Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Układ wydechowy


BossNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tez mam silencery, bez nich jest duzo głośniej, jednak z jest ok w kabinie a na zewnątrz nadal jest fajnie głośno, tyle ze sie ziemia nie trzęsie

 

Teraz przypominam sobie właśnie ze spotu pod narodowym, że Twoja była dosyć głośna pewnie tak samo jak moja teraz :) Nie miałeś problemów z policją ? Mi się póki co bardzo podoba, że aż babcie się krzywią a dzieci zatykają uszy ale w trasie było by to uciążliwe i wtedy założę te silencery ohydne  :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głośny dzieci i babcie boją się i uciekają w popłochu. W trasie jest faktycznie głośno ale idzie się przyzwyczaić a w mieście to lubię ten łomot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tez mam silencery, bez nich jest duzo głośniej, jednak z jest ok w kabinie a na zewnątrz nadal jest fajnie głośno, tyle ze sie ziemia nie trzęsie

 

Teraz przypominam sobie właśnie ze spotu pod narodowym, że Twoja była dosyć głośna pewnie tak samo jak moja teraz :) Nie miałeś problemów z policją ? Mi się póki co bardzo podoba, że aż babcie się krzywią a dzieci zatykają uszy ale w trasie było by to uciążliwe i wtedy założę te silencery ohydne  :thumbsdown:

 

 

zrób jak ja, weź czarną farbę i tryśnij na te silencery - nie będzie się to rzucać w oczy

 

ja swoją drogą zmieniłem oryginalne silecery na zrobione od nowa, bo zwiększyłem średnicę i by były bardziej szczelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bym sobie wolał wmontowac przymykanie, tyle ze nie klapkami a czymś w rodzaju "obiektywu w aparacie". Chciałbym by sie zwezalo i rozszerzało niż klapkami zero jedynkowo. Co wiecej ja mam podwójny, a Arytmixa jest wyglądem do seryjnego wydechu podobny. Sebastian ma Artmixa wydech, klapka zabiera 50-60 km po zamknięciu i wyciszenie

aż tyle 50KM?   szok    (to sprawdzone?)

a są takie jak "przysłona w obiektywie" ?

te z klapą mogą działać płynnie (wystarczy pozycjoner) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone, bo byłem na hamowni wówczas, jak był Sebastian

 

nie wiem, czy jest coś takiego o czym mówię, natomiast takie rozwiązanie by mnie interesowało, gdyż wiem, że jest duży przeskok między klapką otwartą, a zamkniętą (jeżeli chodzi o dB, których brak na zamkniętej klapce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja swoją drogą zmieniłem oryginalne silecery na zrobione od nowa, bo zwiększyłem średnicę i by były bardziej szczelne

 

 

A wrzucisz jakieś zdjęcie podglądowe  :wave:

Też nad tym myślałem żeby je jakoś przerobić, żeby były głębiej ale bałem się że przestaną spełniać funkcję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to głębiej? nie bardzo rozumiem, musisz pokazać jak u Ciebie to wygląda

 

jak doszczelniłem wydech i jak były oryginalne, to się wyciszył pedalsko - w kabinie nie było basu i tak z d*py. Zwiększyłem o 1 cm średnicę plus zrobiłem na zasadzie lejków końcówki wkładane i jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wydech japspeed k1 oto zdjęcie podglądowe bo moje silencery schną teraz ( pomalowane na czarno :P )

Końcówki bez silencerów są wgł mnie piękne takie jakie być powinny, a z nimi jak jakieś pedalskie rurki z matiza  :thumbsdown:

post-89589-0-13883000-1444146941_thumb.jpg

post-89589-0-45779800-1444146990_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście jakieś pedalskie te silencery

 

proponuje dorobić sobie jak ja, w eltecu za 400 zł, raz że nie powinny być takie, że rurka wystaje poza obszar ścianki, dwa - same końcówki są jakieś krótkie ?!?!!

 

dobrze, że mnie posłuchałeś - nie mniej dziwne, że piszesz, że schną, bo jeśli nie napisałeś posta w czasie rzeczywistym (schnących silencerów) to jakaś dziwna sprawa, gdyż moje schły może z 10 min max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

proponuje dorobić sobie jak ja, w eltecu za 400 zł, raz że nie powinny być takie, że rurka wystaje poza obszar ścianki, dwa - same końcówki są jakieś krótkie ?!?!!

