Podsumowując, ustal: wersje androida, px5 czy 6 i MCU.

Jak to ustalisz, to spróbuj zrobić tę aktualizację, zalecaną przez "super sprzedawcę" :). 

Tak, tego nie dopisałem. Mam android 10 PX6. Wersje MCU muszę sprawdzić i postaram się zrobić aktualizację zgodnie z filmikiem. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moze mi ktos podpowiedziec jak sie wylancza "wygaszacz ekranu" ? nie moge tego znalesc. Mam wgrany Malaysk rom i agama launcher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie odzywałem po moich perypetiach z poprzednim radiem od braci mniejszych  (SEICANE), które teraz służy za podstawkę.:)

Jadnak człowiek nie ... i zmienia swoje postanowienia. Po śledzeniu na forum postów i opisów jak świetnie  działa  Dasaita skusiłem się jeszcze raz na radio z Ali. Zakupiłem tak chwaloną Dasaitę Antek 10 PX6. Dzisiaj ją podpiołem wszystko działa tylko ........ nie ma synchronizacji z kierownicą. Wiem - ustawienia ale ikona do ustawień na kierownicy prowadzi do pustego okna. A zegar na konsoli środkowej w licznikach działa niezaleznie o stacji .

Kto podpowie gdzie się walnołem poza czołem. Gdzie błąd może inne ustawienia może kabelki albo Canbus. Ratunku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, maniek 1 napisał:

Dawno się nie odzywałem po moich perypetiach z poprzednim radiem od braci mniejszych  (SEICANE), które teraz służy za podstawkę.:)

Jadnak człowiek nie ... i zmienia swoje postanowienia. Po śledzeniu na forum postów i opisów jak świetnie  działa  Dasaita skusiłem się jeszcze raz na radio z Ali. Zakupiłem tak chwaloną Dasaitę Antek 10 PX6. Dzisiaj ją podpiołem wszystko działa tylko ........ nie ma synchronizacji z kierownicą. Wiem - ustawienia ale ikona do ustawień na kierownicy prowadzi do pustego okna. A zegar na konsoli środkowej w licznikach działa niezaleznie o stacji .

Kto podpowie gdzie się walnołem poza czołem. Gdzie błąd może inne ustawienia może kabelki albo Canbus. Ratunku...

Poczytaj dobrze posty w temacie , znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha jakże mógłbym nie czytać wcześniej przed napisaniem posta, chodzi o to że zbaraniałem nie ma prostej jak dla mnie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem canbus jest inny a jego ustawienia nie wiem gdzie szukać a factory setting ma kod którego brak a info o canbusie jest hyba tam. 

IMG_20201221_163700.jpg

16085707406307996559205937288239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod jest 126

 

A tak szczerze mowiac takiego CanBus-a z tym radyjkiem jeszcze nie widzialem. Mialem te radyjko w Toyota CHR , mam teraz w Qashqai-u i wszedzie byly jednakowe z mozliwoscia (ustawienia)wyboru auta.

Masz napewno Dasaita? :D

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak moje, ale calkiem inny Can Bus. Ktory rocznik masz? Jaka wersje zamawiales ? CB008, CB068? CB011?

Co masz po wejsciu w ustawienia?

Wydaje mi sie ze dostales nieprawidlowy CanBus ale pokaz jeszcze ustawienia.

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ to lipiec 2015, stacja zamówiona u sprzedawcy gdzie większość na forum kupuje DASAITY, model stacji CB011. 

Po wejściu w ustawienia są same rzeczy od androida i tylko jedna zakładka car, gdzie jest wszystko od samochodu zdjęcie podeślę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. masz radio z 4.3 " albo bez  wyswietlacza? czy masz 7" ?

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod działa dzięki, oto dane canbusa. radio 4'3 tak zamówiłem jak w podpowiedziach sprzedawcy

16085766183828384070514861015916.jpg

Edytowane przez maniek 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada OK .A sprobuj przelaczyc na Canbus 10-tke. Jak nie bedzie dzialac to napisz do sprzedawcy i opisz ten problem.

