Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić, sprzedać Terrano - najpierw go poznaj !!!


Gość picia277
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nurek, ostały Ci się jakieś foty tego (tych) zbiorników ... "jako żywo" jestem zainteresowany  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....  nie mam ,żadnych papierów na to bo to dawno temu było, ale zbiornik był robiony na zamówienie, firmy też nie mam namiarów bo to już 8 lat temu było.Właśnie szukałem fotek dołu ale na tym kompie nie mam ... postaram się odszukać  to pokażę .  Konstrukcja prostokąta z podzielonymi grodziami na 4/1 wszystko wyspawane w duralu. od dołu zabezpieczone ryflowane blachą na boku i brzegach z otworami. całe sterowanie wyprowadzone na górę oraz  dojście do tego przez opuszczanie zbiornika. Cała sterownia była zabezpieczona karoserią od góry bo nie było sensu dalej tego zabudowywać i obciążać auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej o butlę (butle) LPG pytam, pojemność, wymiary, wzdłuż czy w poprzek, połączenie ich (jeśli był duet)

byłoby super jakby jakieś foty się zachowały  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 hmmm młody emeryt..??  :devil:  :)

 

 Ja w swoim Mavericku miałem przerobiony bak ,tzn część  baku 20l - B / reszta 80l -lpg. Wszystko pod autem ładnie schowane i upchane co dawało więcej miejsca na graty w przestrzeni bagażowej auta - spanie/graty ... polecam takie rozwiązanie....

 

młody nie młody 25 l służby wystarczy, można by dłużej ale jak dla mnie to moje zdrowie jest ważniejsze i te fizyczne jak również psychiczne.

A z tym bakiem szukaj fotek bo ciekawe rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej o butlę (butle) LPG pytam, pojemność, wymiary, wzdłuż czy w poprzek, połączenie ich (jeśli był duet)

byłoby super jakby jakieś foty się zachowały  :wave:

 

....  wszystko było wkomponowane w miejsce starego zbiornika , foty mam jak sprzedawałem auto ,ale tam nic nie widać bo nie były robione pod ten kontekst ,tylko że tył cały wolny.  Przeszukałem kompy ale nie mam już śladu po tym wynalazku... wiem ,że auto poszło do Poznania parę lat temu.. to tyle w temacie .. :wacko:  :bezradny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ... hmmm to nie były butle tylko jeden prostokąt z przedziałkiem w poj. 20 / 80 .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz pod ciśnieniem w prostokątnym zbiorniku ... diagnosta zawału nie dostał?

 (cały wątek przeniosę do osobnego tematu, wkrótce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, cześć.

Praktycznie na dniach bede kupować Terrano I 3.0 V6 (CHYBA), mam upatrzony egzemplarz, niby wszystko cacy, nic nie słychać, wiadomo pare pierdół zawsze jest, jedyne co mnie martwi to skrzynia Automatyczna. Nie słychać jej biegi zmienia ładnie i płynnie, ale nie mogę znaleść opini na jej temat...

 

Może ktoś miał styczność, i wie coś na ten temat ? Czy warto próbować, czy lepiej odrazu swapować na manuala ? Jeśli swap, to co oprócz samej skrzyni trzeba wymieniać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym swego automatu nie zmienił na manuala ;) jeżdżę nim od niedawna ale już teraz wiem, że trudno mi będzie się przestawić znowu na ręczną skrzynie w jakimkolwiek aucie.  Jedyne nad czym się zastanawiam to czy wymieniać olej. Niektórzy straszą, że jeśli poprzedni właściciel nie zmieniał oleju w automacie to jego wymiana po latach to proszenie się o poważne kłopoty. Po 23 latach skrzynia nie szarpie przy zmianie biegu, jest cicha więc chyba można dać jej dobrą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jedyne co mnie martwi to skrzynia Automatyczna. Czy warto próbować, czy lepiej odrazu swapować na manuala ? Jeśli swap, to co oprócz samej skrzyni trzeba wymieniać ?