 

dobrze, że mnie posłuchałeś - nie mniej dziwne, że piszesz, że schną, bo jeśli nie napisałeś posta w czasie rzeczywistym (schnących silencerów) to jakaś dziwna sprawa, gdyż moje schły może z 10 min max

Podrzuć jakieś zdjęcie jak to u Ciebie wygląda  :dribble:

Psikałem je 5 min przed dodaniem posta  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem PM do Ciebie

 

 

patrzcie co znalazłem ciekawego jak sobie oglądałem kolektory itp https://conceptzperformance.com/Cart/description.php?II=23116


tylko pytanie jak to będzie działać lub/i czy trzeba domontować coś do tego by sterować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... w tym co pokazales jest akurat linka i dzwignia jak od ssania w maluchu i tym sobie regulujesz otwarcie... 

sa jeszcze takie zestawy na silniczku pradu stalego sterowane np z pilota...ale tutaj masz raczej 0,1 chyba że odetniesz sobie zasilanie w polowie otwarcia...

3 opcja customowa to silniczek krokowy ze sterownikiem wlasnej produkcji w oparciu o wejścia jak np polozenie pedalu przyspieszenia/ cisnienie w kolektorze/ RPM...cokolwiek co daje sygnal cyfrowy... wtedy mozesz zrobic plynne otwarcie wzgledem twojej nogi lub opisać to jakąś inną funkcją... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem zdjęcie dzisiaj, żeby Ci pokazać

 

możesz pokazać jak to wygląda u Ciebie teraz po przemalowaniu

 

(swoją drogą nie można porobić zdjęć w miejscu publicznym, bo od razu, czy na sprzedaż, jak bym miał napisane na czole sprzedam, bo przecież robię zdjęcia)

post-52846-0-38595400-1444241745_thumb.jpg

post-52846-0-40054900-1444241798_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za***iście to wygląda. Jakby ich w ogóle nie było. Normalnie silencery są obleśne a tutaj poprzez taki drobiazg estetyka jest na najwyższy poziomie. Na takich przykładach dopiero widać jak ważne są detale. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem zdjęcie dzisiaj, żeby Ci pokazać

 

możesz pokazać jak to wygląda u Ciebie teraz po przemalowaniu

 

 

No na prawdę u Ciebie to bardzo dobrze wygląda :)

Ja jutro sie postaram wstawić jak moje wyglądają ( nadal bez szału ale jakby trochę lepiej ) tylko mam teraz wewnętrzny problem czy wole ryk czy delikatne pierdzenie  :dribble: Pojeździłem dziś pierwszy dzień z silencerami i jakby mi ktoś kilka koni odjął i jakby ze 100 dB mniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój wydech nie ma środkowej sekcji i nie zrobiło się jakoś szczególnie głośno. Seryjny wydech jest bardzo cichy i eliminacja środkowego tłumika uchodzi za najtańszy sposób poprawy walorów odsłuchowych Zetki. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wydech nie ma środkowej sekcji i nie zrobiło się jakoś szczególnie głośno. Seryjny wydech jest bardzo cichy i eliminacja środkowego tłumika uchodzi za najtańszy sposób poprawy walorów odsłuchowych Zetki. :)

 

Pozdrawiam.

 

Dzieki wielkie za szybka odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W najbliższym czasie spróbujemy założyć do mojej Zetki kolektory TurboWorks'a. Mam nadzieje, że walory akustyczne ulegną jeszcze poprawie. :)

 

post-89852-0-49205500-1446502157_thumb.jpg

 

Postaram się też uaktualnić temat o nowe fotki ponieważ autko miało sesje zdjęciową (przy pomocy lepszego sprzętu a nie kalkulatora)

 

post-89852-0-45356600-1446502217_thumb.jpg

 

Pozdrowienia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie bo taka mysl sie w pracy przewinela :D co zrobic zeby Zeta puszczala marchewki ? cos z ECU trzeba robic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...