Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić, sprzedać Terrano - najpierw go poznaj !!!


Gość picia277
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie.

W tym tyg.wybieram się obejrzeć tego tyanka:

http://olx.pl/oferta/nissan-terrano-3-0di-7-osobowy-mozliwa-zamiana-2002-CID5-ID9bY33.html#956130b22d

Chciałbym prosić o pomoc przed ewentualnym zakupem tego auta - opinie, jakies wskazówki..., może ktoś zna to auto?

Samochód przez 1-ego własc. kupiony w Wawie -  w salonie. Od kupna 2 razy był odsprzedawany do tego samego salonu. Teraz ma 3-ego własciciela, ktory - jak twierdzi - po prostu już się nim nacieszył i narzeka, że auto stoi w okresach zimowych, bo nie ma kto nim jeżdzić.

Może ktoś dojdzie szczegółow po VIN:VSKTWUR20U0511308

Byłbym wdzięczny za pomoc

pozdrawiam

Mariusz

Edytowane przez marius05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach trudno coś  powiedziec  choć auto wygląda  raczej  OK, jedyne na co  zwróciłbym uwagę  to te    naklejki na  szybie  , bo  są  to  chyba  autostradówki. Jeśli  tak  to  tyran  latał  dużo  po  trasie a ten silnik  akurat  tego  nie  kocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach trudno coś  powiedziec  choć auto wygląda  raczej  OK, jedyne na co ...

Rozmawiałem z obecnym włascicielem tego tyranka. Osoba prywatna. Wygląda na to, ze bardzo zadbał o auto. Wymienił pompę paliwa, (czy oleju?), jakąś pękniętą spręzynę, przewody hamulcowe, tłoczki w kołach (chodziło mu chyba o hamulce), wyprostował delikatne wgniecenie na błotnku, koła-felgi po renowacji, wstawił nowy akumulator i pare innych rzeczy(na wszystko faktury). Zapewnia o braku jakichkolwiek śladów rdzy na ramie(piaskowana i zabezpieczona) i karoserii, braku wycieków itp.

Facet z natury podobny do mnie - pedant dbający o szczegóły ;) Kupił auto do ciągnięcia planowanej przyczepy camping, której w efekcie nie kupił, a samochód z braku zajęcia i chętnych do jazdy wylądował w kącie garazu. Jednak w  jednym punkcie wyłapałem zafałszowanie. W ogłoszeniu podany przebieg opiewa na 220kkm. Będąc uczulonym na ściemy zabezpieczyłem się sciągając raport o tym aucie po nr VIN. Wynika z niego, ze 8.03.2014r. czyli rok temu - został zgłoszony przebieg tego pojazdu, jako 259kkm. Do tego dodać rok...skromnie...po powiedzmy 50km/dziennie daje nam + ok. 20kkm. Rzeczywisty przebieg może więc wahać się w granicach 280kkm.

Pytanie - czy to dużo, czy nie dla tego samochodu?

Zakładając, ze rama, blachy i motor sa ok, czy jest warty żadanych 17.500pln?

Edytowane przez marius05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam tylko dwa rodzaje sprzedających.

- udających pedantów (panie wszystko naprawiane wymienione jak należy)

- nic nie widzących (panie ja tu nic nie robiłem tylko olej i ropa i jazda)

 

A najlepiej jechać i oglądać z kimś takim co będzie hamował nasz zapał do kupienia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cygani z przebiegiem to Może i w innych kwestiach też,rama nie koniecznie piaskowana i zabezpieczona jakimś paskudztwem przed twoim wzrokiem żeby nie było widać,obym się mylił. Reszta napraw to niskobudżetowe picowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marius05 a nie daje Ci do myślenia że ktoś strzelił licznik mimo tego że jest pedantem? To ramę sprawdź dobrze bo pewnie jest tylko zakonserwowana po wierzchu. Ja bym się już zastanowił i nie wierzył w ani jedno słowo. Aku wymienić to moment. Reszta to pierdoły. Ramę wypiaskować to nie tak hop. Uważaj i to bardzo.

Fikołek pisaliśmy w jednym momencie, ale myślimy podobnie.

Edytowane przez gruby357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś oszukał na liczniku to krętacz i kombinator wszystko w temacie , nie wieżę też w to piaskowanie ramy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko, jeżeli wypiaskował i zabezpieczył ramę to za auto chce 7,500.  Do piaskowania ramy trzeba ściągnąć nadwozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi bardziej o to że jak faktycznie jest zrobione piaskowanie i zabezpieczenie ramy to popłynęła na to spora kasa i co sprzedaż? Nie wierze od dawien dawna w mikołaja. Jak się mylę to byłby cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by wypiaskował ramę to po co go sprzedawać wystarczy ocynkowac i jeżdzić do śmierci a nie sprzedawać.jak wspomniałeś gruby to duży koszt w poruwnaniu z pendzelkiem i puszką konserwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi bardziej o to że jak faktycznie jest zrobione piaskowanie i zabezpieczenie ramy to popłynęła na to spora kasa i co sprzedaż? Nie wierze od dawien dawna w mikołaja. Jak się mylę to byłby cud.

Ok. Dzięki. Wszystkie uwagi i wskazówki od Was są logiczne i bardzo dla mnie ważne. To prawda - jeśli gość przewalił licznik o - jak myslę - ok. 100.000km to wszystkiego można się po nim spodziewać. Tym bardziej, ze rżnął głupa  jak zadzwoniłem i powiedziałem mu, ze znam faktyczny przebieg auta sprzed roku, na dowód przesyłającmu mailem VIN - raport. Udał zdziwienie... Kij z nim.