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię, moja inwencja się skończyła.

Dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chce współpracować z kierownicą to go naucz - instrukcja tutaj 

musisz tylko dostosować przyciski tak jak chcesz .

Co do zegara spróbuj zaktualizować MCU do najnowszej wersji dla swojego radia - instrukcja tutaj 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Dziękuję za podpowiedzi ale dalej to nie załatwia sprawy, czy kambus jest wpięty czy odłączony efekt jest taki sam, brak sterowania.

2.

Filmik pierwszy uczy programowania przycisków radia a drugi już załatwiłem zero współpracy kierownicy, chyba się pogniewała na nowe Radio. 

3.

Już myślę że może czegoś nie popiołem ale z drugiej strony wszystko inne śmiga aż miło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maniek 1 napisał:

1.

Dziękuję za podpowiedzi ale dalej to nie załatwia sprawy, czy kambus jest wpięty czy odłączony efekt jest taki sam, brak sterowania.

2.

Filmik pierwszy uczy programowania przycisków radia a drugi już załatwiłem zero współpracy kierownicy, chyba się pogniewała na nowe Radio. 

3.

Już myślę że może czegoś nie popiołem ale z drugiej strony wszystko inne śmiga aż miło. 

Pisz do sprzedawcy , może moduł CAN jest walnięty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2020 o 21:17, Myller napisał:

Tak, tego nie dopisałem. Mam android 10 PX6. Wersje MCU muszę sprawdzić i postaram się zrobić aktualizację zgodnie z filmikiem. Dzięki.

Witam, 

I pojawił się mały problem. Moja wersja MCU to: CSN2_D_10132020_185Q36. Niestety z filmiku i linków pod filmikiem wynika, że nie ma tam update do tej wersji MCU. Wie ktoś gdzie mógłbym znaleźć update do mojej wersji MCU?

 

Znalazłem coś takiego ale nie wiem na ile te MCU są pewne.

https://forum.xda-developers.com/t/klyde-px4-px5-px6-head-units-with-mcu-csn2-csn2_d-csn2_8600_d-android-8-9-10.3912413/

Edytowane przez Myller
Dodanie linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Myller napisał:

Witam, 

I pojawił się mały problem. Moja wersja MCU to: CSN2_D_10132020_185Q36. Niestety z filmiku i linków pod filmikiem wynika, że nie ma tam update do tej wersji MCU. Wie ktoś gdzie mógłbym znaleźć update do mojej wersji MCU?

 

Znalazłem coś takiego ale nie wiem na ile te MCU są pewne.

https://forum.xda-developers.com/t/klyde-px4-px5-px6-head-units-with-mcu-csn2-csn2_d-csn2_8600_d-android-8-9-10.3912413/

To co pisałem dla poprzednika . Pisz do sprzedawcy , dostaniesz najbardziej aktualne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Wojtek74 napisał:

To co pisałem dla poprzednika . Pisz do sprzedawcy , dostaniesz najbardziej aktualne .

Tak jak napisałem w pierwszym moim poście. Nie mam kontaktu ze sprzedawcą, bo mnie olał jak zwróciłem się do niego o pomoc. Napisał mi żebym zrobił update ale jak poprosiłem o soft, to przestał odpowiadać na moje wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Myller napisał:

Tak jak napisałem w pierwszym moim poście. Nie mam kontaktu ze sprzedawcą, bo mnie olał jak zwróciłem się do niego o pomoc. Napisał mi żebym zrobił update ale jak poprosiłem o soft, to przestał odpowiadać na moje wiadomości.

Znalazłem coś takiego , temat o PX6 :

https://forum.xda-developers.com/t/dasaita-latest-mcu-and-updates-for-dasita-px6-1280x720-max10.4173669/

Ja w PX5 mam MCU 3.62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Myller napisał:

Tak jak napisałem w pierwszym moim poście. Nie mam kontaktu ze sprzedawcą, bo mnie olał jak zwróciłem się do niego o pomoc. Napisał mi żebym zrobił update ale jak poprosiłem o soft, to przestał odpowiadać na moje wiadomości.

To złóż spór 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...