Nic nie zmieniaj 

Jakie złe opinie słyszałeś o "automacie" ?

to "manuale" się sypią na potęgę ... są piętą achillesową wszystkich Terrano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy lemmy ja jeżdrzę już 6 lat i na skrzynię złego słowa nie powiem.podstawa to oleje na czas i skrzynia jest nie do zajechania.natomiast automat to poezja jazdy ale olej to się tam też wymienia poto są montowane filtry w skrzyni kture zbierają cały syf do czasu aż się zadławią i skrzynka się posypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, przez te parę lat pewien obraz Terrano zdążył mi się ukształtować

najwięcej problemów było właśnie z przekładniami

oprócz tego układ kierowniczy, rama i podłoga w bagażniku

... co nie zmienia faktu że Terrano fajnym wózkiem jest i basta  :showoff:  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ilu biegowy jest ten automat ?

Bo autko będzie w teren latać weekendowo, a codziennie wozić moją dupe do pracy 30 km w jedną mańke ekspresówkami?

 

btw. może już ktoś oglądał to autko ? http://otomoto.pl/nissan-terrano-icars-3-0-gaz-lpg-4x4-el-szyby-C36121890.htmli byłby w stanie coś na jego temat powiedzieć ?

Edytowane przez Bula_xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok. Dzięki. Wszystkie uwagi i wskazówki od Was są logiczne i bardzo dla mnie ważne. To prawda - jeśli gość przewalił licznik o - jak myslę - ok. 100.000km to wszystkiego można się po nim spodziewać. Tym bardziej, ze rżnął głupa  jak zadzwoniłem i powiedziałem mu, ze znam faktyczny przebieg auta sprzed roku, na dowód przesyłającmu mailem VIN - raport. Udał zdziwienie... Kij z nim.

A co powiecie o tym? Moim zdaniem - skoro gość był takim zapalencem, jak pisze w opisie, to może nawet zaistniał tu na forum i samochód jest Wam znany.

link: http://otomoto.pl/nissan-terrano-ii-2-7td-off-road-podniesiony-C35674797.html

witaj,

Samochód mi nie znany a że też rozglądam się aby coś kupić w przyzwoitym stanie to pozwoliłem sobie zadzwonić i popytać pana o to i owo.

Handlarzyna rżnie głupa i ten bełkot w ogłoszeniu podejrzewam że ma się nijak do rzeczywistości.

Na kilka prostych pytań np. skąd jest samochód czy sprowadzony czy z pl salonu, nie zna odpowiedzi.

Na pytanie skąd cena 4800pln za opony które w necie kosztują około 400/500pln szt. też nie wiedział, ba nie wiedział nawet czy opony mają rok a może więcej.

Generalnie handlarzyna po kilku niejasnych tłumaczeniach, rzucił słuchawką, więc szukam dalej:)

Zaznaczam że samochodu w realu nie widziałem natomiast sprzedającego nie polecam.

pozdrawiam 

Rysio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja widziałem.

Zatrzymałem się z ciekawości. Dawno było ale tyłka nie urywa. Rudo chyba było pod spodem i mnie nie urzekł. Auta nie odpalałem i do środka nie zaglądałem.

Opony.....no cóż najtańszy markowy MT-ek. Najlepeij mi się spodobały zderzaki (jakieś markowe z allegro, chyba co nie co za nie wołają). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to auto już długo wisi w ogłoszeniu, już nawet ktoś z forum go oglądał. Ale też go nie urzekł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, zbliża się termin kiedy będę miał kasę na zakup autka i tak cały czas szukam i odnośnie tego szukania mam pytanko zasugerowałem się z tutejszych wypowiedzi za terrano I 3.0 l benzyna, ale dlaczego ? 3.0 a nie 2.4 benzyna ? tego drugiego jest więcej na rynku a już terrano II jest jeszcze więcej.

Więc proszę o odpowiedź dla czego szukać 3.0 benzynę a nie 2.4 i terrano II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0V6 to dzwięk i moc często z automatem tylko z opinii użytkowników bez gazu słabo bo spalanie spore. 2.4 i to w T2 znam z obserwacji i widzę że koledzy śmigają, ale też gaz potrzebny. Jak chcesz coś więcej wiedzieć o 2,4 benyna w T2 pytaj kolegę naszego@Saydack. On ma takowego  to może Ci coś podpowie. Ogólnie po górkach latają wszystkie, łącznie z dieslem. Co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie brakowało mocy ?? 

bo coś mi się wydaje, że przy kołach 31cali i lekkich przeróbkach to nie chciał by jechać :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enzo mocy zawsze brakuje zależy to od zaawansowania adhd u kierowcy i do czego ma być ten dupowóz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...