A co powiecie o tym? Moim zdaniem - skoro gość był takim zapalencem, jak pisze w opisie, to może nawet zaistniał tu na forum i samochód jest Wam znany.

link: http://otomoto.pl/nissan-terrano-ii-2-7td-off-road-podniesiony-C35674797.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy, natomiast sprawdzania nigdy dość. Korozja ramy i całego nadwozia to standard, na to trzeba zwrócić szczególną uwagę. Nie mam doświadczenia z automatem w Tyranku, więc tu moi koledzy pewnie coś dopowiedzą. Z forum tego auta nie kojarzę, ale może jestem na forum zbyt krótko. Nie wierzę w historię że ktoś po roku szuka czegoś mocnego do turystyki, też tracąc bez mała kilka tysi. Handlarze tak cyganią, a nawet im brewka nie tyknie. Nie twierdzę również że to lub inne auta od razu są złomem. Warto się wybrać oglądać to auto z kimś kto zna ten model, a najlepiej kogoś kto takie auto już ma chwilę. Sprawdzanie, sprawdzanie i jeszcze raz sprawdzanie.

Wydaje mi się że już dość chwilę próbują go sprzedać, widziałem to auto z miesiąc temu jak nie lepiej w ogłoszeniach. Przeglądam rynek dość często.

Edytowane przez gruby357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im  więcej  bełkotu  w  ogłoszeniu  tym bardziej auto  podejrzane   ale to  tylko  moja  opinia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto nieźle doinwestowane , widać że nie było żałowane grosza w wyposażenie to i może cała reszta zadbana . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy, więc witam serdecznie wszystkich.

Baza wiedzy potężna, przekopać się przez wszytko zajmie trochę czasu chociaż już niewielką część przeczytałem, ale do rzeczy mam pytania i prosiłbym o w miarę konstruktywne odpowiedzi.

Szukałem autka 4x4 przejrzałem różne fora, były różne typy autek ale najbliżej pasuje mi Terrano.

Do czego ma służyć: wypady na ryby, na grzyby, turystyczny Off Road i jakieś takie błocenie max do progów (na razie :) )

Autko chce zagazować więc wchodzi benzyna (chociaż podobno dogazowują diesle)

 

Który typ polecacie ? z jakim silnikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli T1 to V6

w T2 jesteś skazany na 2,4

 

Wszystko zależy od tego ile czasu i kapuchy jesteś gotów poświęcić na dostosowanie auta do wymagań

Ogólnie ... T2 wymaga raczej więcej nakładów, jeśliby miało "robić w błocie" (mam tu na myśli nadkola) i są to zmiany już nieodwracalne

 

Niestety, nie jestem obiektywny jeśli chodzi o porównanie wizerunków obu modeli, dla mnie T1 bije na głowę następcę ... ale przeważnie odstrasza potencjalnych nabywców wiekiem ... no, dwójki też już zaczynają się sypać

 

Mimo wszystko namawiam Cię na jedynkę 3.0 V6 ... 

 

daj znać, jeśli coś upatrzysz, pomożemy wybrać ... na pewno nie kupuj sam


ps. na pewno rozglądasz się również w innych markach

     Terrano to jeden z ostatnich modeli które można samemu serwisować, zawiera trochę cybernetyki ale bez przesady ... konkurencja poszła tutaj dużo dalej 

     czy to dobrze ?... zależy. Jeśli do błota, to raczej TAK. ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Terrano i w gazie, to popieram Kolegów: Terrano 1 3.0 V6

Polecam Badger :D

Edytowane przez Badger1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ja polecam to na co cię będzie stać nie po zakupie lecz w serwisie + fanaberie , pamiętaj też ,że apetyt rośnie w miarę jedzenia i na szutrach może się nie skończyć :-) Faceci nadal są małymi chłopcami tylko zabawki mają większe. Na początku miałem Mavericka (terrano)2,4 B/lpg i była zabawa.... teraz jest co innego , obecnie dla kumpla szukam z silnikiem 2,7 D lub 3.0 D  w longu ma podobne zamiary co Ty  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, wiem że zabawa w terenówkę jest kosztowna i liczę się z tym ale bez przesady. Były i inne typy np. opel Frontera, suzuki Vitara long lub Grand Vitara 7 osobowa ale w sumie padło na Terrano zakup będzie w okolicy lata chyba że wcześniej sprzedam motor to w tedy już mocno będę się rozglądał za autkiem. Od lipca jestem na emeryturze więc teoretycznie będę miał więcej czasu choć wiem po kumplach że właśnie na emeryturze mają miej czasu niż przed  :rolleyes2: .

Również zdaję sobie sprawę z tego że apetyt rośnie w miarę jedzenia  :) , więc liczę się z tym że może w przyszłości dojść do zmiany autka ale na tą chwilę jestem prawie na 100 % zdecydowany na Terrano + gaz + jakiś lift + wyciągarka - to są moje przyszłościowe założenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lipca jestem na emeryturze ......, że właśnie na emeryturze mają miej czasu niż przed  :rolleyes2: .

 Terrano + gaz + jakiś lift + wyciągarka - to są moje przyszłościowe założenia.

 

 

 hmmm młody emeryt..??  :devil:  :)

 

 Ja w swoim Mavericku miałem przerobiony bak ,tzn część  baku 20l - B / reszta 80l -lpg. Wszystko pod autem ładnie schowane i upchane co dawało więcej miejsca na graty w przestrzeni bagażowej auta - spanie/graty ... polecam takie rozwiązanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...